صاحب نیوز

ازاد 1

ساخت بند خاکی کلیزه نایین با ۱۳ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد

نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت بند خاکی کلیزه نایین با ۱۳ میلیارد ریال اعتباراز محل صندوق توسعه ملی و با ظرفیت ۷۰ هزار متر مکعب آغاز شد

کدخبر: 1033444
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ @ ۰۹:۵۳


به گزارش صاحب نیوز؛الهام آزاد در آئین آغاز ساخت بند خاکی کلیزه نایین گفت: این طرح آبخیزداری با ۱۳ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و با ظرفیت ۷۰ هزار متر مکعب ساخته می‌شود.
نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی افزود: با اجرای این طرح زمینه تقویت آب‌های سفره‌های زیر زمینی و قنوات فراهم می‌شود.

وی افزود بر اساس درخواست های مکرر اهالی محله محمدیه مبنی بر لزوم بازسازی و یا مقاوم سازی بند خاکی کلیزه که طی سالیان گذشته چندین مرتبه به دلیل عدم مقاومت موجب ایجاد خسارت شده و در پی آن بر اساس انجام مطالعات کارشناسی مقرر شد، این بند خاکی به صورت علمی و اساسی ساخته شود.
در ادامه ابوطالب امینی معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان نیز گفت: برای ساخت این بند خاکی به طول ۲۵۰ متر و ارتفاع ۸ متر، ۳۰ هزار متر مکعب خاکبرداری می‌شود.

این بند خاکی به طول ۲۵۰ متر و ارتفاع ۸ متر با حجم خاکریزی ۳۰ هزار متر مکعب و حجم آبگیری ۷۰ هزار متر مکعب ساخته خواهد شد.

محله  محمدیه در کیلومتر 2 نایین وشهرستان نایین در 140 کیلومتری شهر اصفهان قراردارد.

انتهای پیام/