صفحه اصلی » استان اصفهان » انقلابی بودن و انقلابی ماندن تا لحظه شهادت از ویژگی های حاج قاسم است

استاد حوزه:

انقلابی بودن و انقلابی ماندن تا لحظه شهادت از ویژگی های حاج قاسم است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: این استاد دانشگاه در مورد ویژگی های شهید گفت: ویژگی های بارز سردار را می‌توان به ولایی بودن به تمام معنا چه عملا و چه قولا، دارای استعداد و نبوغ زیاد در جنگ ها و اداره آن، انقلابی و انقلابی ماندن تا لحظه شهادت، داشتن مدیریت جهادی، دوستدار واقعی اهل بیت، متواضع و فروتن بودن، داشتن اخلاص و اینگونه موارد دانست.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۵

حجت الاسلام محمد یزدانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد شخصیت و ویژگی های شهید سلیمانی اظهار کرد: قطعاً ویژگی ها و خصوصیات زیادی در یک چنین انسانی بوده که توانسته وی را به این مقام والا برساند اما به نظر بنده بارزترین و مهمترین ویژگی این سردار بزرگ که باعث شده دل همه انسان ها اعم از سیاسی، غیرسیاسی، نظامی، غیرنظامی، عام و خاص به سمت آن کشیده شوند، اخلاص و مخلص بودن او است.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: اگر انسان هر کاری را که انجام می دهد و یا قصد انجام آن را دارد، قصد و نیت وی فقط و فقط  جلب رضای خداوند تبارک و تعالی باشد در این راه از هیچ  خسته نمی شود و حتی سرزنش، سرزنش کنندگان نیز در او اثر نمی کند و عمل خود را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.

وی افزود: اخلاص اکسیر اعظمی است که اگر آن را به هر عملی حتی کوچک بزنیم خداوند آن عمل را بزرگ کرده و در برابر دیدگان دیگران زیبا و با ارزش جلوه می دهد، من وقتی مراسم تشییع پیکر آن شخص را در شهرهای مختلف دیدم واقعا غبطه خوردم و با خود آیه 96سوره مریم را متذکر می شدم.

یزدانی ادامه داد: خداوند در این آیه می فرمایند قطعا کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده اند؛ خداوند رحمان برای آن ها در دلها محبتی قرار خواهد داد و به زبان عامیانه اگر کسی ایمان بیاورد و عمل صالح انجام دهد خداوند دوستی و محبت آن را در دلهای مردم جای خواهد داد.

محمد یزدانی خاطرنشان کرد: انجام عمل با نیتی خالص یکی از مصادیق بارز عمل صالح است و خوب که می اندیشیم متوجه خواهیم شد که محبت و مودت حاج قاسم در قلب و جان همه مردم رخنه کرده و لذا بعد از شهادت آن بزرگوار از هر دسته و گروهی به تشییع پیکر او آمده بودند و به جرئت می توان گفت مخلص بودن ایشان رمز موفقیت وی است.

این استاد دانشگاه در مورد ویژگی های شهید گفت: ویژگی های بارز سردار را می‌توان به ولایی بودن به تمام معنا چه عملا و چه قولا، دارای استعداد و نبوغ زیاد در جنگ ها و اداره آن، انقلابی و انقلابی ماندن تا لحظه شهادت، داشتن مدیریت جهادی، دوستدار واقعی اهل بیت، متواضع و فروتن بودن، داشتن نظم و انضباط در همه امور، حساس نسبت به بیت المال، داشتن روحیه شهادت طلبی، شجاعت و دلیری در میادین نبرد، عدم روحیه تجمل گرایی و اشرافی گری، داشتن اخلاص و اینگونه موارد دانست.

یزدانی خاطرنشان کرد: انتقام می تواند به اشکال گوناگون باشد به طور مثال می تواند نظامی باشد که کمیت و کیفیت آن را می بایست نظامیان در رده های بالا بررسی و اجرا کنند و یا انتقام می‌تواند سیاسی باشد اما به نظر بالاترین انتقام این است که ما همگی در حد توان خود راه سردار را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: در هر عرصه و زمینه ای که فعالیت می کنیم از وی الگو برداری کرده و برای پیشرفت کشور بدون تعصبات سیاسی و … تلاش و کوشش کنیم و معتقدم اگر ما در هر زمینه ای همانند آن شهید عمل کنیم موفقیت از آن ما خواهد بود.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان گفت: ما می بایست مکتب شهید سلیمانی را ادامه داده و تا پیروزی نهایی دست از تلاش بر نداریم که بنده اگر بخواهم مکتب آن شهید را توضیح دهم فقط آیه 30 سوره فصلت را بیان می کنم که می فرماید مکتب، آن مکتب استقامت و ایستادگی در برابر دشمنان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد