صفحه اصلی » استان اصفهان » برخوار » ۶ واحد آلوده‌کننده هوا در شهرستان برخوار تعطیل شد

۶ واحد آلوده‌کننده هوا در شهرستان برخوار تعطیل شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست برخوار گفت: همزمان با پایداری هوا و تشدید پایش میدانی، از فعالیت ۶ واحد آلوده‌کننده هوا در این شهرستان جلوگیری شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد ولید مغربی در خصوص پلمپ ۶ واحد آلوده‌کننده هوا در شهرستان برخوار گفت: با توجه به پدیده وارونگی دما در ماه‌های سرد سال و افزایش تعداد روزهای آلوده و در چارچوب تشدید پایش‌های میدانی اجرای قانون هوای پاک، طرح تشدید پایش واحدهای صنعتی، خدماتی و کشاورزی در دستور کار اداره این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در این پایش‌ها پنج کوره تولید گچ و یک واحد سنگ شکن به دلیل رعایت نکردن الزامات زیست محیطی و آلوده کردن هوا با پیگیری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان برخوار پلمپ شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان برخوار اظهار کرد: این چند واحد آلوده‌کننده هوا با وجود شکایت متعدد مردمی و صدور اخطارهای مکرر زیست محیطی، برای برطرف شدن آلایندگی خود اقدام نکرده بودند.

مغربی با بیان اینکه در مجموع روز گذشته ۲۶ واحد صنعتی و خدماتی در این شهرستان مورد پایش زیست محیطی قرار گرفت، تصریح کرد: در این راستا به ۱۶ واحدآلوده کننده هوا تذکر رفع آلایندگی داده شد که در صورت تکرار تعطیل خواهند شد.

وی بیان کرد: بر اساس استانداردهای محیط زیست، صاحبان واحدهای صنعتی و خدماتی موظف به رعایت و کاهش آلایندگی واحدهای خود هستند؛ در غیر این صورت واحد آنها تا رفع کامل آلایندگی پلمپ می شود.

طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی و موجب آلودگی محیط زیست شناخته شود، ممنوع است.

در روزهای اخیر و در پی ایستایی هوا و نیز افزایش غلظت آلاینده‌های جوی، مردم ساکن اصفهان و شماری از مناطق تابعه آن روزهای آلوده‌ای را سپری می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد