صاحب نیوز

1399100915350795021901434

تساوی ماشین‌سازی و سپاهان با ۵ پنالتی

دیدار تیم‌های ماشین‌سازی تبریز و سپاهان اصفهان با تساوی ۳ بر ۳ به پایان رسید.

کدخبر: 1032533
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ @ ۱۹:۰۳


به گزارش صاحب نیوز؛ تیم‌های ماشین‌سازی و سپاهان در چارچوب دیدارهای هفته دهم لیگ برتر فوتبال کشور از ساعت 15 امروز در ورزشگاه سردار شهید قاسم سلیمانی تبریز به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی 3 بر 3 به پایان رسید.

این بازی در حالی آغاز شد که ماشین‌سازی پس از ناکامی‌های متوالی به دنبال کسب نخستین برد خانگی خود در ورزشگاه سردار شهید سلیمانی تبریز بود اما بازیکنان این تیم موفق به باز کردن دروازه تیم مهمان نشدند. بازیکنان سپاهان که عملکرد بهتری نسبت به تیم میزبان داشتند نیز نتوانستند از موقعیت‌های خود استفاده کنند تا دیدار دو تیم با تساوی بدون گل پیگیری شود.

در دقیقه 21 بازی مدافع ماشین‌سازی در داخل محوطه این تیم خطا کرده و داور بازی یک ضربه پنالتی به نفع سپاهان اعلام کرد تا سجاد شهباززاده با استفاده از این فرصت دروازه تیم میزبان را باز کند. پس از این گل بازیکنان ماشین‌سازی تلاش بیشتری برای باز کردن دروازه سپاهان داشتند اما این گولسیانی بود که در دقیقه 35 و با پاس سجاد شهباززاده در موقعیت گل قرار گرفته و برای دومین بار دروازه ماشین‌سازی را باز کرد.

در ادامه بازی و دقیقه 38 گولسیانی که گل دوم سپاهان را وارد دروازه ماشین‌سازی کرده بود، روی سیدمحمد حسینی، مدافع پیش تاخته ماشین‌سازی خطا کرد تا این بار ضربه پنالتی به نفع ماشین‌سازی اعلام شود. پیمان بابایی نیز با استفاده از این فرصت یکی از گل‌های خورده تیمش را جبران کرد تا این بازی با برتری 2 بر یک سپاهان پیگیری شود.

دقیقه 42 بازی با یک پنالتی دیگر برای سپاهان همراه بود که در آن مدافع ماشین‌سازی روی استنلی خطا کرد. شهباززاده باز هم به عنوان پنالتی‌زن سپاهان پشت توپ ایستاد و برای سومین بار دروازه ماشین‌سازی را باز کرد. پس از این گل تلاش‌های بازیکنان ماشین‌سازی ثمری نداشت و نیمه نخست این بازی در نهایت با برتری 3 بر یک سپاهان به پایان رسید.

در آغاز نیمه دوم سپاهانی‌ها به دنبال حفظ اختلاف گل و برتری خود بودند اما شاگردان اخباری تلاش زیادی برای جبران گل‌های خورده و کسب حداقل امتیاز داشتند. در دقیقه 58 و در محوطه جریمه سپاهان توپ به دست امید نورافکن برخورد کرده و پنالتی چهارم بازی به نفع ماشین‌سازی اعلام شد. در این صحنه پیام نیازمند پنالتی را گرفت اما بابایی در برگشت با ضربه سر دومین گل ماشین‌سازی و خودش را به ثمر رساند تا بازی با برتری 3 بر 2 سپاهان دنبال شود.

پس از این گل، بازیکنان ماشین‌سازی که بیش از پیش به یک امتیاز بازی نزدیک شده بودند با حملات بیشتر به سمت دروازه تیم مهمان به دنبال گلزنی مقابل سپاهان بودند اما توپی از خط دروازه این تیم عبور نکرد تا اینکه در دقیقه 75 پیمان بابایی برای سومین بار از روی پنالتی دروازه سپاهان را باز کرده و بازی را به تساوی کشاند.

در دقایق پایانی این دیدار سرعت بازی افزایش یافت اما تلاش بازیکنان دو تیم در ادامه بازی نیز تأثیری در تغییر نتیجه داشت تا این دیدار پر گل که طی آن 5 پنالتی هم اعلام شد، با تساوی 3 بر 3 به پایان برسد.

دیدار تیم‌های ماشین‌سازی و سپاهان در چارچوب بازی‌های هفته دهم برگزار شد. دیدارهای هفته جاری (نهم) این دو تیم در تاریخ دیگری برگزار می‌شود.

داور این بازی به خاطر اعتراض مربی ماشین‌سازی، وی را در دقیقه 50 با کارت زرد جریمه کرد.

در دقیقه 52 درگیری جزئی بین پیمان بابایی و محمدرضا حسینی ایجاد شد که داور بازی در این صحنه هر دو بازیکن را با کارت زرد جریمه کرد.

سعاد وفاپیشه، داور بازی ماشین‌سازی و سپاهان در این دیدار 5 بار خطا اعلام کرد که 3 پنالتی برای ماشین‌سازی و 2 پنالتی برای سپاهان بود. هر 5 ضربه نیز وارد دروازه شد.

انتهای پیام/