صفحه اصلی » سیاسی » برگزاری گرامیداشت 9 دی در اصفهان بدون حضور جمعیت و به صورت نمادین

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان خبرداد؛

برگزاری گرامیداشت 9 دی در اصفهان بدون حضور جمعیت و به صورت نمادین

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: روز 9 دی مراسم نمادینی را در شهر و استان اصفهان را برگزار می کنیم که این برنامه ها به صورت عدم اجتماع و سلامت محور است و با پوشش رسانه ای و پخش زنده تلویزیونی و شبکه های اجتماعی انجام می شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۸

محمدعلی احمدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: اگر بخواهیم در خصوص حماسه 9 دی بگوییم باید ابتدا در خصوص فتنه گری های و توطئه های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران و مردم و تلاش هایی که انجام می دهد برای تضیف نظام جمهوری اسلامی و به سابقه حضور مردم در صحنه برای دفع فتنه ها بگوییم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: عوامل استکبار و توطئه استکبار در سال 88، از طریق جنگ رسانه ای و ایجاد شبهه در انتخابات 40 میلیونی و عادی انگاری حرکت های عوامل دشمن و طراحی های تیم های عملیات روانی و تیم های سازماندهی دشمنان در داخل کشور داشتند و از طریق استفاده و سکوت از برخی از خواص تلاش کردند که از مناسبت های انقلاب اسلامی بر خلاف جریان اصیل انقلاب استفاده کنند.

وی افزود: تلاش کردند که شعار علیه جریان ارکان انقلاب را عادی کنند و ترویج دهند، برای همسدلی با دشمنان برای تهدید و تحریم علیه مردم ایران را افزایش دهند؛ تلاش هایی که در فتنه سال 1388 شد، باعث امیدوار کردند دشمنان و کمک به آن ها شد.

احمدی با توضیح اینکه تلاش برای ایجاد تفرقه بین مردم، شایعه و شبهات متعدد و نفوذ در بین نخبگان و خواص داشتند، بیان کرد: تلاش کردند در 88 بین مردم و نظام جمهوری اسلامی و رهبری را فاصله ایجاد کنند و مردم را به اعتقادات شان در تمسک قرآن و اهل بیت (ع) بی توجه کنند.

وی اضافه کرد: زمانی که مرور می کنیم حوادث فتنه 88 را می بینیم که از طریق به کاری گیری عوامل آشوبگر در کشور و استفاده از افراد فریب خورده ناامنی های چندماهی را در کشور حاکم کردند و روز عاشورا در سال 1388 بیرق حضرت عبدالحسین (ع) و محافل عزاداری حضرت را هتک کردند و به سوت و کف پرداختند و به آرمان ها و شعاری های امام خیمینی (ره) و انقلاب جسارت کردند.

حضور مردم در صحنه پس از مشخص شدن فتنه پیچیده آمریکایی-صهیونیستی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه مردم بعد از اینکه دیدند که موضوع فتنه ای پیچیده آمریکایی-صهیونیستی است که در این کشور اجرا می شود، به صحنه آمدند، خاطر نشان کرد: مردم در روز 9 دی حماسه عظیم و گسترده ای را خلق کردند؛ پیامد 9 دی و فتنه 88 این بود که همه جنگ نرم و رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ایران را باور کردند.

وی ادامه داد: خواص در سال 88 امتحان شدند که برخی از آن ها مردود شدند و برخی دیگر با سکوت خود نمره قبولی نگرفتند اما مردم از آن ها سبقت گرفتند و به یاری انقلاب و رهبری پرداختند.

احمدی با توضیح اینکه در فتنه 88 و 9 دی نقاب از چهره منافقین جدید برداشته شد و یک غربالگری انجام شد، تأکید کرد: دشمنی های آمریکایی ها علیه ایران آشکارتر شد اما حماسه 9 دی بین همه مردم با گرایش های متخلف اتحاد و انسجام ایجاد کرد؛ در فتنه 88 مشخصد شد که عناصر ضد انقلاب در کشور از سلطه طلبان، منافقین و بهایی ها و … در مقابل جمهوری اسلامی ایران اتحاد دارند.

آمریکایی ها و غربی ها با جنگ رسانه ای دشمنی را نشان دادند

وی بیان کرد: آمریکایی ها و غربی ها دشمنی خود را با ایران نشان دادند که به جای جنگ نظامی با جنگ رسانه ای حضور دارند؛ حماسه 9 مشخص کردند که استقلال، حفظ امنیت، تمامیت ارضی و اقتدار ایران نیازمند بصیرت و ولایتمداری است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: امسال دهه بصیرت و میثاق با ولایت با اولین سالگرد شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی و هدف قرار دادن پایگاه نظامی عین السد، شکست هیمنه پوشالی آمریکا بود، مصادف است.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا و محدویت های در این زمینه، برنامه ریزی شده است که برنامه های مفصل بدون حضور جمعیت در سطح استان برگزار شود، اظهار کرد: یکی از اصلی ترین برنامه ها در این دهه برنامه های محله محور است که در محله های مختلف و روستاها و شهرهای سطح استان با هم افزایی بین تشکل های مردمی انجام می شود.

برگزاری گرامیداشت 9 دی در اصفهان به صورت نمادین

احمدی با توضیح اینکه روز 9 دی مراسم نمادینی را در شهر و استان اصفهان را برگزار می کنیم که این برنامه ها به صورت عدم اجتماع و سلامت محور است، گفت: این برنامه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و همچنین عمده مراسم ها با پوشش رسانه ای و پخش زنده تلویزیونی و شبکه های اجتماعی انجام می شود.

وی اضافه کرد: روز سه شنبه حرکت موتوسواران از چهار راه تختی به سمت گلستان شهدا و تجدید میثاق با شهدا را خواهیم داشت؛ با توجه به اینکه سالروز شهادت سردار دلها هم خواهد بود از روز پنجشنبه 11 دی، برنامه هایی را بسیج خواهد داشت که در قالب کاروان های موتوری و گلباران نمادی که در گلستان شهدا ایجاد می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه مراسم های مختلفی را در امامزادگان سطح شهر و استان استان خواهیم داشت، خاطر نشان کرد: روز شنبه 13 دی، مراسمی را در گلستان شهدای اصفهان به صورت مختصر و بدون حضور جمعیت برگزار می شود و همچنین بسیج دانشجویی برای چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده یک مراسم مجازی را برگزار می کند.

وی بیان کرد: 18 دی هم که مصادف با سالروز شهادت حاج احمد کاظمی است، برنامه ای برای بزرگداشت این شهید و شهدا مدافع حرم، امنیت و سلامت به همت بسیج برگزار می شود.

احمید در پایان با توضیح اینکه شعار محوری امسال با توجه به اینکه در ایام فاطیمه هستیم، «بصیرت فاطمی، ولایتمداری و مقاومت علوی» تعیین شده است، گفت: با توجه به اینکه وصیتنامه سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی بهترین چراغ راه است، مسابقه ای را در سطح استان و از طریق دستگاه های متختلف برگزار می شود که جایزه ویژه ای برای آن در نظرگرفته شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد