صفحه اصلی » ورزشی » ورود دادستان فریدونشهر به مسئله بازگشایی پیست اسکي/ حضور گردشگر در فریدونشهر ممنوع شد

با پیگیری های صاحب نیوز:

ورود دادستان فریدونشهر به مسئله بازگشایی پیست اسکي/ حضور گردشگر در فریدونشهر ممنوع شد

دادستان عمومی و انقلاب فریدونشهر: ورود گردشگر به شهرستان فریدونشهر اکیداً ممنوع بوده و به نیروی انتظامی دستور داده شده است با استقرار در مبادی ورودی شهرستان از ورود گردشگران به فریدونشهر ممانعت به عمل آورند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ پیست اسکی فریدونشهر یکی از جاذبه‌های گردشگری و ورزشی مهم و پرطرفدار در استان اصفهان است که به عنوان مرکز ورزش‌ها و تفریحات زمستانی استان اصفهان محسوب می‌شود و سالانه صدها هزار نفر برای اسکی بازی، آموزش اسکی و تفریحات زمستانی و برفی از آن بازدید می‌کنند.

این پیست اسکی از اسفندماه سال گذشته با وجود برف مناسببی که در آن بود و می‌توانست تا فروردین ماه فعال باشد، با اعلام همه‌گیری ویروس کووید19 به حالت تعطیلی درآمد و امسال نیز با بارش‌هایی که انجام شد، ظرفیت آن را داشت که از آذرماه، به عنوان اولین پیست سطح کشور فعالیت خود را آغاز کند اما باز هم به دلیل خطر انتشار ویروس کرونا اجازه فعالیت آن داده نشد.

*مجوز تأمّل برانگیز ورود گردشگران به شهرستان فریدونشهر

هفته گذشته ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان فریدونشهر با توجه به زرد شدن وضعیت کرونا در این شهرستان در رابطه با بازگشایی پیست اسکی تشکیل جلسه داده و مجوز بازگشایی آن را صادر کرد. به محض اتخاذ این تصمیم جریان گردشگر به سمت فریدونشهر به راه افتاد و خودروهای بسیاری برای استفاده از طبیعت برفی شهرستان فریدونشهر وارد این شهرستان شدند.

تا این که دو روز پیش مصاحبه فرماندار فریدونشهر منتشر شد که در آن عنوان کرده بود: «تنها پیست اسکی استاندارد استان اصفهان به دلیل شرایط کرونایی با ۲۵ درصد ظرفیت پذیرش بازگشایی شد. پیست اسکی فریدونشهر برای استفاده اسکی بازان و مربیان اسکی و علاقه مندان به این ورزش و با نظارت کامل بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی می‌شود.»

بلافاصله پس از این مصاحبه و انعکاس آن در خبرگزاری‌ها و کانال‌های پرمخاطب تلگرامی استان اصفهان، اطلاعیه‌ای از سوی فرمانداری فریدونشهر منتشر شد که در آن این بازگشایی را از لحاظ قانونی بلامانع دانسته و عنوان شده بود، مطابق تصویب ستاد مدیریت کرونای شهرستان فریدونشهر، خودروهای با پلاک شهرستان‌های زرد مجوز ورود به شهرستان را دارند.

این در حالی است که طبق رنگ بندی جدید دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان همه شهرستان‌های این استان به رنگ زرد درآمده‌اند.

*

*پیگیری های صاحب نیوز به بار نشست

با پیگیری‌های خبرنگار صاحب نیوز به دنبال این اخبار، دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان امروز در گفتگو با ما اظهار کرد: آن چه در آخرین جلسه ستاد مدیریت کرونای شهرستان فریدونشهر در مورد پیست مطرح و مورد تصویب قرار گرفت، این بود که تنها ورزشکاران اسکی‌باز با همراه داشتن مجوز از هیئت اسکی شهرستان و یا استان خود برای تک تک نفرات همراه و برای روز مشخص، اجازه ورود به شهرستان و استفاده از مجموعه ورزشی پیست اسکی فریدونشهر را دارند.

نورالله بهمنی تأکید کرد: ورود گردشگر به شهرستان فریدونشهر اکیداً ممنوع بوده و به نیروی انتظامی دستور داده شده است با استقرار در مبادی ورودی شهرستان از ورود گردشگران به فریدونشهر ممانعت به عمل آورند.

مشاهدات میدانی خبرنگار صاحب نیوز نشان می‌دهد از روز گذشته پلیس در ورودی شهرستان فریدونشهر مستقر شده و از ورود گردشگران به این شهرستان ممانعت به عمل می‌آورد.

شهرستان فریدونشهر واقع در 200 کیلومتری غرب استان اصفهان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و وضعیت توپوگرافی از بارش‌های سنگین برف در فصل زمستان برخوردار می‌شود که طبیعت زیبای زمستانی و امکان انجام انواع تفریحات و ورزش‌های زمستانی را در آن ایجاد می‌کند و به همین سبب پایتخت گردشگری زمستانی استان اصفهان شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد