صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » روحانی در صدر اخبار رسانه های معاند/ مدرک تحصیلی رئیس جمهور/ منتقدان عقب‌مانده و عصر حجری!

رصد رسانه های ضد انقلاب (قسمت دهم)

روحانی در صدر اخبار رسانه های معاند/ مدرک تحصیلی رئیس جمهور/ منتقدان عقب‌مانده و عصر حجری!

هفته ای که پشت سر گذاشتیم برای رسانه های سوژه جو و جهت دار مغرض هفته کم کاری نبود و باز سخنان ییس جمهور دستمایه خبری این رسانه ها. ظاهراً دکتر روحانی قصد دارد همچنان در سخرانی های خود به جنگ زرگری ادامه بدهد…

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۱ - جمعه ۱۳۹۳/۰۳/۳۰

صاحب نیوز- سرویس رصد: سخنان اخیر روحانی در همایش امید و انتظار و کنفرانس خبری با خبرنگاران و حواشی پیش از شروع همایش بار دیگر در صدر اخبار رسانه های ضد انقلاب جای گرفت، آنجایی که روحانی در برابر منتقدین خود از اندیشیدن برخی در عصر حجر گفت و پیش از شروع این مراسم برخی از حضار شعار رفع حصر سران فتنه را خواستار شدند.
واکنش وب سایت بالاترین به صحبت های رییس جمهور
“به دنبال انتقاد محافظه‌کاران جمهوری اسلامی از سخنان اخیر حسن روحانی درباره فرهنگ و عدم مداخله دولت در زندگی مردم، رئیس جمهور ایران منتقدانش را متهم کرد که عقب‌مانده و عصر حجری می‌اندیشند. حسن روحانی روز پنج‌شنبه، ۲۲ خرداد، در مراسم «جشن انتظار و امید» با اشاره به منتقدان سیاست‌های فرهنگی خود اظهار داشت: «مگر ما چه گفته‌ایم که برخی آشفته شده‌اند؟ ما گفتیم فرهنگ از آنِ مردم است و مردم باید برای تعالی فرهنگ خود قدم بردارند. فرهنگ یعنی آن‌ چه ما با او زندگی می‌کنیم و زندگی خواهیم کرد». همچنین وی در این جشن با شعاردهندگانی مواجه شد که خواستار رفع حصر سران مخالفان از حبس خانگی شده‌اند. پیش از شروع سخنرانی آقای روحانی در حالی که تلویزیون ایران به‌طور زنده این سخنرانی را پخش می‌کرد، بعضی از حاضران در سالن اجتماعات وزارت کشور شعار می‌دادند “سلام بر موسوی، درود بر روحانی/خاتمی”.

بالاترین: روحانی در کنفرانس خبری: «۲۴ خرداد “نه” بزرگ به تندروهای داخل و خارج بود»
حسن روحانی صبح امروز در نشست خبری با نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی از جمله گفت: “به وزارت ارشاد توصیه می‌کنم که به هر حزب و گروهی که دنبال رسانه است، به سرعت مجوز به او داده شود/ استانداران، فرمانداران یا بخشدارانی را که به راه دولت اعتقاد ندارند تغییر دهند/ در نظام ما سرمایه‌گذار از امنیت برخوردار است و ما در این زمینه چیزی جز قانون را نمی‌پذیریم/ اگر قرار باشد بین من و‌ آقای اوباما پیامی رد و بدل شود، ایشان نامه می‌نویسند و من هم در جوابش نامه می‌نویسم/ موضوع بازداشت صبا آذرپیک را پیگیری می‌کنیم/ دموکراسی می‌گوید صندوق رای، و تروریسم می‌گوید جعبه مهمات/ حتی اگر مذاکرات در پایان تیرماه به نتیجه نرسد، شرایط به قبل برنمی‌گردد/ نهادهای ملی نمی‌توانند اپوزیسیون دولت باشند.”
خبرهای بالاترین با استقبال زیاد مخاطبان خود مواجه شد و به قول معروف کلیک خور زیادی داشت.

وبسایت خودنویس و مدرک تحصیلی رئیس جمهور

وب سایت خودنویس در هفته ای که گذشت به صورت پرونده ای به شخص رییس جمهور پرداخت و موضوع مدرک تحصیلی دکتر روحانی که توسط رسانه های اسرائیلی پس از انتخابات منتشر شد را یک بار دیگر روی خروجی خود فرستاد.
پرونده ویژه خودنویس برای دکتر روحانی:
– تشکر ویژه روحانی از آیت الله خامنه‌ای در سالگرد انتخابات
– آزمون دکترای روحانی، آزمون خبرنگاران

– کشف «دزدی علمی» در «خلاصه» تز روحانی
– دانشگاه کالدونین گلاسکو: درس خواندن روحانی مطابق قواعد دانشگاه بوده است

خودنویس در خبر دیگری اظهارات روحانی را پاسخی در برابر واکنش آیت الله مصباح یزدی قلمداد کرد و سعی کرد این 2 نفر را در برابر هم نشان دهد، خودنویس در این زمینه نوشت: واکنش حسن روحانی به انتقادات آیت الله مصباح‌یزدی: «عده‌ای هنوز در عصر حجر زندگی می‌کنند»
خودنویس “طعنه نماینده مجلس به روحانی و رساله دکترایش” را برای نشان دادن عمق اختلافات داخلی فیما بین روحانی و منتقدانش این گونه رسانه ای کرد:
“کریمی قدوسی (خطاب به روحانی): «اطلاعات مهمی را از حوزه فقه و فقاهت در اختیار انگلیسی‌ها قرار دادید»”
جواد کریمی قدوسی نماینده مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز یک‌شنبه ۲۵ خرداد با انتقاد از سخنان دیروز حسن روحانی در نخستین سالگرد اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری، به مدرک دکترای وی اشاره کرد و به طعنه پرسید که آیا وی نمی‌خواهد بر اساس رساله دکترای خود فرقه جدیدی پایه‌گذاری کند؟
به گزارش خبرگزاری مجلس، نماینده مشهد خطاب به روحانی گفت: «آیا بنا ندارید بر اساس رساله دکترای خود در دانشگاه گلاسکوی انگلیس که در موضوع تعطیلی احکام شریعت اسلامی ارایه دادید و اطلاعات مهمی را از حوزه فقه و فقاهت در اختیار انگلیسی‌ها قرار دادید، با شعار اعتدال، فرقه‌گرایی جدیدی پایه‌گذاری کنید؟ یکبار و برای همیشه بگویید زیر لحاف اعتدال چه می‌گذرد؟»

خودنویس درادامه این خبر می گوید:

“گفتنی است که مدرک و رساله دکترای حسن روحانی در دانشگاه کلدونین گلاسکو محل شبهات زیادی بوده و احتمالا رقبای وی در جناح مخالف حاکمیت جمهوری اسلامی نیز رفته‌رفته جرأت پیدا می‌کنند که به این تردیدها اشاره نمایند.”

کریمی قدوسی همچنین با اشاره به سخنان روحانی در مورد منتقدان، گفت: «در نشست خبری شما بیشتر حضور رسانه‌های دولتی پررنگ بود و رسانه‌های منتقد شما حضور نداشتند. می‌خواستند بیایند، اما به آن‌ها گفته شد که جا نداریم که نوعی اعتراض به رفتار سیاسی و اجتماعی شما بوده است. تکذیب، تخریب و تهدید که در تاریخ عملکرد ریاست جمهوری‌های گذشته کم سابقه بوده است، عصبانی شدن، پرداختن به حاشیه‌ها، پای نهادهای ملی را به میان کشیدن و الفاظ فاقد محتوای فرهنگی که با آن‌ها منتقدین شما توسط خودتان یا رسانه های حامیتان مورد تهاجم قرار گرفته است، الفاظی از قبیل افراطی‌ها، بی‌شناسنامه‌ها، شهروندان درجه دو، دلواپس‌ها، بی‌سوادها، عصر حجری ها، از جای خاص تغذیه‌شونده‌ها، اقلیت‌ها، به پشت سر نگاه کن ها، دین‌نشناس‌ها، آخرت‌‌نشناس‌ها و زمین‌خورده‌ها؛ آیا این‌ها از سر انصاف است؟»
وی با ذکر این‌که روحانی از منطق مخالفان واهمه داشته و قدرت پاسخ‌گویی به آن‌ها را ندارد، ادامه داد: «آقای روحانی بودجه رسانه‌های دولتی را که جمع می‌کنیم، بالغ بر صدها میلیارد تومان است، بودجه رسانه‌های حامی شما هم بالغ بر همین رقم است. این بماند و اضافه شود به حمایت از رسانه‌های خارجی. کجای این رویه مظلوم‌نمایی دارد و چند رسانه و روزنامه منتقد خود را تخریب می‌کنید و یا آن‌ها را تهدید به دادگاه می‌کنید؟»
روز گذشته روحانی درباره انتقاد از دولت گفته بود: «دولت مایل است هرکسی حرف می‌زند، شناسنامه‌دار باشد. این به آن دلیل است که برخی نهادها، نهادهای ملی هستند، نهادهای ملی نمی‌توانند کار حزبی انجام دهند». وی گفته بود که به خوبی می‌داند جنگ روانی یعنی چه و تهدید کرد که به عنوان رییس جمهوری و مسوول اجرای قانون اساسی، وضعیت منتقدان در تریبون‌هایی که وی «ملی» خواند را پی‌گیری خواهد کرد.
جواد کریمی قدوسی همچنین روحانی را به برخورد دوگانه متهم کرد و گفت: «در دیدار با پرسنل وزارت اطلاعات می‌گویید در یک کشور یک پرچم است، یک رهبر است، بعضی دیگر از افراطیون واقعی دم از ارزش‌ها و اطاعت از ولایت می‌زنند، ولی در عمل ژست اپوزیسیون می‌گیرید».
خودنویس برای قدوسی و تخریب چهره وی هم یک سوژه خبری داشت و نوشت:
“گفتنی است که کریمی قدوسی، خود فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است اما در یک طرح دو فوریتی دست‌نویس که سال گذشته به مجلس ارائه داده بود، در کنار غلط‌های نگارشی متعدد، پیمان منع گسترش هسته‌ای (NPT) را که قاعدتا باید یکی از نام‌های آشنا برای سیاست‌مداران و حقوق‌دانان ایرانی باشد، در دو نسخه انگلیسی و فارسی به صورت MPT نوشته و ۱۱۰ نماینده نیز آن‌را امضا کرده بودند!”

وب سایت گویانیوز نیز که سابقه عناد و کینه شتری اش با انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست با تیتر روحانی: “چه گفته ايم که آنقدر برآشفته شده ايد؟ عده‌ای هنوز در دوران حجر می‌انديشند به تحلیل این مراسم پرداخت.”
رادیوفردا هم که منتظر چنین اخباری است و از کنار این تیپ اخبار راحت عبور نمی کند هم اینگونه به صحبت های روحانی واکنش نشان داد: “پاسخ روحانی به منتقدان دولت: عده‌ای هنوز در دوران حجر می‌اندیشند”
رادیو فردا در خبر دیگری نوشت: “هشدار روحانی به منتقدان: نهادهای ملی نمی‌توانند اپوزیسیون دولت باشند.
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، روز شنبه، ۲۴ خرداد، در کنفرانسی خبری به منتقدان خود هشدار داد که با استفاده از پول ملت به نقد دولت نپردازند و نهادهای ملی را در خدمت اهداف حزبی قرار ندهند. ”

دکتر حسن روحانی
برای بی بی سی فارسی پاسخ روحانی به خبرنگاری که در خصوص اتفاقات عراق و همکاری با آمریکا برای حل مناقشه عراق پرسیده بود جذابیت زیادی پیدا کرد؛ بی بی سی نوشت: ابراز آمادگی تلویحی حسن روحانی برای همکاری با آمریکا در بحران عراق؛ رئیس‌جمهوری ایران در یک مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران داخلی و خارجی تلویحا گفته است ایران در صورت درخواست عراق برای حل بحران داعش، همکاری با آمریکا را در نظر خواهد گرفت.
اما اظهارات علامه مصباح یزدی و واکنش های رسانه های بیگانه به این سخنان هم مورد توجه بود:

علامه مصباح یزدی 26 خردادماه در ديدار با اعضاي شوراي مرکزي حزب مؤتلفه اسلامي که به مناسبت سالگرد شهداي مؤتلفه اسلامي صورت گرفت، در خصوص برخی اظهار نظرهای روحانی گفت:

“کسانی که تلاش می کردند لفظ «امام» خمینی را ترویج کنند امروز عقب گرد کرده اند/ دینی که شما می گویید را نمی شناسیم، دینی که امام یادمان داد می شناسیم/ مبانی دین را از حوزه گرفته اند اما با چند سال حضور در انگلیس تغییر کردند.”

علامه مصباح یزدی

به دلیل اهمیت سخنان علامه سخنان بخش های دیگر این سخنرانی را هم مرور می کنیم (به خصوص پاراگراف های زیر): بخشی از بیانات علامه که باز دستخوش تحریف خبری قرار گرفت و به درستی از طرف ایشان بیان شده بود این بود:

آيت الله مصباح با يادآوري هدف انقلاب اسلامي، اظهار داشت: هر چند لازمه تشکيل نظام اسلامي، تأمين مسائل اقتصادي جامعه است، اما بايد توجه داشت که مهمترين معضل و مسأله در کشور ما، اقتصاد و ماديات نيست، بلکه همان هدفي است که به خاطر آن، انقلاب صورت گرفت.
عضو خبرگان رهبري افزود: اگر قرار بود مشکل اصلي ما، اقتصاد و ماديات باشد، که در اين صورت اگر انقلاب نمي‌کرديم، بهتر بود، چرا که در آن زمان نه تحريمي دامن گير ملت ايران بود و نه مشکل انرژي هسته‌اي داشتيم و الآن در وضعيت پيشرفته تري بوديم، چرا که از همان زمان قراردادهايي براي صنعت هسته‌اي منعقد شده و در حال اجرا بود.
وي با اشاره به اينکه، انقلاب اسلامي، انقلابي با ماهيت فرهنگي بود و نه اقتصادي، اظهار داشت: فرهنگ همان باورها و ارزش‌هايي است که زيربناي رفتارهاي آدمي است و هر آسيبي که تا کنون به ما رسيده، از همين ناحيه بوده است.
بی بی سی فارسی برای تخریب انقلاب و وارونه نشان دادن سخنان علامه عبارت “اگر انقلاب نمی کردیم پیشرفته تر بودیم” را از سخنان علامه برید تا به نوعی روی مخاطب خود تاثیرگذاری کند.

روز آنلاین هم “انتقادهای مصباح‌یزدی از حسن روحانی: سخنان اصلاح‌طلبان را نشخوار می‌کنند” را تیتر اخبار خود کرد و در ادامه گفت: محمدتفی مصباح‌یزدی، از روحانیان اصول‌گرا، در آخرین سخنان خود به تلویح حسن روحانی را متهم کرده که “دین خود را با الهام از فرهنگ غربی تفسیر” می‌کند و افزوده: “اگر در ایران انقلاب نشده بود، از نظر صنعتی پیشرفته‌تر بود و دلیل انقلاب، مسایل اقتصادی نبود”.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × سه =