صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » سفر به راهیان نور به صورت مجازی با ابتکار استان اصفهان

سفر به راهیان نور به صورت مجازی با ابتکار استان اصفهان

رئیس سازمان بسیج دانش آموزشی استان اصفهان گفت: راهیان نور امسال به صورت مجازی و با ابتکار استان اصفهان رقم خورد که این کار در سطح کشور فراگیر شد؛ از فضای مجازی برای استفاده از فضای معنوی جبهه ها استفاده کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ حسین رجب پور پیش از ظهر امروز با تسلیت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: پویش و کتاب «ابر قهرمان ایران من» ویژه برنامه ای برای مقطع تحصیلی ابتدایی است که برای اولین بار کتاب الکترونیکی همراه فیلم رونمایی می شود.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزشی استان اصفهان گفت: این کتاب در سه فصل تهیه شده که از 22 دی ماه پویش شروع می شود تا 22 بهمن ادامه پیدا می کند که پس از هر فصل باید دانش آموزان یک چالش را انجام دهند و پایان هر داستان یک فیلم کوتاه را مشاهده می کنند.

وی افزود: این پویش با همکاری سپاه صاحب الزمان (عج)، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش استان برگزار می شود.

سرهنگ رجب پور با توضیح اینکه جشنواره داستان نویسی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است، بیان کرد: آثار این جشنواره در بخش آزاد، زندگینامه و شهادت سردار سلیمانی برگزار می شود؛ این برنامه پس از ایام امتحانات تا 15 بهمن آثار می پذیرد و داوری می شود در دهه فجر به برگزیدگان جوایز اهدا می شود.

وی اضافه کرد: راهیان نور امسال به صورت مجازی و با ابتکار استان اصفهان رقم خورد که این کار در سطح کشور فراگیر شد؛ از فضای مجازی برای استفاده از فضای معنوی جبهه ها استفاده کنیم.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزشی با بیان اینکه 10 هزار دانش آموز در راهیان نور مجازی شرکت کردند، تصریح کرد: برای اردوهای مجازی در مناطق محروم به صورت ویژه انجام می شود.

همکاری خوبی بین آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی

رئیس اداره فرهنگی، هنری اردو و فضای پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان هم با بیان اینکه همکاری خوبی بین مجموعه فرهنگی آموزش و پرورش، سپاه و بسیج دانش آموزی و سازمان دانش آموزش برای اهداف و برنامه های آموزش و پرورش تشکیل شده که تاکنون برنامه های خوبی تدارک دیده شده است.

مرتضی شکری با توضیح اینکه 14 هزار دانش آموز دختر پایه دهم در راهیان نور مجازی حضور پیدا کردند، گفت: پویش ابر قهرمان ایران من به نوع خود قدم ابتکاری است که با توجه مخاطب شناسی ایجاد شده است و و برای اولین بار توسط یکی از نویسندگان خوب اصفهانی تدوین و طراحی شده است.

وی اضافه کرد: کتاب ابر قهرمان ایران من پس از ایام امتحانات در 20 دی و در شبکه شاد رونمایی می شود و همچنین برگزاری سالگرد شهادت حاج قاسم به صورت استانی با از قبر مطهر شهید مدافع حرم حججی برنامه برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگی، هنری اردو و فضای پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: محتوای های مناسب با شهادت سردار سلیمانی در شبکه شهاد با همکاری دانش آموزان و فرهنگیان در حال بارگذاری است.

وی تصریح کرد: 40 نکته ناب از وصیتنامه سردار دلها در شبکه شاد بارگذاری می شود.

حضور 14 هزار دانش آموز اصفهانی در راهیان نور مجازی

مهدی اسماعیلی هم در این نشست خبری با توضیح اینکه سال سختی را پشت سر گذاشتیم و امروز سالگرد شهادت حاج قاسم سردار دلها است، گفت: تلخ ترین روز در سال گذشته از دست دادن ایشان بود.

معاونت فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: یکی از وظایف ما در آموزش و پروش سند تحول بنیادین است که نظام  اهداف و راهبری های سند تحول تبیین کرده است.

وی افزود: اولین توصیه به مدیران مدارس سطح استان توصیه و تأکید می کنیم، اقامه نماز جماعت مدارس و پس از آن ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت است؛ زمانی با دشمنان درگیر می شویم و در زمان حاضر هستیم باید بدانیم چه کنیم و دشمن باید از ما هراس داشته باشد.

اسماعیلی با بیان اینکه تاکنون و در مرحله اول 14 هزار نفر از راهیان نور مجازی استفاده کردند و با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شدند، تصریح کرد: اردو راهیان نوردانش آموزان دختر انجام شد و در حال برنامه ریزی برای پسران هم هستیم.

وی اضافه کرد: آموزش و پروش با 4 تشکیل دانش آموزی هلال احمر، بسیج، اتحادیه دانش آموزی و سازمان دانش آموزی همراه است و طرح لاله های روشن به همراهی و کمک این تشکل ها در حال اجرا است.

معاونت فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با توضیح اینکه بیش از 100 هزار نفر در جشنواره جشنواره علمداری شرکت کردند که دوشنبه اختتامیه داریم که در 13 رشته و مربوط به یادبود سردار بود.

وی خاطر نشان کرد: هدف اصلی برگزاری پویش‌ها و همکاری با بسیج دانش‌آموزی زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است وهمه فعالیت ها برای آشنایی دانش‌ آموزان با زندگی شهدا است.

به گزارش صاحب نیوز؛ از تولیدات فرهنگی و ویژه برنامه های دانش آموزی بزرگداشت سیدالشهدای جبهه مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد؛ این آثار شامل کتاب الکترونیکی ابر قهرمان ایران من، جشنواره داستان نویسی و اردوی راهیان نور غیرحضوری می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد