صفحه اصلی » سیاسی » در حمله به عین الاسد قدرت نظامی ایران مشخص شد

در حمله به عین الاسد قدرت نظامی ایران مشخص شد

کارشناس مسائل سیاسی گفت:در این هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد مشخص شد و زمینه را برای نشان دادن قدرت برتر منطقه ای جمهوری اسلامی ایران فراهم کرد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۱ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۸

رسول مظاهری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: مورد هدف قرار دادن مهمترین پایگاه نظامی آمریکا در غرب آسیا کار بسیار ارزشمندی است، پس از انقلاب اسلامی و این 40 سال نیروهای نظامی پیشرفت های شگفت انگیزی داشتند و این پیشرفت ها دیده نمی شد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکایی ها و غربی ها پیشرفت های ایران در حوزه پهباد ها، موشکی و دفاعی و حتی هسته ای را رد و اعلام می کردند که ممکن نیست که ایران به چنین پیشرفت هایی رسیده باشد.

وی افزود: زمانی که پهباد آمریکایی را در ایران نشاندند و چند ماه بعد مانند آن را ساختند، آن ها در حیرت بودند.

مظاهری با بیان اینکه ایران در زمینه تولید موشک های نقطه زن چندین سال است که فعالیت می کند اما به طور جدی نشان داده نشده بود، تصریح کرد: در این هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد مشخص شد و زمینه را برای نشان دادن قدرت برتر منطقه ای جمهوری اسلامی ایران فراهم کرد.

وی بیان کرد: علی رغم اینکه آمریکا اعلام کرده بود که پس از ترور ناجوانمردانه شهید حاج قاسم سلیمانی در برابر واکنش نظامی ایران 52 نقطه از جمهوری اسلامی را مورد حمله قرار می دهیم اما  اینقدر این حمله مؤثر بود که آمریکایی ها هیچ واکنشی نشان ندادند.

کارشناسی سیاسی با توضیح اینکه حضور گسترده مردم پس از شهادت حاج قاسم موجب ترس آمریکایی ها شد، خاطر نشان کرد: زمانی که همه مردم پشت یک حکومت هستند هیچ قدرتی نمی تواند حرکتی علیه این حکومت کند.

وی اضافه کرد: قدرت امروز موشکی جمهوری اسلامی مدیون رشادت های شهید طهرانی مقدم و دیگر شهدای انقلاب اسلامی است؛ پس از حمله قرار دادن پایگاه نظامی آمریکا کشور حق توقیف کشتی های ایران در آب های بین المللی را ندارد که این از برکات این حرکت است.

مظاهری با توضیح اینکه آمریکایی ها می دانند اگر حرکتی تهاجمی و خلاف قانونی کنند، آنچه در عین الاسد رخ داد در هر کدام از پایگاه های نظامی دیگرشان ممکن است رخ دهد، تأکید کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند هدف قرار دادن پایگاه نظامی آمریکایی عین الاسد انتقام از شهادت سردار سلیمانی نبود.

وی در پایان با بیان اینکه هدف قرار دادن پایگاه صرفاً سیلی به آن ها بود، گفت: انتقام سردار سیلمانی زمانی است که شر آمریکایی ها از منطقه کم شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد