صاحب نیوز

13980630000060_Test_PhotoN

جزئیات جلسه مسئولان با باغ‌داران شرق اصفهان/ تشکیل شعبه ویژه بررسی مشکلات توسط دادستان

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه با باغ‌داران شرق اصفهان مقرر شد دادستانی شعبه ویژه‌ای برای بررسی این موضوع تشکیل دهد.

کدخبر: 1033116
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ @ ۰۹:۳۳


حجت السلام حسین میرزایی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز؛ اظهار کرد: روز پنج شنبه  هفته گذشته حدود 100 الی 150 نفر از ویلاسازان و باغدارانی که در منطقه شرق اصفهان باغ هایی را احداث کردند و بعضی از باغ هایشان مورد تخریب قرار گرفته بود، درب دفتر نمایندگان تجمع کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: من در جمعشان حاضر شدم و حرف هایشان را شنیدم و همان لحظه از دادستان درخواست کردم که تخریب ها را موقتاً و برای مدت کوتاهی متوقف کند و دادستان هم هماهنگی کردند و تخریب ها  48 ساعت متوقف شد تا در اولین جلسه ای که با حضور دادستان و مسئولان اصفهان تشکیل می شود در مورد این موضوع تعیین تکلیف کنند.

وی با بیان اینکه پس از آن تجمع، بازدید میدانی از مناطقی که تخریب شده بود، داشتیم، افزود: حرف های مردمی که آنجا بودند را شنیدم و به اصفهان برگشتم و جلسه ای را هماهنگ کردیم که روز گذشته صبح ساعت 8 با حضور فرماندار اصفهان، دادستان مرکز استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، نماینده پلیس امنیت و همچنین نمایندگان مردم و همچنین باغ‌داران آن مناطق برگزار شد.

وی بیان کرد: در این جلسه ابتدا نمایندگان مردم و باغ‌داران منطقه نظرات، دیدگاه‌ها و محل‌های درخواستی خود را اعلام کردند و در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی، دادستان و فرماندار توضیحات مبسوط و قانع کننده‌ای ارائه کردند؛ در این جلسه قرار شد رئیس جهاد کشاورزی در یک برنامه تلوزیونی موضوع را برای تمام مردم استان تشریح و از آخرین وضعیت این موضوع گزارشی ارائه دهد.

حسین میرزایی ادامه داد: همچنین دادستانی یک شعبه ویژه  برای بررسی پرونده های منطقه شرق تشکیل دهد و همچنین فرماندار نیز هماهنگی‌های لازم برای تسهیل امور در دستگاه‌های اجرایی انجام دهد؛ عده ای از معترضان کشاورزان زحمت کش هستند و عده ای از آنها افرادی هستند که آینده زمین های کشاورزی شرق را نابود خواهند کرد.

نماینده مردم اصفهان خاطر نشان کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی که این موضوع در حوزه انتخابیه‌ آن‌ها رخ داده، مذاکراتی برای رسیدن به یک وحدت رویه در کل کشور، در رابطه با این موضوع انجام خواهند داد تا اجرای قانون برای همه یکسان باشد.

میرزایی اذعان کرد: به نظر می رسد توضیحات  مرادمند مدیر جهاد کشاورزی مبسوط و روشن کننده بسیار خوبی است و اگر مردم این توضیحات را از شبکه اصفهان بشنوند که این برنامه در اسرع وقت آماده می شود اوضاع به سامان خواهد رسید.

انتهای پیام/