صفحه اصلی » استان اصفهان » آزادی زندانی به نیابت از سردار دل ها/ 10 یادواره مجازی شهدا در دانشگاه ها

آزادی زندانی به نیابت از سردار دل ها/ 10 یادواره مجازی شهدا در دانشگاه ها

مسئول بسیج حقوقدانان اصفهان تصریح کرد: اینم زندانی ها با رقم کمتر از 15 میلیون تومان در زندان بودند که نشان می دهد، این فرد زندانی و خانواده آن معصر است؛ این زندانی دارای جرائم غیر عمد و جرائم عمد که جنبه عمومی را گذراند و برای رد مال در زندان هستند. 

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۴ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد رضا دستپاک ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقدامات بسیج حقوقدانان شناسایی زندانی های زیر ۱۵ میلیون تومان  بود که با کمک خیرین و ظرفیت اقشار بسیج در هقته بسج ۵۵ نفر از این زندانی ها ازاد شدند و  روز دوشنبه هفته آینده به نیابت از حاج قاسم سلیمانی ۵۰ زندانی دیگر نیز از زندان  مرکزی اصفهان و از زندان های شهرستان های استان آزاد خواهند شد.

مسئول بسیج حقوقدانان اصفهان تصریح کرد: این زندانی ها با رقم کمتر از 15 میلیون تومان در زندان بودند که نشان می دهد، این فرد زندانی و خانواده آن معصر است؛ این زندانی ها  دارای جرائم غیر عمد و جرائم عمد جنبه عمومی را گذراند و برای رد مال در زندان هستند.

وی افزود: این زندانی ها جرائمی چون اجاره خانه، اقساط مهریه، چک، دیه و نفقه در زندان هستند که با یاری خدا با ظرفیت تمام اقشار بسیج و خیرین آزاد خواهند شد.

دستپاک گفت: در این مرحله حداقل 500 میلیون تومان در نظر گرفته شده است، بخشی از رضایت شکاک از خود زندان نیز با آن ها صحبت شده و گرفته شده است.

10 یادواره مجازی شهدا در دانشگاه ها

در ادامه این نشست سید هادی انوری اظهار کرد: پویش مهمی تحت عنوان مثل حاج قاسم اجرا می شود که بسیج دانشجویی دنبال  کار فرهنگی و تربیتی است که هویتی برای  جوانان ایجاد شود که مثل حاج قاسم شوند و از او الگو بگیرند.

رئیس بسیج دانشجویی استان اصفهان برای اینکه الگو پذیری در جوانان انجام شود نیازمند کارهای هنری و فرهنگی است، تصریح کرد: در یکی از برنامه ها افراد می توانند  آثار هنری که در هشت حوزه هنری می توانند تهیه کنند تا 22 بهمن برای بسیج دانشجویی ارسال شود که بعد از آن افراد برتر انتخاب و جوایزی به آن ها اهدا می شود.

انوری در ادامه گفت: همچنین برای این آثار یک سیر نمایشگاهی نیز آماده خواهد شد؛ یکی از اقدامات دیگر یک کار جهادی خوب است که خدمات پزشکی و پرستاری در مناطق محروم غربالگری انجام شده است و افراد کم برخوردار را پنجشنبه و جمعه هر هفته با مراکز درمانی ارتباط می دهند و خدمات به نیابت از حاج قاسم به آن ها می دهند.

وی خاطرنشان کرد: 12 هزار پرس غذا و بسته میوه در شب یلدا و ولادت حضرت زینب که به تمثال شهید سلیمانی متبرک شده بود در مناطق کم برخوردار استان توزیع شد.

رئیس بسیج دانشجویی استان اصفهان با اشاره به دیگر برنامه هایی که برای فرا رسیدن یکمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در نظر دارد گفت: 10یادواره دانشجویی شهدا به صورت مجازی برگزار می شود و امضا میثاق نمایه تحت عنوان بیعت سلیمانی ها که دانشجویان جبهه مقاومت و دیگر دانشجوها آن را امضا خواهند کرد.

انوری عنوان کرد: تولید محتوا و سیر نمایشگاهی خوبی هم با موضوع مثل قاسم در حال تولید است که دوازدهم منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد