صفحه اصلی » اقتصادی » کولاک سهام سیمان اصفهان در سه ماه بی رمق بورس

کولاک سهام سیمان اصفهان در سه ماه بی رمق بورس

سیمان اصفهان که رشد قابل توجهی را حتی در زمانی که سهم های دیگر بر مدار نزول بودند، داشته است در پایان این هفته در محدوده 33 هزار 800 مورد معامله قرار گرفت؛ در یک ماه گذشته بازده خرید سهام این شرکت بیش از 70 درصد بوده است و در سه ماه اخیر بازده 217 درصدی را ثبت کرده است که رشد قابل توجه آن را گوش زد می کند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۳ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ در حالی که بعد از اینکه از نیمه تابستان بورس حال خوبی نداشت و شاخص رفته رفته به یک هزار و 200 رسیده بود؛ دوباره بازار روند رو به رشدی پیدا کرد و شاخص کل به یک هزار و 500 رسید که می توانست بخشی از ترس بازار را از بین ببرد؛ اما بعد از این رشد دوباره بازار با نوسانات رو به رو شد و در این هفته دوباره شاخص به زیر یک هزار و 400 رسید.

یکی از حمایت های قوی شاخص 1380 است که با از دست رفتن این مقاومت بازار با فشار روانی زیادی رو به رو خواهد شد؛ بنابراین هفته پیش رو برای بازار بسیار اهمیت خواهد داشت و به نظر می رسد روزهای پر نوسانی در انتظار بازار سرمایه در هفته جاری  باشد.

اصفهان به عنوان یکی از قطب های تولید و صنعت کشور مطرح است از این رو شرکت های زیادی را در بورس و فرابورس دارد؛ وضعیت کلی شرکت های اصفهانی در این بازار نیز به صورت کلی مانند کلیت بازار است.

در پایان این هفته سهام قند اصفهان در محدوده 19 هزار و 500 تومان مورد معامله قرار گرفت که در یک ماه اخیر برای خریداران و سرمایه گذران نزدیک به 10 درصد با ضرر همراه بوده است اما در مدت سه ماهه سرمایه گذاران و خریداران این سهم با بازده ای نزدیک به 13 درصد رو به رو بوده اند.

سیمان اصفهان که رشد قابل توجه ای را حتی در زمانی که سهم های دیگر بر مدار نزول بودند، داشته است در پایان این هفته در محدوده 33 هزار 800 مورد معامله قرار گرفت؛ در یک ماه گذشته بازده خرید سهام این شرکت بیش از 70 درصد بوده است و در سه ماه اخیر بازده 217 درصدی را ثبت کرده است که رشد قابل توجه آن را گوش زد می کند.

ذوب روی اصفهان نیز یکی از شرکت های دیگر اصفهانی است که یک سهم جان دار در بازار به حساب می آید و بازار گردانی آن به خوبی انجام گرفته است؛ سرمایه گذاری در این  سهم با بازده 17 درصد در یک ماه و با بازده 22 درصد در سه ماه رو به رو بوده است.

پتروشیمی اصفهان نیز در این بازار فعال است و در محدوده 13 هزار و 500 در پایان هفته مورد معامله قرار گرفت؛ سرمایه گذاران بلند مدت و میان مدت در این سهم نیز سرمایه گذاری خوبی داشته و در ماه با بازده 63 درصد و در سه ماه با بازده 57 درصد رو به رو هستند.

سهام فولاد مبارکه اصفهان که یکی از لیدرهای باازار بورس به حساب می آید در آخرین روز معاملاتی هفته در محدوده یک هزار و 200 تومان مورد معامله قرار گرفته است؛ سرمایه گذاری در این سهم در یک ماه با بازده منفی 9 و در سه ماه با منفی 29 درصد رو به رو بوده است.

شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان نیز در این بازار حضور دارد و در آخرین روز معاملاتی هفته نزدیک به 470 تومان مورد معامله قرار گرفته است؛ سهام این شرکت روزهای نوسانی زیادی را در این هفته ها پشت سر گذاشته است و سرمایه گذارن در مدت یک ماه و حتی در سه ماه با بازده منفی نزدیک به 9 درصد رو به رو بوده اند.

پالایش نفت اصفهان نیز یکی شرکت های اصفهانی در بازار سرمایه است که قیمت هر سهام آن در روز پایانهفته در نردیک یک هزار 200 توامن مورد معامله قرار گرفته است؛ سرمایه گذاران در این سهم در یک ماه با بازده منفی 30 درصد رو به رو بوده و در سه ماه نیز بازده باز هم منفی بوده است و 22 درصد منفی است.

کشت و دام قیام اصفهان با ارزش سهم کنونی سه هزار و 410 تومان در بازار سرمایه حاضر است؛ این سهم در سه ماه با بازده مثبتی نزدیک به 25 درصد رو به رو بوده است اما در یک ماه اخیر بازده این سهم در حدود 20 درصد منفی بوده است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد