صفحه اصلی » اجتماعی » تعطیلی دستگاه های اجرایی 10 شهرستان استان به دلیل آلودگی

تعطیلی دستگاه های اجرایی 10 شهرستان استان به دلیل آلودگی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌های اصفهان، نجف‌آباد، شاهین‌شهر و میمه، مبارکه، خمینی‌شهر، لنجان، فلاورجان، برخوار، کاشان و آران و بیدگل فردا چهارشنبه برای سلامت عمومی و کاهش تراکم و سطح تماس با آلاینده‌های جوی تعطیل شد.

تاریخ انتشار: ۲۰:۱۰ - سه شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ منصور شیشه فروش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌های اصفهان، نجف‌آباد، شاهین‌شهر و میمه، مبارکه، خمینی‌شهر، لنجان، فلاورجان، برخوار، کاشان و آران و بیدگل فردا چهارشنبه برای سلامت عمومی و کاهش تراکم و سطح تماس با آلاینده‌های جوی تعطیل شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: روز چهارشنبه با توجه به تشدید شرایط آلودگی هوا ، پیش بینی ماندگاری و افزایش غلظت آلاینده های جوی، افت محسوس دما، وارونگی دما و تصویب کمیته اضطرار شرایط آلودگی هوای استان تعطیل شد.

وی با توضیح اینکه فردا کماکان دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان فعالیت خواهند داشت، افزود: این هفته با تشدید آلودگی هوای اصفهان، قرارگاه ویژه ای برای پیگیری آن به دستور استاندار تشکیل شد؛ صبح امروز بازرسی ویژه ای از نیروگاه های برق اصفهان و شهید منتظری با حضور مسوولان قضایی و اجرایی استان انجام شد.

شیشه فروش اضافه کرد: در این بازرسی ها مشخص شد که هیچ مازوتی در این نیروگاه ها مصرف نشده و پلمب ها شکسته نشده است و با توجه به مصوبه های کمیته اضطرار شرایط آلودگی هوای اصفهان، فعالیت کوره های تولید گچ و آجر نمی کنند.

وی خاطر نشان کرد: کاهش فعالیت صنایع قرار گرفته در لیست آلاینده محیط زیست، اعمال قانون در تردد خودروها، کامیون‌ها و موتور سیکلت های دودزا و فاقد معاینه فنی، پایش مستمر منابع آلاینده متحرک و ثابت، انجام ندادن عملیات عمرانی آلاینده و خاکبرداری و پرهیز از سوزاندن ضایعات از جمله این مصوبه هاست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به پیش بینی انباشت آلاینده ها تا پایان این هفته به عموم مردم برای کاهش تردد خودروها و عدم تردد و سفرهای غیر ضرور شهری و برون شهری، استفاده از ماسک، عدم ورزش و فعالیت بدنی در فضای باز، رعایت شیوه نامه های بهداشتی مرتبط با بیماری کووید ۱۹ و آلودگی هوا و صرفه جویی در مصرف گاز و برق توصیه می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد