صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » عین الاسد سیلی محکم به دشمن بود/ حاج قاسم سلیمانی، مردی که دشمن او را بیشتر شناخت

عین الاسد سیلی محکم به دشمن بود/ حاج قاسم سلیمانی، مردی که دشمن او را بیشتر شناخت

نماینده ولی فقیه در ناحیه نایین گفت: ۱۳ دی ماه یادآور خاطره ای تلخ است، یادآور شهادت مردی بزرگ که بعداز شهادت او را بیشتر شناختیم و به عبارتی، مردی که دشمن، او را بیشتر از ما می شناخت.

تاریخ انتشار: ۱۸:۵۴ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۸

حجت السلام حسین قدمی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری بی بی دو عالم حضرت زهرا سلام الله علیها و همچنین اولین سالگرد شهادت سردار دلها شهید قاسم سلیمانی و همچنین تبریک به مناسبت فرا رسیدن دهه بصیرت و گرامیداشت ۹ دی، گفت: ۱۳ دی ماه، مقارن است بااولین سالگرد شهید قاسم سلیمانی، مردی که پس از شهادت او را بیشتر شناختیم و بعبارتی مردی که دشمن او را بهتر از ما می شناخت،مردی که سخن گفتن از او میبایست از لسان افرادی که همچون خود شهید، باصفاتی منحصر بفرد در اخلاص و شجاعت و غرق در ولایت هستند، باشند.

نماینده ولی فقیه در سپاه نایین اشاره ای به سخن مقام معظم رهبری( حفطه الله) داشت و گفت: آنچه باید در نگاه به این شهید بزرگوار مورد توجه قرار گیرد، با توجه به سخن مقام معظم رهبری؛ نباید به چشم یک فرد به او نگاه کنیم بلکه باید به اوبه چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه ی درس آموز نگاه کردکه بحمدلله در این طول این مدت یکسال از زوایای مختلف زندگی وی کتاب ها و مقالات بسیاری نوشته شده ولی هنوز نیز جای کار دارد.

وی همچنین اشاره ای به اهمیت شناخت سردار سلیمانی توسط نوجوانان و جوانان کرد و گفت: آنچه در عصر کنونی برای ما و بالاخص جوانان امروزی به آن نیاز داریم، نیاز به یک الگو ست. که شخصیت این شهید الگوی بسیار ارزشمندی برای همه به خصوص نوجوانان و جوانان، می تواند باشد.

قدمی در مورد ابهامی که بعداز شهادت حاج قاسم سلیمانی در بین مردم مطرح شد گفت: همانطور که میدانیم پس از شهادت سردار، موضوعی با عنوان انتقام سخت مطرح شد، که پس از آن تشییع میلیونی و منحصر به فرد و در پی مطالبه  عمومی مردم و همت و شجاعت سربازان ولایت و میهن اسلامی، سیلی عین الاسد به دشمن اصلی این مردم و انقلاب یعنی آمریکای جنایتکار زده شد.

وی افزود: در این میان برخی از این تعبیر انتقام سخت، برآوردهایی برای خود داشتند و اینگونه تصور کردند که باید در قبال این جنایت دشمنان، مقابله به مثلی در کشتن و به درک واصل کردن افرادی چون ترامپ و ترامپیان باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه نایین انتقام سخت را اینگونه معنی کرد: مراد اصلی از انتقام سخت این نبوده و نیست و بعبارتی کفش سردار عزیزمان حاج قاسم سلیمانی برتری دارد به افرادی چون ترامپ؛ اما آنچه از این واژه باید تفسیر کرد مطلبی جز این است و آن با توجه به تعابیر مقام معظم رهبر ی در فرمایشات اخیرشان «سیلی سخت‌تر عبارت است از غلبه نرم‌افزاری بر هیمنه پوچ استکبار؛ این سیلی سخت به آمریکا است که باید زده بشود»

وی همچنین به خروج آمریکایی ها از منطقه هم اشاره کرد و گفت: مساله ایی که از همه چیز مهم ترست؛ که اگر اندکی در اخبار این یکساله توجه نماییم متوجه خروج نظامیان امریکایی از منطقه و منفور شدن بیش از پیش این کشور در بین مردم دنیا خواهیم بود.
نماینده ولی فقیه در ناحیه نایین محورهای اصلی انتقام را خروج امریکا از منطقه همچنین ذلیل شدن جریان غربگرایی و غربزدگی در کشور بیان کرد و گفت: به لطف خداوند در آینده ای نه چندان دور شاهد خروج تمامی آمریکایی ها از منطقه، خواهیم بود و بسیار کوته فکرند عده ای که عمری است پس از این همه تجارب در دشمنی امریکاییان همچنان چشم اعتماد به آنان دوخته اند.

قدمی در پایان گفت: باید در راه قوی شدن گام برداشت که  در همین یکسال اخیر شاهد نقش آفرینی جوانان مومن متعهد و انقلابی در عرصه های مختلفی همچون تولید واکسن، تولید کیت تشخیص کرونا و صادرات آن و همچنین تولید روزانه ماسک و البسه پزشکی با توجه به اینکه بسیاری از کشورهای پیشرفته منطقه برای تامین این موضوع بامشکل مواجه شدند، بوده ایم ولی همچنان باید در این راه ثابت قدم باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد