صفحه اصلی » اجتماعی » دسترسی 90 درصدی دانش آموزان متوسطه به شبکه شاد/ تاکنون مجوز برگزاری امتحانات به صورت حضوری داده نشده است

معاون آموزش متوسط آموزش و پرورش اصفهان:

دسترسی 90 درصدی دانش آموزان متوسطه به شبکه شاد/ تاکنون مجوز برگزاری امتحانات به صورت حضوری داده نشده است

معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: 90 درصد دانش آموزان متوسطه به شبکه شاد و آموزش های مجازی دسترسی دارند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۹ - شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ناظم زاده پیش ظهر امروز در نشست خبری با تسلیت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: زمانی که به سال گذشته بر می گردیم و شهادت را به یاد می آوریم مردی فراتر از  دسته بندی های مطرح شده را می بینیم که هر فکر و تفکری جانسوزانه برای از دست دادن چنین سرداری می گریستند، خسارت بزرگی به کشور وارد شد و پر کردن جایگاه ایشان سخت است.

معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در این مدت کرونا به دلیلی دغدغه های کرونا برای مردم زیاد بود با اصحاب رسانه تعامل بیشتری داشتیم و با دقت و سرعتی خوبی اطلاع رسانی می شد.

وی با توضیح اینکه در فعالیت های آموزشی هنرستان از پنج روز آموزشی سه روز به صورت مجازی برگزار می شود، اضافه کرد: گروه های فنی و تخصصی و تئوری به صورت مجازی در حال انجام است و باید دو روز در هفته کارگاهی آموزش انجام شود که در این بخش نمی تواند به صورت مجازی فعالیت کرد.

نظام زاده خاطر نشان کرد: ستاد استانی کرونا باید اجازه حضور در کارگاه را بدهند و  برنامه ریزی کردیم  که پس از عید نوروز آموزش های کارگاهی انجام شود.

معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه  فعالیت های آموزشی اتباع خارجی هم مانند دانش آموزان ایرانی انجام می شود، خاطر نشان کرد: 56 هزار و 950 نفر دانش آموز اتباع داریم؛ 56 هزار و 386 دانش آموز افغانستانی و 450 دانش آموز عراقی و 113 دانش آموز سایر ملیت ها در استان تصحیلی می کنند.

وی با توضیح اینکه 90 درصد دانش آموزان متوسطه به شبکه شاد و آموزش های مجازی دسترسی دارند، تصریح کرد: ترک تحصیل پنهان اصلی ترین نگرانی امسال ما است؛ باید ترک تحصیل ها را به حداقل برسانیم.

نظام زاده با بیان اینکه شبکه شاد تولید ملی است و وظیفه ما حمایت از تولید ملی است، اظهار کرد: ۸۶۸ هزار و ۳۷۲ دانش ‌آموز در سطح استان و در مقطع متوسطه وجود دارند که در شاد ۷۶۰ هزار و ۳۱۲ نفر از آن ها اهزار هویت شدند.

وی تأکید کرد: آموزش مجازی با توجه به شرایط ایجاد شده جای خود را باز کرده است و این نوع آموزش را آینده هم استفاده می کنیم؛ از ابتدای سال تحصیلی قرار بود که امتحانات متوسطه به صورت حضوری برگزار شود اما اولویت اول سلامت دانش ‌آموزان است.

ناظم زاده اضافه کرد: تاکنون مجوز برگزاری امتحانات به صورت حضوری داده نشده و امتحانات دی ماه به صورت مجازی است البته امتحانات پایه نهم و دوازدهم در خرداد ماه به صورت حضوری خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد