صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » اقتدار پوچی که با عین الاسد در هم کوبیده شد/ قدرت نظامی ایران به رخ جهانیان کشیده شد

اقتدار پوچی که با عین الاسد در هم کوبیده شد/ قدرت نظامی ایران به رخ جهانیان کشیده شد

حادثه های روز گذشته در امریکا به خوبی نشان داد که وضعیت این کشور چگونه است و قدرت آمریکا رو به افول بده و دیگر نمی تواند خود را به عنوان یک قدرت مطرح کند چرا که امروز وضعیت آمریکا به خوبی آشکار شده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ آمریکا که خود را یک ابر قدرت و قدرت برتر نظامی می دانست و در بسیاری از نقاط جهان برای منافع خود و یا حتی کنجکاوی و یا ابراز وجود در مسائل کشورهای مختلف دخالت می کرد و زورگویی ها، ظلم ها و مداخلات این کشور با پاسخی رو به رو نمی شد یک چهره ابر قدرتی برای آمریکا ایجاد کرده بود.

در این میان حضور آمریکایی ها در خاورمیانه بسیار برجسته تر است جایی که برخی از سردمداران عربی فرش قرمز زیر پای آمریکایی ها پهن کردند اما آن ها این کشورها را به مثال گاوشیرده بیان می کنند که شاید گواه بر زبونی و وابستگی و نداشتن استقلال این کشورها باشد.

خاورمیانه که از لحاظ انرژی و همچنین موقعیت جغرافیایی شرایط خاص و ویژه دارد و مورد توجه آمریکایی هاست و در کنار آن تلاش برای رژیم کود کش صهیونیستی نیز باعش شده آن ها بخواهند این منطقه را در تصرف خود داشته باشند که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران این رویای دست نیافتنی شده و روز به روز هم شرایط حضور آن ها در این منطقه سخت تر می شود.

آمریکایی ها با بهره جستن از لابی ها، پول و قدرت رسانه ای از خود چهره ای ساخته بودند که بسیاری از سران کشورهای جهان حتی جرات نمی کردند در صحبت های خود از رفتارهای آمریکا که حتی حق آن ها را از بین برده بود، انتقاد کوچکی کنند و روح قلدرانه این قدرت پوشالی برجسته بود.

اما انقلاب اسلامی ایران همیشه خیلی شفاف و روشن خطوط قرمز خود را مشخص کرده و سد محکمی برای زیاده خواهی های آمریکایی بوده است و همیشه در کنار مظلومان جهان قرار داشته است؛ آمریکا که نقشه ها و دسیسه هایش با میلیاردها هزینه یکی پس از دیگری نقش بر آب می شد و حرکت نظام جمهوری اسلامی ایران به سمت جلو بود در یکی از ناجوانمردانه ترین اقدامات خود، اقدام به ترور سردار سلیمانی کرد که این چهره یک قهرمان ملی و مقاومت بود و پشت آمریکایی ها را در بسیاری از دسیسیه ها در منطقه از جمله داعش به خاک مالیده بود.

پس از این ایران یک سیلی محکم به آمریکایی ها در عین الاسد زد، اما این سوال مطرح است چرا ایران عین الاسد را انتخاب کرد؟

*عین الاسد مهمترین پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه

محمود معلمی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص سالروز هدف قرار دادن مهمترین پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه اظهار کرد: اهمیت این حرکت جمهوری اسلامی از چند جهت باید بررسی شود، بعد از جنگ جهانی دوم اولین بار است که کشوری مستقیماً به پایگاه نظامی آمریکایی حمله می‌کند که حتی چین و روسیه هم از این حرکت ایران متحیر‌ و متعجب شدند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: چین و روسیه جرات حمله مستقیم به آمریکا را ندارند،‌ پایگاه نظامی عین الاسد مرکز کنترل غرب آسیا و خاورمیانه بود که با دستگاه های مجهزی از آن منطقه خاورمیانه را زیر نظر داشتند.

وی افزود: حتی سال گذشته برخی از پایگاه های خود را تخلیه و تجهیزات خود را به عین الاسد آورده بودند.

معلمی با بیان اینکه این پایگاه نظامی از انواع تجهیزات و استراتژی برای آمریکایی‌ ها مهم بود، تصریح کرد: اینکه چقدر تلفات نیروی انسانی دادند برای ما مهم نیست، مهم این است که یکبار دیگر هیبت آمریکایی ها شکسته شد و این نکته خیلی مهم است.

وی اضافه کرد: کشورهای منطقه و دنیا دیدند که جمهوری اسلامی ایران زمانی که آمریکا را هدف قرار می‌ دهد، هدف قرار دادن برخی از کشورهای منطقه برایش کاری ندارد.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: هیبت و قدرت پوشالی آمریکا وقتی که موشک ها از خاک ایران به سمت پایگاهی آمریکایی زده شد، نمایان شد.

وی تأکید کرد: هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد شروع انتقام است و اگر در آینده هم آمریکایی در منطقه خلیج فارس و یا منطقه ای دیگر بخواهند شرارتی ایجاد کنند، برای آن ها مشخص کردیم که در طبق فرمایشات رهبر انقلاب دوران بزن و دور تمام شده است و در مقابل شرارت های آن ها مقابل به مثل می کنیم.

معلمی در پایان گفت: هدف قرار دادن مهمترین پایگاه آمریکایی در منطقه دستاوردهای خوب داشت در ابتدا به آمریکایی ا فهماندیم که مقابله‌به‌مثل می کنیم و در درجه دوم برای کشورهای منطقه به ویژه رژیم صهیونیستی مشخص شد که حرف ایران در واکنش نشان دادند، چقدر مستحکم است.

اما در کنار اینکه عین الاسد یک منطقه استراتژیک برای آمریکایی ها به حساب می آمد، اقدام ایران نیز بی نظیر و کاملاً شفاف و صریح بود که حتی بسیاری از ابر قدرت ها نیز از رویارویی مستقیم با آمریکا شانه خالی می کنند.

*هدف قرار دادن عین الاسد هیمنه آمریکا را شکست

عبدالنبی منانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص هدف قرار دادن پایگاه نظامی آمریکایی عین الاسد اظهار کرد: برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم بود که یک پایگاه نظامی آمریکایی مورد هدف جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و این در حالی بود که آمریکایی ها ادعای ابرقدرتی و ایجاد کننده نظام جهانی را داشتند.

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: مهمترین دستاورد این هدف قرار دادن، هیمنه آمریکا را شکست و اقتدار آمریکایی ها را زیر سوال برد؛ این حمله صرف نظر از اینکه چه خسارت هایی ایجاد کرد به قدری برای آن ها سنگین و قابل تأمل بود که جرات هیچ واکنشی را نداشتند.

وی افزود: ما یک سیاست رسمی اعلام شده داریم که از هر جایی که مورد هدف و تجاوز قرار بگیریم از همان نقطه مقابله می کنیم و کاری به دوست و دشمن بودن کشوری که این تجاوز را میزبانی می کند، نداریم.

منانی با توضیح اینکه حمله به پایگاه نظامی عین الاسد اقتدار ایران را به جهان نشان داد، ادامه داد: اگر کشور دوست و همپیمان هم باشد اما از آن کشور مورد تهاجم بگیریم، واکنش و پاسخ ما صریح است.

وی خاطر نشان کرد: شعارهایی که آمریکایی ها می دهند و ناوهای خود را جا به جا می کنند برای ما موضوعیت ندارد و سیاست دفاعی ما خدشه ناپذیر است و آمادگی ما به موقع است.

این تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه اگر آمریکایی ها یک فرمانده ما را ترور ناجوان مردانه کردند ما هیمنه، قدرت پوشالی و اقتدار آن ها را مورد هدف قرار می دهیم، اضافه کرد: کشورهای منطقه فکر نکنند که می توانند پشت سر استکبار پناه بگیرند و نظر سوی به کشور ما داشته باشند.

وی تأکید کرد: پایگاه، تجهیزات و نیروهای آمریکا برای ما سیبل و فرصت است، دستگیری نیروهای دریایی آمریکایی، توقیف کشتی انگلیس و هدف قرار دادن پهباد آمریکایی از جمله واکنش های صریح و سریع ما است.

منانی در پایان گفت: امنیت جمهوری اسلامی ایران اولویت و خط قرمز ما است.

*انتقام ما از آمریکا چگونه است؟

البته عین الاسد پایان کار نیست و فقط یک سیلی به آمریکایی هاست و انتقام سخت و اصلی خروج آمریکایی ها از منطقه است؛ غلامعلی کریمی در این زمینه در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد:: همان موقع که سردار شهید شدند مقام معظم رهبری اعلام کردند که در جواب شهادت سردار سلیمانی باید یک سیلی به دشمن زده شود و یک انتقام گرفته شود که انتقام اصلی ما اخراج آمریکا از منطقه است و همین که آمریکا دستش از منطقه غرب آسیا قطع شود خود به خود زوال، افول، انهدام و حذفش محقق می شود.

کریمی بیان کرد: در این راستا باید یک حرکت نرم افزاری برای شکست آمریکا انجام شود که سبب درهم شکستن ابهت آمریکا شود که این حرکت در عصر عاشورای سال ۱۳۴۲ توسط امام که حاج قاسم در مکتب امام تعریف شده است و سیلی محکمی بود که در فرو ریختن ابهت پوشالی آمریکا بسیار موثر بود همچنین حمله عین الاسد برای درهم شکستن ابهت آمریکا بسیار موثر بود.

وی خاطرنشان کرد: سیلی دوم، تشییع جنازه بی نظیر حاج قاسم با جمعیت ۲۷الی ۲۸ میلیونی در ایران و چند میلیونی در عراق بود و آمریکا فهمید که علاوه بر هزینه هشت تریلیون دلاری که برای حاج قاسم خرج کرده بود، کلا بر باد رفته و اینجاست که مکتب حاج قاسم به نمایش گذاشته می شود؛ آن سیلی سخت زده شد که جنبه بازدارندگی دارد تا دشمن متوجه شود دیگر همچین غلطی نکند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: از سال گذشته تا امسال شاهد یک جریان تحریفی هستیم که انتقام را در قالب سیلی که در عین الاسد زده شد تعریف کردند و بعد طوری تعریف کردند که انتقامی گرفته نشد؛ سیلی را با انتقام نباید اشتباه گرفت و ما هنوز انتقام حاج قاسم را نگرفته ایم.

غلامعلی کریمی اظهار کرد: انتقامی که برای سردار سلیمانی درنظر گرفته شده زمان بر است و تنبیه سختی که برای عوامل آن ترور در نظر گرفته شده است قطعی است ولی در زمان ممکن که شرایط آن فراهم شود انتقام گرفته خواهد شد.

حادثه های روز گذشته در امریکا به خوبی نشان داد که وضعیت این کشور چگونه است و قدرت آمریکا رو به افول بده و دیگر نمی تواند خود را به عنوان یک قدرت مطرح کند چرا که امروز وضعیت آمریکا به خوبی آشکار شده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد