صفحه اصلی » اقتصادی » کمک ها به اصناف در کرونا مانند استامینوفن است/ اصناف به عنوان تابلو اعلام خطر تعطیل می شوند

کمک ها به اصناف در کرونا مانند استامینوفن است/ اصناف به عنوان تابلو اعلام خطر تعطیل می شوند

رئیس اتاق اصناف کمک ها به اصناف را مانند استامینوفنی تشبیه کرد که به یک بیمار داده می شود و گفت: می توان با این کمک ها آرامش اولیه را ایجاد کرد اما زیر بنایی نیست؛ اینکه برای مثال اظهارنامه مالیاتی حال چند ماه با تاخیر گرفته شود کمکی به اصناف نخواهد بود و فقط زمان را به عقب تر می برد.

تاریخ انتشار: ۲۰:۳۵ - شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ رسول جهانگیری امشب در نشست خبری هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان و تشکل های اقتصادی عضو شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد:  بیشترین آسیب  را از کرونا بازاریان، اصناف و کسبه دیدند و بعد از جامعه پزشکی بیشترین بار روی اصناف بود.

رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: اصناف بدون هیچ کمکی و با هزینه شخصی خود کار خود را تعطیل کردند؛ مشکلات اصناف و بازاریان در شورای گفت و گو به مراجع بالاتر انتقال پیدا کرده است.

وی کمک ها به اصناف را مانند استامینوفنی تشبیه کرد که به یک بیمار داده می شود و افزود: می توان با این کمک ها آرامش اولیه را ایجاد کرد اما زیر بنایی نیست؛ اینکه برای مثال اظهارنامه مالیاتی حال چند ماه با تاخیر گرفته شود کمکی به اصناف نخواهد بود و فقط زمان را به عقب تر می برد.

جهانگیری ادامه داد: در این میان خود بازاری ها سعه صدر  و اعتقاد به نظام داشتند و شرایط را درک کردند؛ ۱۲ درصد میزان انتقال ویروس کرونا بر اساس نظرات پزشکی بواسطه اصناف است اما متاسفانه چون متولیان امور راهکار دیگری ندارند اصناف را به عنوان تابلو اعلام خطر تعطیل می کنند تا بقیه بخش ها احساس کنند کرونا وجود دارد.

رسول جهانگری با بیان اینکه تا کنون اصناف همکاری خوبی انجام داده و این همکاری همچنان نیز ادامه دارد، گفت: اما دولت مردان فراموش نکنند و این یک سال را به عنوان عدم فعالین اصناف در حوزه های مالیاتی در نظر بگیرند.

رئیس اتاق اصناف اصفهان با اشاره به وام های که در حمایت از اصناف آسیب دیده پرداخت شده است گفت:  وقتی فردی کسب و کارش تعطیل است وام بگیرد و یک بدهی جدید نیز روی بدهی های قبلی قرار دهد و وام مال فردی است که فعالیت اقتصادی انجام دهد.

جهانگیری عنوان کرد: البته راهکار این است که برای بازپرداخت وام ها تنفس در نظر گرفته شود که واحد صنفی بتواند روی پای خود بایستد.

رسول جهانگیری با اشاره به درخواست اتاق اصناف مبنی بر اینکه واحدهای تجاری بتوانند تا پایان کرونا اجاره های خود را تمدید کنند، خاطرنشان کرد:  در شورای گفت و گو یکی از بحث های خوب که در مورد اصناف ایجاد شد این بود که کسب و کارهای تولیدی صنفی با صنایع ما همسطح قرار داده شدند که قرار شد در تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش کمک شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد