صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » ۸۳ روستای نایین از آب شرب پایدار برخوردار می‌شوند

۸۳ روستای نایین از آب شرب پایدار برخوردار می‌شوند

مدیر آبفای نایین گفت: با اجرای طرح ۱۰۰-۳۰۰ در این شهرستان، ۸۳ روستا از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن میری با اشاره به اینکه بر مبنای طرح ۱۰۰-۳۰۰ در این شهرستان مقرر شده است ۳۰۰ کیلومتر شبکه آب در۱۰۰ روز در سطح استان بازسازی و  اجرا شود، گفت: با اجرای این طرح ۵۳ روستا در منطقه لای سیاه، ۲۴ روستا در منطقه کوهستان – بهارستان، ۵ روستا در پای کوه و  روستای چوپانان از آب شرب پایدار سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

وی طول شبکه توزیع آب شرب در روستاهای نایین را ۱۲۶ کیلومتر اعلام و اظهارکرد: به منظور آبرسانی پایدار به روستاها در طرح ۱۰۰-۳۰۰  مقرر گردید ۲۶ کیلومتر خط انتقال اجرا شود که تاکنون ۱۸ کیلومتر آن عملیاتی شده است.

مدیر آبفای نایین با بیان اینکه برای تامین آب شرب پایدار این روستاها احداث ۳ مخزن، ۳ باب ایستگاه پمپاژ و ۳ باب ایستگاه کلر زن در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: اکنون مخزن هزار و ۵۰۰ مترمکعبی منطقه کوهستان -بهارستان به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی رسیده و ۲ باب مخرن ۵۰۰ مترمکعبی لای سیاه تکمیل شده است.

وی ادامه داد: احداث ۲ باب ایستگاه پمپاژ و ۲ باب ایستگاه کلر زن منطقه لای سیاه پیشرفت ۴۰ درصدی و نیز احداث ۲ باب ایستگاه پمپاژ و ۲ باب ایستگاه کلر زن کوهستان- بهارستان به پیشرفت ۷۰ درصدی رسیده است.

میری با اشاره به انشعابات آب واگذار شده به روستاییان در شهرستان نایین خاطرنشان ساخت: در حال حاضر  ۵ هزار و ۳۰۰ انشعاب آب به مشترکان در روستاها واگذار شده و پیش‌بینی می‌شود با اجرای طرح ۱۰۰-۳۰۰ این رقم به ۵ هزار و ۷۰۰ انشعاب افزایش یابد.

مدیر آبفای نایین به منابع آبی در روستاها پرداخت و اظهار داشت: هم اکنون ۲۹ روستا در شهرستان نایین از طرح آبرسانی اصفهان بزرگ بهره‌مند هستند، این درحالی‌است که با استفاده از منابع داخلی مانند ۲ رشته قنات، ۷ رشته چشمه و ۵۳ حلقه چاه آب شرب مورد نیاز روستاییان تامین می‌شود.

وی میزان هدر رفت آب را در روستاها ۳۳ درصد اعلام کرد و گفت: با یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی با استفاده از دستگاه نشت یاب توانستیم از هدر رفت ۳.۵ لیتر آب در ثانیه در روستاهای نایین جلوگیری کنیم.

مدیر آبفای نایین اعلام کرد: از ابتدی سال تا کنون با اصلاح شبکه فرسوده، زون بندی شبکه آب و احداث حوضچه فشارشکن شاهد کاهش ۲۰ درصدی حوادث  نسبت به مدت مشابه سال قبل در روستاهای منطقه بوده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد