صفحه اصلی » اجتماعی » 30 درصد دانش آموزان اصفهانی دارای اضافه وزن هستند/ علوم پزشکی کاشان قرص های ویتامین دی را در اختیار مدارس قرار نداده است

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان اصفهان:

30 درصد دانش آموزان اصفهانی دارای اضافه وزن هستند/ علوم پزشکی کاشان قرص های ویتامین دی را در اختیار مدارس قرار نداده است

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: هر سال توزیع قرض ویتامین دی داشتیم که امسال دو دانشگاه علوم پزشکی فعالیت می کنند، اصفهان وی تامین دی را در اختیار مدارس قرار داده اما کاشان هنوز نتوانسته است که این کار را انجام ده

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ عبدالرضا رئیسی پیش ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: در حوزه تربیت بدنی و سلامت فعالیت‌هایمان را کم نکردیم و ۹ کلاس درس تربیت بدنی به مدارس اضافه شد که اولویت ما مدارس دخترانه است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در شرایط جدید فعالیت ها زیاد شده است، تربیت بدنی هم مستثنی نیست و  در شرایط جدید بر فعالیت کادر مدرسه اضافه شده و مربی تربیت بدنی نیز به همین صورت است.

وی افزود: با توجه به درس های مجازی اکنون دانش‌آموزان زمان زیادی را با وسایل الکترونیکی می‌گذراند و نیاز به تحرک بدنی دارند و معلمان تربیت بدنی باید فعالیت بدنی را در دانش‌آموزان ایجاد کند.

رئیسی با توضیح اینکه در بخش پسران این مشکل کم‌تر است که فیلم‌ هایی برای آموزش تهیه شده است، تصریح کرد: 30 درصد دانش آموزان اصفهانی دارای اضافه وزن هستند و  باید اعلام خطر کنیم و تنها آموزش و پرورش نمی توانند مقابله کند و نیاز به نهضت بزرگی آمادگی جسمانی دارد.

وی اضافه کرد: 270 هزار نفر دانش آموز چاق در استان است که بعد از این شرایط کرونا سخت تر می شود و وضعیت جسمانی بیشماری های غیر واگیر یشتر می شود و باید احساس مسئولیت کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش اصفهان افزود: اصفهان در کشور رتبه 13 چاقی دانش آموزان دارد و نیاز به نهضت آمادگی جسمانی داریم تا در سال‌های آینده افراد بیمار زیادی نداشته باشیم و باید احساس مسئولیت کنیم و فعالیت‌های بدنی را در نظر بگیریم.

وی تأکید کرد: معلم تربیت بدنی هم وظیفه فعالیت بدنی را در دانش آموزان ایجاد کنند اما متأسفانه برخی از مدارس خصوصی معلم تربیت بدنی را حذف کردند و 6 نمره ارزشیابی برای افرادی که بتوانند وزن خود را کنترل کنند.

رئیسی با بیان اینکه مسابقات ورزشی هر سال برگزار می شد، اضافه کرد: امسال به صورت مجازی در 10 رشته ورزشی انجام می شود، در دوره متوسط اول و دوم و پسران و دختران ، در بهمن ماه مسابقات کشوری در تیر و مرداد و 1400 برگزار شود.

وی خاطر نشان کرد: اصفهان در حال حاضر دبیرخانه تولید محتوا در زمینه تربیت بدنی مقطع ابتدایی است که تاکنون 10 فیلم ورزش تربیت بدنی تولید شده است و در سطح استان 128 هزار سفیر سلامت داریم.

وی در پایان گفت: هر سال توزیع قرض ویتامین دی داشتیم که امسال دو دانشگاه علوم پزشکی فعالیت می کنند، اصفهان وی تامین دی را در اختیار مدارس قرار داد اما کاشان هنوز نتوانسته است که این کار را انجام دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 + 10 =