صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » خاطره سید رضا نریمانی، مداح اصفهانی از دلتنگی حاج قاسم برای زیارت اربعین

خاطره سید رضا نریمانی، مداح اصفهانی از دلتنگی حاج قاسم برای زیارت اربعین

مداح اهل بیت (ع) گفت: روزی در دیدار فرمانده سپاه با حضرت آقا، حاج قاسم زمانی که من اسم اربعین را آوردم به شدت او گریه می کرد و مشخص بود که خیلی دلتنگ اربعین و زیارت امام حسین (ع) هستند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۴ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۰

سید رضا نریمانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص مکتب حاج قاسم اظهار کرد: مکتب حاج قاسم همان مکتب امام حسین (ع) است؛ خود او هم بارها در سخنرانی هایش گفت و چیزی که رهبر انقلاب از مکتب می گویند جریانی است که از صدر اسلام بوده و ادامه دار هم خواهد بود.

مداح اهل بیت (ع) گفت: زمانی که حرف از مکتب حاج قاسم می زنیم باید برویم ببینم که حاج قاسم چه خصوصیاتی داشته است که در زمان حاضر یک شخصیت نیست و یک جریان و مکتب است.

وی افزود: مکتب حاج قاسم همان جریان عاشورا و امام حسین (ع) است؛ حاج قاسم خصوصیات مکتب عاشورا را داشت و قسمتی از آن را می توان در یکی از سخنرانی ها که می گوید «ما ملت امام حسینم، ما ملت شهادتیم» مشاهده کرد.

نرمانی با توضیح اینکه ملت امام حسین (ع) بودن خود یک مکتب و جریان است، بیان کرد: اگر بتوانیم این نکته را بفهمیم و مسئولان این نکته را بفهمند و می دانم برایشان سخت است اما بخشی از آن را بگیرند و در مسئولیت و جامعه هدف اجرا کنند، همه مشکلات در کشور حل می شود.

وی اضافه کرد: مکتب حاج قاسم یعنی اینکه ما می توانیم، بایستیم و مقاومت کنیم و صبر داشته باشیم و تلاش کنیم.

این مداح اصفهان در خصوص خاطره از برخورد با سردار شهید سلیمانی گفت: من چند بار ایشان را رودررو دیدم؛ حاج قاسم خیلی اهل روضه و اتفاقا خودشان روضه خوان بود و اگر جایی سخنرانی داشت، قسمت روضه آن مراسم را حتما حضور داشت.

وی خاطر نشان کرد: روزی در دیدار فرمانده سپاه با حضرت آقا، حاج قاسم زمانی که من اسم اربعین را آوردم به شدت او گریه می کرد و مشخص بود که خیلی دلتنگ اربعین و زیارت امام حسین (ع) هستند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد