صفحه اصلی » اقتصادی » آخرین وضعیت پلی ‌اکریل از زبان معاون قضایی بورس/ شرکت‌های بورسی باید تابع قوانین بورس باشند

آخرین وضعیت پلی ‌اکریل از زبان معاون قضایی بورس/ شرکت‌های بورسی باید تابع قوانین بورس باشند

عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با ارائه توضیحاتی درباره آخرین وضعیت پلی‌اکریل گفت: شرکت‌های بورسی باید تابع قوانین بورس باشند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ جعفر جمالی در ارتباط با آخرین وضعیت مصوبات مجمع اخیر شرکت پلی‌اکریل ایران اظهار کرد: در ارتباط با این مجمع عمومی که در روز 3 دی ماه سال جاری برگزار شد تعدادی از سهامداران شکایت خود مبنی بر ممانعت برگزارکنندگان از ورودشان به جلسه مجمع عمومی به سامانه شکایات ارائه کرده‌اند؛ این شکایت‌ها به دست ما رسیده است، اما حصول نتیجه نهایی نمی‌توان درباره آن اظهارنظری انجام داد.

عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و معاون حقوقی این سازمان در رابطه با حضور صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ترکیب هیأت مدیره انتخاب‌شده در مجمع اخیر شرکت پلی‌اکریل نیز بیان کرد: از نظر سازمان بورس اوراق بهادار حضور صندوق‌ها بر خلاف مصلحت سهامداران است و مدیران این صندوق‌ها دچار تخلف شده‌اند؛ سازمان بورس نیز با مدیرانی که مرتکب این تخلف شده‌اند برخورد انضباطی خواهد کرد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره احتمال وجود تعارض منفعت در رابطه با عضویت برخی از اعضای انتخاب‌شده برای هیأت مدیره پلی‌اکریل نیز تصریح کرد: ذی‌نفعان شرکت پلی‌اکریل که اعتقاد دارند در ترکیب هیأت مدیره انتخاب‌شده مسأله تعارض منفعت بروز خواهد کرد باید شکایت خود را از طریق مرجع صالح در این زمینه یعنی شورای رقابت پیگیری کنند.

جمالی در ادامه با اشاره به ماده 142 قانون تجارت و قوانین بازار اوراق بهادار تأکید کرد: شرکت‌هایی که در بورس حضور دارند باید قوانین و مقررات تجاری را رعایت کنند که در صورت عدم رعایت و بروز تخلف، رسیدگی انضباطی انجام خواهد شد؛ در این چارچوب باید قوانین به طور کامل رعایت شود و در غیر این صورت تخلفات و جرائم در مجاری مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد