صفحه اصلی » اجتماعی » اگر انگلیس و آمریکا واکسن موثری برای کرونا داشتند، به داد مردم خود می رسیدند

اگر انگلیس و آمریکا واکسن موثری برای کرونا داشتند، به داد مردم خود می رسیدند

رئیس شبکه بهداشت شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: در خصوص تولید واکسن داخلی کرونا بدون شک در جمهوری اسلامی ایران این توانایی ظرفیت وجود دارد.

تاریخ انتشار: ۲۳:۵۵ - یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۱

علی پارسا در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص استفاده از واکسن اظهار کرد: ما باید تابع نظر رهبری  باشیم؛ زمانی که رهبر جامعه می گویند که از انگلیس، فرانسه و آمریکا نباید واکسن وارد کشور شود به دلایل منطقی است.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: دلایل این است که در کشورهای آمریکا و انگلیس اگر واکسن موثری داشتند نباید وضعیت کرونا اینقدر وخیم باشد و اگر واکسن خوبی داشتند، به داد مردم خود می رسدند.

وی افزود: ما هم موافق این هستیم که به هیچ عنوان از این کشورها نباید واسکن تهیه کنیم؛ حرف منطقی  و استدالی کاملا محکمی بر آن است.

پارسا با بیان اینکه در خصوص تولید واکسن داخلی کرونا بدون شک جمهوری اسلامی ایران این توانایی ظرفیت وجود دارد، تصریح کرد: کارشناسان و متخصصان ایرانی می توانند واکسن مورد تأیید سازمان های بهداشتی و با پشتوانه علمی و موثر تولید کنند.

وی اضافه کرد: با یاری خدا در مراحل ساخت پیشرفت های خوبی داشتیم و واکسن داخلی مطمن تر واکسن خارجی است؛ طبق گزارش خود غربی ها افرادی زیادی که این واکسن های آمریکایی را تزریق کردند، فوت و یا دچار عارضه شدند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان شاهین شهر و میمه خاطر نشان کرد: مراحل تولید واکسن مراحل طولانی و زمان بر است؛ تولید واکسن، آزمایش بر روی حیوانات، گروهای مختلف انسانی و نتیجه گیری زمان بر است.

وی بیان کرد: کشور ما از ابتدای کار تولید واکسن را در دستور کار خود داشته و در زمان حاضر به مرحله انسانی رسیده است و این مرحله با موفقیت انجام شود به مرحله تولید انبوه می رسد.

پارسا در پایان گفت: ایران یکی از کشورهای مطرح در مدیریت کنترل کرونا و وضعیت کرونا در ایران بهتر از بسیاری از کشورهای مدعی است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد