صفحه اصلی » استان اصفهان » ۳۱۳ متخلف شکار و صید در استان اصفهان دستگیر شدند

۳۱۳ متخلف شکار و صید در استان اصفهان دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: ۳۱۳ متخلف شکار و صید در ۹ ماهه گذشته در زیستگاه‌ها و مناطق حفاظت شده استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند.

تاریخ انتشار: ۲۲:۵۲ - شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ مرتضی جمشیدی  اظهار داشت: ۳۱۳ متخلف شکار و صید در ۹ ماهه گذشته در زیستگاه‌ها و مناطق حفاظت شده استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند که از متخلفان یاد شده ۹۴ سلاح مجاز و ۴۲ سلاح غیرمجاز و سایر ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: در این مدت همچنین به۹۶ مورد صید غیر مجاز آبزیان، ۱۱۴ مورد شکار غیرمجاز و زنده گیری پستانداران رسیدگی و برخورد قانونی شد.

وی تعداد شروع به شکار متخلفان شکار و صید شناسایی شده را ۵۴ عنوان کرد و افزود: در این مدت ۳۹۸ مورد شکار و زنده‌گیری غیر مجاز پرندگان نیز توسط محیط بانان رسیدگی شده است.

به گزارش فارس، استان اصفهان دارای یک اثر طبیعی ملی، سه پارک ملی، پنج پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده، ۱۱ منطقه شکار ممنوع و یک تالاب بین‌المللی است.

مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع استان اصفهان با استناد تعاریف مندرج در متن قوانین مربوطه یک زیست بوم طبیعی فعال است که پشتوانه حفاظت از ذخایر طبیعی کشور محسوب می‌شود و هرگونه برداشت و شکار در آنها ممنوع است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد