صفحه اصلی » اجتماعی » 36 هزار و 926 نفر در پایه ابتدایی از آموزش مجازی محروم هستند

36 هزار و 926 نفر در پایه ابتدایی از آموزش مجازی محروم هستند

معاون آموزش ابتدای اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: 36 هزار و 926 نفر از آموزش مجازی محروم هستند و 18 هزار و 902 نفر درسنامه می گیرند که 82 درصد را شامل می شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ لیلا سادات ابطحی صبح امروز در نشست خبری با تسلیت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: سال تحصیلی گذشته ملاک عملی ما مناسب بود که امسال باید وضعیت کودکان کلاس های اول بررسی شود؛ کلاس اول برای ما اهمیت زیادی دارد و و با اینکه در پایه حضور کودک نیاز ویژه و مهم است و باید فرصت برابر آموزشی ایجاد کنیم تا در سال های بعدی افت تحصیلی کمتر را شاهد باشیم.

معاون آموزش ابتدای اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در سال تحصیلی 99-1400، بیش از 87 هزار نفر ایرانی و شش هزار و 521 نفر اتباع کلاس اولی هستند و بر اساس بررسی ها 8 درصد جمعیت دیر آموز هستند اما استثنایی نیستند.

وی افزود: 55 درصد پسر و 45 درصد دختر ها دچار مشکلات یادگیری بوند، طبق بررسی ها در دوران ابتدایی با توجه به عدم دسترسی به فضای مجازی، 42 درصد افت را شاهد هستیم.

ابطحی با توضیح اینکه وضعیت اقتصادی و عدم شرایط تصحیلی دلیل دیگر افت تحصیلی است، تصریح کرد: یک درصد اولیای دانش آموزان بی سواد هستند و 50 درصد مشکلات افت تحصیلی، دانش آموزان دیر آموزی است.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی کردیم با مجوز از ستاد کرونا، کلاس های حضوری با تعداد کم و رعایت پروتکل ها برای دیرآموزان را تشکیل دهیم؛ آموزش و پرورش نمی تواند خیلی پافشاری کند و با اخذ مجوز کلاس ها را برگزار می کند.

معاون آموزش ابتدای اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با بیان اینکه اختیار برگزاری کلاس ها را به شورای مدارس واگذار کردیم، خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلات برخی از دانش آموزان، مدیر مدارس رصد انجام می دهند؛ برنامه دیگر ما استفاده از یک فضای آموزشی شبکه آموزش است.

وی ادامه داد: فرآیند ارزیابی حضور و میزان تسلط خواندنی و شنیداری به صورت های مختلفی بررسی می شود؛ در مناطق خاصی از استان و عشایری داریم و در این حوزه بیشترین مشکلات است و با 55 راهبرد در سطح استان درسنامه ها را به دانش آموزان می رسانیم.

وی گفت: اپلیکشین شاد در حال ارتقا است؛ سرویس های پرقدرتی با همراهی همراه اول فضای آموزشی ایمنی را ایجاد کرده است و آموزش و پرورش قدم بزرگی  در این راه برداشته است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه کرونا یک فرصتی بود که برای آموزش و پرورش محروم، یک فضای مجازی ایمن را ایجاد کنیم؛ 396 هزار و 756 نفر دانش آموز در مطقع تحصیلی ابتدایی عضو شاد هستند که 80.17 درصد جمعیت تحصیلی دانش آموزان ابتدایی استان می شوند.

وی اضافه کرد: معاون آموزش ابتدای اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: 36 هزار و 926 نفر از آموزش مجازی محروم هستند و 18 هزار و 902 نفر درسنامه می گیرند که 82 درصد را شامل می شود.

ابطحی با توضیح اینکه 42 هزار و 30 نفر که 8.05 درصد دانش آموزان استان هستند، به صورت حضوری آموزش می بینند، اظهار کرد: در پایه ابتدایی چیزی به نام امتحان نداریم،  چیزی که در ابتدایی داریم ارزشیابی هایی است که اتفاقا یادگیری درست رخ داده است و از یادگیری لذت می برد و بیشترین آسیب را در پایه های اول و دوم دیده می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج + 8 =