صفحه اصلی » سیاسی » 61 درصد مردم استان در طرح حافظان سلامت غربالگری شدند/ آزادی 110 زندانی جرائم غیر عمد به نیابت از حاج قاسم

61 درصد مردم استان در طرح حافظان سلامت غربالگری شدند/ آزادی 110 زندانی جرائم غیر عمد به نیابت از حاج قاسم

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) گفت: در  طرح حافظان سلامت ۶۱ درصد جمعیت استان نزدیک به سه میلوین ۱۰۰ هزارار نفر غربالگری شدند و خوشبختانه امروز شاهد کاهش ۵۰ درصدی بستری در بیمارستان ها و کاهش بالای ۶۰ درصد فوتی را به همراه داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار مجتبی فدا پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با تسلیت ایام فاطمیه (س) اظهار کرد: نهم تا نوزدهم دی ماه مناسبت های ویژه ای دارد و یکی از مناسبت های دیگر در این ماه هشتم دی ماه سالروز حماسه حضور مردم اصفهان یک روز زود تر از همه جای کشور در محکوم کردن فتنه و حمایت همه جانبه از انقلاب برخواستند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) تصریح کرد: ۱۳ دی ماه مصادف است با سالروز شهادت حاج قاسم و ۱۸ دی ماه مصادف با حمله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به پادگان عین الاسد است که بعد از جنگ جهانی دوم برای اولین بار در کشور اتفاق افتاد.

وی با اشاره به عظمت این عملیات افزود: ممکن است بعد از جنگ جهانی دوم پایگاه های آمریکایی مورد حمله قرار گرفته باشد اما هیچ وقت کسی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است اما در این عملیات جمهوری اسلامی ایران با عزت و اقتدار و به صورت روشن مسئولیت را بر عهده گرفت؛ همچنین نوزدهم دی ماه مصادف است با سالروز شهادت احمد کاظمی و همچنین قیام مردم قم در سال ۵۶ است.

*نیاز داریم حوادث تاریخی و اتفاقات آن را بازخوانی کنیم

مجتبی فدا عنوان کرد: نیاز داریم به گذشته برگردیم و حوادث تاریخی کشور را مرور کنیم و نقاط قوت و ضعف و اتفاقات را بازخوانی کنیم و تأثیرات حرکت مردم و نظام جمهوری اسلامی را به نسل کنونی به نحو مطلوب منتقل کنیم.

فدا ادامه داد: بیشترین حضور و مشارکت مردمی را در انتخابات سال ۸۸ داشتیم که نشان دهنده  حمایت و پشتوانه مردمی و  پشتیبانی از حرکت انقلاب است؛ اما عده ای کشور را به سمتی بردند که شش ماه کشور را به سمت آشوب و اغتشاش رفت؛ حادثه ای که در عاشورا سال 88 اتفاق افتاد صبر مردم را تمام کرد و استان اصفهان در هشتم دی ماه و مردم سراسر کشور در نهم دی ماه حماسه عظیم را آفریدند و فتنه را خاموش کردند.

*دستاوردهای حماسه 9 دی 

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) خاطرنشان کرد: حماسه نه دی دستاوردهای مختلفی داشت که یکی از مهمترین آن این بود که فتنه خاموش شد و نمایش عظمت و شکوه مردم ایران یکی از دستاوردهای دیگر این حماسه بود؛ این حماسه تجدید میثاق مردم با رهبری  و عشق به ولایت بود و پایانی بخشی به دوره هشت ماهه آشوب در کشور بود و مهری بر صحت انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری بود.

وی در ادامه اذعان کرد: حرکت که دشمنان و سران فتنه انجام دادند، بخش عمده ای به تحرکات روسای اروپایی و غربی و آمریکایی بود و حمایت و پوشش خبری سران فتنه به صورت انبوه در رسانه های خارجی و فضای مجازی  شروع شد و جنگ با ارزش ها توسط افراد حامیان فتنه صورت گرفت به نحوی که رسانه ها و رادیو های خارجی و حتی صهیونیست ها و منافقان و همه سران ضد انقلاب  به صورت علنی از عوامل و سران فتنه حمایت کردند و هیچ کدام از آن ها منکر جدایی خودشان از سران ضد انقلاب نشدند.

*دلایل شکست فتنه 88

مجتبی فدا در ادامه با اشاره به دلایل شکست فتنه 88 گفت: امداد و نصرت خداوند، هوشیاری و درایت رهبری و پا فشاری  بر اجرای قانون و بصیرت افزایی و تبیین و روشن گری در مسیر و جدا کردن صف مردم از ضد انقلاب توسط مقام معظم رهبری، افشای چهره سران فتنه و پشتیبان آنان، آشکار شدن دست بیگانگان در فتنه و حوادثی  که جز آسیب به مردم و امکانات عمومی چیزی نداشت.

فدا با اشاره به اعتراف صریح برخی از عناصر فتنه در محاکم قضایی به  فتنه بودن این جریان، گفت: آگاهی، بصیرت و حضور همه جانبه مردم در حماسه 9 دی برجسته بود که جا دارد تشکر و قدر دانی کنیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی در مدت زمانی که انقلاب شروع شد و در مسیر انقلاب منشأ خیرات و برکات زیادی بود چه در ورود به سپاه که در کردستان و مقابله با گروهک ها  پس از آن در توطئه تجزیه طلبی و جدایی استان های شرقی کشور در سیستان و بلوچستان به مقابله با ضد انقلاب پرداخت و چه در شرایطی که به عنوان اولین فرمانده نیروهای اعزامی از استان کرمان در جنوب و در جنگ تحمیلی نقش آفرینی کرد.

*ویژگی های شهید سلیمانی 

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) ادامه داد:  توانمندی، قابلیت ها، مدیریت و شجاعت شهید سلیمانی چنان ظرفیتی ایجاد کرد که در جوانی بتواند فرماندهی یک از لشکر های خط شکنان سپاه را بر عهده بگیرد و در کنار شهید خرازی و شهید حاج احمد کاظمی در کنار یکدیگر در عملیات مختلف شرکت کند.

مجتبی فدا عنوان کرد: از سال ۷۸ که مسئولیت نیروی قدس را به عهده گرفت توانست تمام نقشه های استکبار جهانی را در منطقه خنثی کنید؛ کسانی که دنبال حمله به ایران و از بین بردن انقلاب اسلامی بودند و کسانی که دنبال تجزیه خاورمیانه و ایجاد خاورمیانه جدید بودند و کسانی که در تجزیه سوریه و عراق بودند و داعش را در منطقه خلق کردند، همگی شکست خوردند.

فدا ادامه داد: امروز شاهد این هستیم که قدرت بازدارندگی نیروهای مقاومت بیش تر از هر لحظه ای شده است؛ توانمندی و ظرفیت نیروهای مقاومت به جایی رسیده است که رژیم صهیونیستی که هفت، هشت قدرت برتر نظامی در جهان است، 24 ساعت تاب مقاومت در برابر آن را ندارد

وی در ادامه خاطرنشان کرد: داعش که همه گونه حمایتی از آن شد درصدد ضربه زدن به اسلام بودند و جنایات زیادی را رقم زدند اما دیدیم نیروهای مقاومت با فرماندهی سردار سلیمانی و با الگو گیری از دفاع مقدس چنان ضربه شصتی نشان دادند که داعش از بین رفته است.

فدا عنوان کرد: این دستاوردها همه از تلاش و جدیت و فعالیت خالصانه و شبانه روزی سپهبد سلیمانی است کسی که توانست ظرفیت های مختلف را در دل منطقه هول محور مقاومت روشن کند و توانست در حالی که داعش تا پشت دروازه های بغداد پیش رفته بودند را جبهه مقاومت با فرماندهی سلیمانی و همرزمان وی آن ها را از بین برد.

*تشریح برنامه ها به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی از زبان فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج)

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) با بیان اینکه  امیدواریم به زودی خروج ذلت بار استکبار از منطقه را شاهد باشیم، گفت: بخش عمده برنامه های اولین سالگرد  شهادت سلیمانی به خاطر بیماری کرونا به صورت مجازی است؛ یکی از این برنامه ها  برگزاری اردوی  راهیان نور به صورت مجازی است که همه ساله تعداد زیادی از دانش آموزان و مردم در این اردو شرکت می کردند.

فدا تصریح کرد: امسال اردوی راهیان نور به صورت مجازی و زنده و بر خط انجام خواهد شد و راویان در مناطق حضور پیدا می کردند و که این اتفاق مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفته و دبیرخانه راهیان نور مجازی نیز توسط اداره آموزش و پرورش  به اصفهان واگذار شده است.

مجتبی فدا ادامه داد: امیدواریم با این کار بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت، الگوی دهی به جوانان و سبک زندگی شهدا و نقش اصفهان در طول هشت سال دفاع را بتوانیم با این ظرفیت به جوانان منتقل کنیم.

وی با اشاره به اینکه روز نهم به اسم بصیرت، ولایتمداری و حماسه عاشورایی نام گذاری شده بود، گفت: در این روز مراسم نه دی ماه برگزار شد و آغاز برگزار مسابقه وصیت خوانی مکتب حاج قاسم و مراسم مختلفی در اقشار مختلف سپاه نیز در این روز برگزار شد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) با بیان اینکه امروز بنام بصیرت، اتحاد ملی و عبور از فتنه ها نام گذاری شده است، گفت: رونمایی از تولیدات معاونت ها و تندیس حاج قاسم در ورزشگاه  و در روز پنجشنبه که ب نام بصیرت خواص، پیروی از ولایت است، رژه موتور سواران به سمت گلزار شهدا و گلباران تمثال حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم نیز در این روز انجام می شود

مجتبی فدا خاطرنشان کرد: روز جمعه که سالروز ولادت حضرت عیسی است و آغاز سال میلادی است این روز با نام بصیرت، ادیان الهی، آمادگی برای طلوع خورشید ولایت که مبنا بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری است.

فدا ادامه داد: در سحرگاه و همزمان با ساعت شهادت سردار سلیمانی دعای کمیل در امام زاده شاه امیر حمزه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و دعای ندبه هیات رزمندگان در گلستان شهدا  برگزار خواهد شد؛ روز شنبه با نام بصیرت، ملت حسینی، مکتب شهید سلیمانی است مراسم گرامیداشت شهید سلیمانی در گلستان شهدا با جمعیت کم و رعایت پروتکل ها بهداشتی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات خوب نذر به نیت حاج قاسم است، ادامه داد: یکشنبه با نام بصیرت، تولا و تبری، بیداری اسلامی نام گذاری شده است که با همکاری ارتش مراسم بزرگداشت در سالن کوثر برگزار خواهد شد؛ در روز دوشنبه 110 نفر از زندانیان غیر عمد توسط مجموعه اقشاری و سپاه استان آزاد سازی خواهد شد

فرمانده سپاه صاحب الزمان گفت: روز سه شنبه که به نام بصیرت تکریم سردار دل ها و بزرگترین بدرقه جهان است مراسمی در حسینیه بنی فاطمه برگزار خواهد شد و در روز چهارشنبه که مصادف است با چهلمین روز شهید فخری زاده مراسم بزرگداشت وی به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

فدا گفت: پنجشنبه که با نام بصیرت، اقتدار ملی، سیلی شیطان بزرگ است و مصادف است با حمله به عین الاسد و گرامی داشت مراسم مسافرین هواپیمای اکراینی و گرامی داشت یاد و خاطره حاج احمد کاظمی نیز در این روز برگزار خواهد شد.

مجتبی فدا با بیان اینکه اقشار مختلف سپاه برنامه های مختلفی دارند، اذعان کرد: ایستگاه های مختلف نوا و نما و تئاتر های خیابانی، راه اندازی حسینیه سیار، فضا سازی، اجرای گذر فرهنگی  و مذهبی حاج قاسم تحت ما ملت شهادتینم،  اجرای طرح خدمت رسانی به نیات حاج قاسم و ادامه کمک های مومنانه و طرح حافظان سلامت است.

*61 درصد مردم در استان اصفهان در طرح حافظان سلامت غربالگری شدند

وی با تشکر از کادر درمان گفت: در طرح حافظان سلامت  یک هزار و 100 قرارگاه  فعال  شده است که همه در مساجد است و ۴۳۰۰ تیم دو نفره خواهر و برادر طرح غربالگری را انجام می دهد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج)  ادامه داد: آموزش و پیشگیری، بیمار یابی کنترل و توامندسازی کسانی که با بیماران ارتباط دارند و قرنطینه سازی و نظارت بر محدودیت ها که از سوی ستاد کرونا اعمال می شود، بخشی از فعالیت ها در این قرارگاه است.

وی خاطرنشان کرد: در  طرح حافظان سلامت  ۶۱ درصد جمعیت استان نزدیک به سه میلیون ۱۰۰ هزار نفر غربالگری شدند و خوشبختانه امروز شاهد کاهش ۵۰ درصدی بستری در بیمارستان ها  و کاهش بالای ۶۰ درصد فوتی را به همراه داشته است.

مجتبی فدا بیان کرد: اقدام دیگر شناسایی خانواده های  نیازمند است و کمک های مومنانه با رعایت شأن توزیع  می شود؛ برگزاری شب شعر آیینی با موضوع قهرمان من نیز از دیگر برنامه ها به مناسبت شهادت سلیمانی است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان در جواب این سوال که آیا اعداد و ارقام به دست آمده از غربالگری با آمار علوم پزشکی در تضاد است و برخی از تفاوت ها به چه دلیل است، گفت: آمار غربالگری با آمار علوم پزشکی  یکی است و متناسب با دانشگاه علوم پزشکی است ولی در سامانه یکی دو روز طول می کشد که وارد شود که در جلسه ای قرار شد هماهنگی های بیشتری در این زمینه انجام شود.

مجتبی فدا تصریح کرد: البته باید توجه داشت آمار ما مربوط به کل استان است اما  استان اصفهان دو علوم پزشکی دارد که هر کدام آمار محدوده خود را منتشر می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد