صفحه اصلی » اجتماعی » عدم پایبندی انگلیس به اخلاق انسانی/ تاخیر سه ماهه در اعلام پیدایش نوع جهش یافته در این کشور

عضو ستاد ملی کرونا:

عدم پایبندی انگلیس به اخلاق انسانی/ تاخیر سه ماهه در اعلام پیدایش نوع جهش یافته در این کشور

عضو کمیته علمی ستاد ملی مدیریت ویروس کرونا با توضیح ویژگی‌ها کرونای انگلیسی اظهار کرد میان مرگ و میر این ویروس با کرونای اولیه تفاوتی نداشته و واکسن ساخته شده برای ویروس کرونا فعلا برای همه انواع این ویروس پیشگیری کننده است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۱

مسعود مردانی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: کرونای انگلیسی  یک نوع از ویروس کرونا است که به دلیل جهش کروموزومی دارای ویژگی‌های متفاوت‌تری نسبت به کووید-19 قبلی است.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: سرایت پذیری در کرونای انگلیسی بین 50 تا 70 درصد بیشتر شده است و یک فرد مبتلا به آن می‌تواند سه الی چهار نفر از اعضای خانواده را در آن واحد گرفتار کند.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی افزود: برخلاف ویروس کرونا که اثرگذاری زیادی در بین جوانان و نوجوانان نداشت، پژوهش‌ها نشان داده است میزان درگیری افراد زیر 20 سال در کرونای انگلیسی به مراتب بیشتر است از میزان درگیری این افراد از کووید-19 اولیه اما در مرگ و میر تفاوتی بین دو کرونای اولیه و کرونای جهش یافته وجود ندارد.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد واکسن‌های ساخته شده برای ویروس کرونای اولیه، هم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی و هم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته در آفریقای جنوبی کارایی داشته باشد

این عضو انجمن متخصصین بیماری‌های عفونی آمریکا (IDSA) و عضو انجمن میکروبیولوژی بالینی و بیماری‌های عفونی اروپا (ESCMID) اما در مورد زمان پیدایش کرونای انگلیسی اظهارات تأمّل برانگیزی کرد و گفت: متخصصان از اواخر شهریور ماه متوجه ویروس جدید جهش یافته شدند و پس از دو-سه ماه مطالعه بر روی آن به ابعاد آن پی برده و پدیدار شدن آن را در ماه جاری اعلام کردند.

تأخیر دست کم سه ماهه انگلیس در اعلام خبر پیدایش نوع جهش یافته‌ای از ویروس کرونا موجب شد تا کشورهای دیگر تدابیر قرنطینه‌ای در ارتباط با انگلیس را اتخاذ نکرده و این ویروس در سراسر جهان منتشر شود. این را می‌توان عدم پایبندی این کشور به اخلاق انسانی دانست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد