صفحه اصلی » اجتماعی » سالک: بسیاری از بزرگان اصفهان حتی یک خیابان بنامشان نیست/ تغییری که پایان خوشی برای شورا و شهرداری ندارد

سالک: بسیاری از بزرگان اصفهان حتی یک خیابان بنامشان نیست/ تغییری که پایان خوشی برای شورا و شهرداری ندارد

نماینده ادواره مختلف اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: کسی که از کشور رفته است حتی اگر ریاضی دان باشد و در حالی که تمایلی برای بازگشت به ایران ندارد؛ اگر اعضای شورای شهر اصفهان بخواهند نام وی را بر روی برخی از خیابان های اصفهان بگذارند، این پایان خوبی برای شورا و شهرداری نخواهد داشت.

تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۰

حجت الاسلام احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص تغییر نام خیابانی در اصفهان اظهار کرد: باید در انتخاب اسم برای خیابان های اصفهان دقت کرد و از کسانی که صاحب فرهنگ مذهبی و دینی، انقلابی و اسلامی باشند، در نام گذاری ها استفاده کرد.

نماینده ادواره مختلف اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: کسی که از کشور رفته است حتی اگر ریاضی دان باشد و در حالی که  تمایلی برای بازگشت به ایران ندارد؛ اگر اعضای شورای شهر اصفهان بخواهند نام آن را بر روی برخی از خیابان های اصفهان بگذارند، این پایان خوبی برای شورا و شهرداری نخواهد داشت.

وی افزود: باید دقت کنند در نام گذاری ها از نام  شخصیت های خدوم به این کشور و انقلابی، مذهبی و دینی استفاده کنند.

سالک با بیان اینکه  در اصفهان بسیاری سردار شهید، بزرگان، علما، رجال، زن و مرد تأثیرگذار در انقلاب و تاریخ ایران و اصفهان داریم، تأکید کرد: با وجود چنین افرادی که حتی یک خیابان به نام آن ها نیست و به عنوان مثال یک خیابان در اصفهان به نام خانم علامه امین نیست.

وی خاطر نشان کرد: اینکه شورای شهر اصفهان بخواهد در نام گذاری خود از اسم فردی استفاده کند که از کشور خارج شده و تمایلی برای بازگشت نیز ندارد به مصلحت شورای شهر نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد