صفحه اصلی » اجتماعی » آلودگی هوا ادارات اصفهان را برای روز پنجشنبه هم تعطیل کرد

آلودگی هوا ادارات اصفهان را برای روز پنجشنبه هم تعطیل کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تعطیلی دستگاه‌های اجرایی در بخش‌های مرکزی، کوهپایه و جرقویه سفلی شهرستان اصفهان و بخش‌های مرکزی نجف‌آباد، شاهین‌شهر، کاشان، مبارکه، خمینی‌شهر، لنجان، فلاورجان، برخوار و آران و بیدگل در روز پنجشنبه یازدهم دی بدلیل آلودگی هوا خبر داد.

تاریخ انتشار: ۲۲:۵۴ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ منصور شیشه فروش شامگاه چهارشنبه گفت: فردا بخش‌های امدادی و خدمات‌رسان و بانک‌ها در بخش‌های مرکزی، کوهپایه و جرقویه سفلی شهرستان اصفهان و بخش‌های مرکزی نجف‌آباد، شاهین‌شهر، کاشان، مبارکه، خمینی‌شهر، لنجان، فلاورجان، برخوار و آران و بیدگل مذکور فعال هستند.

وی اظهار کرد: فعالیت دستگاه های اجرایی فردا در پی تشدید شرایط آلودگی هوا و پیش‌بینی ماندگاری و افزایش غلظت آلاینده های جوی، افت محسوس دما، وارونگی دما و بمنظور کاهش تماس با آلاینده ها و حفظ سلامت عمومی و مصوبه کمیته اضطرار شرایط آلودگی هوای استان تعطیل شد.

وی با بیان اینکه فردا کوره های تولید گچ و آجر نباید فعالیت کنند و فعالیت صنایع قرار گرفته در فهرست آلاینده محیط زیست باید کاهش یابد، اضافه کرد: خودروها، کامیون‌ها و موتورسیکلت های دودزا و فاقد معاینه فنی اعمال قانون و منابع آلاینده متحرک و ثابت بطور مداوم پایش می شوند.

شیشه فروش، توصیه جدی به عموم در کاهش تردد خودروها، عدم انجام تردد و سفرهای غیر ضرور شهری و برون شهری، استفاده از ماسک، عدم ورزش و فعالیت بدنی در فضای باز، رعایت شیوه نامه های بهداشتی مرتبط با بیماری کووید ۱۹ و آلودگی هوا و صرفه جویی در مصارف گاز و برق و رعایت الگوی مصرف را از موارد مطرح شده در کمیته اضطرار شرایط آلودگی هوای استان اصفهان اعلام کرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ اداره های ۱۰ شهرستان استان اصفهان امروز چهارشنبه به دلیل آلودگی هوا تعطیل بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد