صفحه اصلی » ورزشی » رضایی: اگر داوران عادی سوت می‌زدند جزو دو-سه تیم اول بودیم/ چمنیان: 3 امتیاز ارزشمندی را کسب کردیم

رضایی: اگر داوران عادی سوت می‌زدند جزو دو-سه تیم اول بودیم/ چمنیان: 3 امتیاز ارزشمندی را کسب کردیم

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: موقعیت‌هایی به دست آوردیم اما استفاده نکردیم، در نیمه دوم برای جبران گل خورده سعی کردیم پرس را نگه داریم و بازیکنان کار سختی را انجام دادند.

تاریخ انتشار: ۱۷:۲۴ - سه شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ رحمان رضایی در نشست خبری بعد از بازی تراکتور در لیگ برتر اظهار داشت: در نیمه اول سعی کردیم از بالا پرس کنیم و در مواردی در جابجا شدن مخصوصا در هافبک دفاعی تأخیر داشتیم اما خیلی مواقع موفق شدیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: موقعیت‌هایی به دست آوردیم اما استفاده نکردیم، در نیمه دوم برای جبران گل خورده سعی کردیم پرس را نگه داریم و بازیکنان کار سختی را انجام دادند زیرا نمی‌شود 70 یا 90 دقیقه به این شکل پرس انجام داد و نیمه دوم سعی کردیم به این شکل جلو برویم.

وی تصریح کرد: در نیمه دوم در خیلی مواقع توانستیم ایجاد موقعیت و خطر کنیم تا اینکه روی سانتر به گل رسیدیم، متاسفانه روی خطایی که داشتیم غافلگیر شدیم؛ یارگیری و من تو من حریف را به خوبی انجام ندادیم. قبل و حین بازی و در طول تمرین این هفته تأکید زیادی داشتیم اما باز یارگیری را از دست دادیم. آن توپ نباید گل می‌شد. در مسئولیت دچار فراموشی شدیم که باعث شد گل دوم را بخوریم. قبل از این گل موقعیتی داشتیم که گلرشان هم بیرون بود اما متاسفانه نتوانستیم به گل برسیم.

رضایی در مورد اینکه آیا این تیم می‌تواند به شرایط خوب برگردد، گفت: بله، این تیم می‌تواند کارهایی را انجام بدهد که تلاش‌های خودش را تکمیل کند. ولی اگر از موقعیت‌ها استفاده نکنیم آسیب می‌بینیم. باید در ضربات آخر بیشتر دقت کنیم. در بازی با پرسپولیس هم همین شرایط بود و در ضربات آخر تمرکز نداشتیم. امیدوارم این تیم برگردد و روال خوبش را در پیش بگیرد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در پاسخ به این سؤال که آیا به شرایط خطرناک ذوب‌آهن اشراف دارد، گفت: بله، تا آخر فصل بازی‌های زیادی مانده، برنامه ما این است که کار، تلاش و تمرکزمان را بیشتر کنیم و بچه‌ها تیم را از این شرایط خارج کنند. در فوتبال همه چیز شدنی است.

وی در مورد اینکه دلیل ناکامی‌های ذوب‌آهن چیست و آیا ممکن است این تیم در مسیر تیم‌هایی مانند پاس، ملوان و ابومسلم قرار بگیرد، عنوان کرد: همه دیدید که ناداوری زیاد بوده، به جرأت می‌گویم اگر اشتباهات مکرری که در بازی‌های ذوب‌آهن وجود داشت اتفاق نمی‌افتادند و اگر داوران عادی سوت می‌زدند، این تیم جزو 2-3 تیم اول جدول بود. این را بدون اغراق می‌گویم.

رضایی گفت: اما متأسفانه حق این تیم ضایع شد. فکر می‌کنم باشگاه باید روی این مسائل تمرکز و آن‌ها را بیشتر رصد کند. باید بخواهند که داوران با تجربه را در بازی‌های ما بگذارند. شما ببینید داوران کم تجربه‌ای در بازی‌های ما بودند که نتوانستند عادی سوت بزنند و اشتباهات فاحشی داشتند. امیدوارم در بازی‌های بعدی داوران بهتری داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در پایان تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم در بازی‌هایی که در پیش داریم اشتباهات‌مان را در زمین کمتر و نتایج را حفظ کنیم تا تیم از این حالت خارج شود.

*3 امتیاز ارزشمندی را کسب کردیم/ شجاعی فوق‌العاده خوب کار کرد

همچنین عباس چمنیان در نشست خبری بعد از بازی با ذوب‌آهن در لیگ برتر اظهار داشت: به تیم ذوب‌آهن خداقوت می‌گویم و  طبق پیش‌بینی بازی سخت و پرفشاری بود، ذوب‌آهن تیم باکیفیتی است و تمرکز بازیکنان ما در یک صحنه از بین رفت.

مربی تیم فوتبال تراکتور افزود: کسب 3 امتیاز در زمین ذوب‌آهن خیلی ارزشمند بود، بعد از این‌که در 2 بازی علی‌رغم بازی خوب نتیجه کسب نکرده بودیم، انگیزه زیادی داشتیم.

وی تصریح کرد: در نیمه اول و دوم خیلی خوب بازی کردیم، بازیکنان مؤثر آن‌ها را کنترل کردیم، می‌دانستیم ذوب‌آهن برنامه‌های تاکیتکی خیلی خوبی دارد و بچه‌ها توانستند آن‌ها را کنترل کنند؛ بازی جذابی بود که تماشاگران هم از آن لذت بردند و به آنچه استحقاقش را داشتیم دست پیدا کردیم.

چمینیان در مورد غیبت چند بازیکن اصلی تراکتور در این بازی گفت: امروز شجاعی فوق‌العاده خوب کار کرد، او رهبری داخل زمین را به خوبی انجام داد و جای خالی اشکان دژاگه را خوب پر کرد؛ البته که نبودن احسان حاج‌صفی و اشکان تأثیرگذار است و بودن آن‌ها می‌توانست به ما کمک کند اما بازیکنانی که جای آن‌ها بازی کردند خوب کار کردند و نمایش خوبی داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد