صفحه اصلی » اقتصادی » ساخت بند خاکی کلیزه نایین با ۱۳ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد

ساخت بند خاکی کلیزه نایین با ۱۳ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد

نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت بند خاکی کلیزه نایین با ۱۳ میلیارد ریال اعتباراز محل صندوق توسعه ملی و با ظرفیت ۷۰ هزار متر مکعب آغاز شد

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۳ - سه شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛الهام آزاد در آئین آغاز ساخت بند خاکی کلیزه نایین گفت: این طرح آبخیزداری با ۱۳ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و با ظرفیت ۷۰ هزار متر مکعب ساخته می‌شود.
نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی افزود: با اجرای این طرح زمینه تقویت آب‌های سفره‌های زیر زمینی و قنوات فراهم می‌شود.

وی افزود بر اساس درخواست های مکرر اهالی محله محمدیه مبنی بر لزوم بازسازی و یا مقاوم سازی بند خاکی کلیزه که طی سالیان گذشته چندین مرتبه به دلیل عدم مقاومت موجب ایجاد خسارت شده و در پی آن بر اساس انجام مطالعات کارشناسی مقرر شد، این بند خاکی به صورت علمی و اساسی ساخته شود.
در ادامه ابوطالب امینی معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان نیز گفت: برای ساخت این بند خاکی به طول ۲۵۰ متر و ارتفاع ۸ متر، ۳۰ هزار متر مکعب خاکبرداری می‌شود.

این بند خاکی به طول ۲۵۰ متر و ارتفاع ۸ متر با حجم خاکریزی ۳۰ هزار متر مکعب و حجم آبگیری ۷۰ هزار متر مکعب ساخته خواهد شد.

محله  محمدیه در کیلومتر 2 نایین وشهرستان نایین در 140 کیلومتری شهر اصفهان قراردارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد