صفحه اصلی » اجتماعی » سازمان محیط زیست مصرانه پیگیر برطرف شدن مشکل آلودگی هوا باشد

امام جمعه اصفهان:

سازمان محیط زیست مصرانه پیگیر برطرف شدن مشکل آلودگی هوا باشد

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: سازمان محیط زیست باید مصرانه و به صورت مستمر پیگر برطرف شدن مشکل آلودگی هوای اصفهان باشد و در صورت نیاز به تصویب قانون از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی استفاده کند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۸ - سه شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه اقدامات سازمان محیط زیست در کشور کافی و جامع نیست، اظهار داشت: برنامه‌ها، طرح‌ها، امکانات و ظرفیت‌های سازمان محیط زیست جوابگوی نیازها و مشکلات نیست و انتظار می‌رود مدیران کل استان‌ها شرایط موجود در هر استانی را برای مدیران ارشد و رئیس سازمان تشریح کرده و آنان را مجاب کرده و برای برطرف شدن مشکلات به صورت ریشه‌ای، اقدام کنند.

وی افزود: متأسفانه مدیران کل برخی از سازمان‌ها و ادارات کل در استان اصفهان منتظر هستند تا تهران بودجه لازم را اختصاص دهد درحالی‌که شرایط به گونه‌ای است که برای جذب بودجه باید به تهران رفت و با چانه زنی اعتبارات مناسب را دریافت کند، هر چند این روند کاملاً اشتباه است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست باید پیوسته و مصرّانه پیگیر برطرف شدن مشکل آلودگی هوا در استان اصفهان باشد و وصول کامل درصد عوراض آلودگی هوا از صنایع را دنبال کند.

وی با بیان اینکه اگر کاشت درخت در اطراف اصفهان دنبال شود بدون شک، مشکل ریز گردها کمتر احساس می‌شود، گفت: به نظر بنده سازمان محیط زیست باید بودجه‌ای جداگانه برای کاشت درخت و ایجاد شبکه‌های تنفسی برای کلان‌شهرها را داشته باشد، البته منابع این بودجه باید از محل درصد آلودگی هوای دریافتی از صنایع باشد و اگر نیاز به اصلاح قانون است این کار انجام شود.

آیت‌الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: کارخانه‌ها را نمی‌توان تعطیل کرد و هر کارخانه‌ای آلایندگی دارد بنابراین باید طرح‌هایی در نظر گرفته شود تا محیط زیست کمتر آسیب ببیند، امروز صنایع زیادی در اصفهان فعال است و این صنایع با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود برای بهبود وضعیت هوای اصفهان اقدام اصلاحی همچون نصب فیلتر بر روی دودکش‌ها را انجام دهند.

باید فکری برای ایجاد شُش برای ریه‌های خسته اصفهان داشت
وی یادآور شد: سازمان حفاظت محیط زیست باید فکری برای ایجاد هوای پاک داشته باشد چراکه اجرای قوانین و اقدامات ایجابی و سلبی کفایت نمی‌کند، اینکه به فلان کارخانه گفته شود آلودگی دارد؛ یا درخت بکارد یا فیلتر استفاده کند کافی نیست بلکه باید فکری برای ایجاد شُش برای ریه‌های خسته اصفهان داشت.
امام جمعه اصفهان بیان کرد: بیان حرف معقول و منطقی از سوی سازمان محیط زیست اعتبار این سازمان نزد مردم را افزایش می‌دهد و اگر حرف‌هایی زده شود که قابلیت اجرا ندارد و یا منطقی نباشد بدون شک مردم کاری را انجام می‌دهند که منطقی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد