صفحه اصلی » ورزشی » سناریوهای عجیب و غریب در باشگاه ذوب آهن/ با اولتیماتوم رسانه ای باید فاتحه فعالیت رضایی را خواند

سناریوهای عجیب و غریب در باشگاه ذوب آهن/ با اولتیماتوم رسانه ای باید فاتحه فعالیت رضایی را خواند

شاید اولتیماتوم باشگاه ها به مربیان خود امری عادی باشد اما رسانه ای کردن آن کمی دور از انتظار است چرا که مرسوم بوده حتی وقتی هیات مدیره تصمیم به برکناری یک مربی می گیرد و تیم بازی دارد، این موضوع بیان نشود تا فشار مضاعفی به تیم وارد نشود و جالب است در حالی که تیم نیاز زیادی به اولین برد دارد و به نظر می رسد با کسب اولین برد برخی از مشکلات حل شود این اولتیماتوم به جای مطرح شدن آن در جلسه ای محرمانه با رضایی، به صورت رسانه ای مطرح می شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ لیگ برتر به ایستگاه یازدهم خود رسید و ذوب آهن اصفهان روز جمعه باید در مقابل سایپا قرار گیرد؛ این بازی در تهران برگزار خواهد شد.

ذوب آهن با 7 امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار گرفته و سایپا با 10 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد و هر دو تیم تلاش می کنند که از انتهای جدول خود را جدا کنند؛ ذوب آهن در 10 بازی ابتدایی خود در لیگ بیستم هنوز موفق به کسب سه امتیاز نشده است و ماحصل آنها در 10 بازی 7 تساوی و 3 شکست بوده و سایپا نیز با یک برد و 7 تساوی و 2 باخت به کار خود ادامه می دهد.

بدون شک این نتایج برای هر دو تیم راضی کننده نیست و ذوب آهن در شرایطی که برخی از بازی های سخت خود در لیگ را پشت سر گذاشته امید دارد که در این هفته های پیش رو بتواند با برد آشتی کند و رفته رفته خود را از انتهای جدول جدا کند، اما قبل از این بازی خبری از سوی باشگاه ذوب آهن منتشر شد که رحمان رضایی باید از 5 بازی 11 امتیاز کسب کند.

شروط باشگاه ذوب‌آهن برای رحمان رضایی/ کسب ۱۱ امتیاز از ۵ بازی شرط بقا در ذوب‌آهن

رسول کربکندی در این رابطه اظهار داشت: جلسه امروز هیئت‌مدیره باشگاه پیرو جلسه روز گذشته، جلسه‌ای صدرصد فوتبالی بود؛ در این جلسه برخی از مصوبات هیئت‌مدیره به رحمان رضایی ابلاغ شد.

وی افزود: در این جلسه شرایط ادامه همکاری باشگاه با سرمربی تیم فوتبال برای 5 بازی آینده تیم ذوب‌آهن در لیگ برتر به ایشان ابلاغ شد.

عضو هیئت‌مدیره و سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن گفت: طبق مصوبه هیئت‌مدیره چنانچه ایشان در 5 بازی آینده 15 امتیاز کسب کند علاوه بر پاداش ویژه، در سمت خود تا پایان فصل تثبیت خواهد شد و چنانچه در این 5 بازی 11 امتیاز کسب کند، بحث تغییر سرمربی فعلاً از دستور کار هیئت‌مدیره خارج خواهد شد.

وی ضمن بیان اینکه اگر رحمان رضایی در پنج بازی آینده نتواندحداقل 11 امتیاز به دست بیاورد با ایشان قطع همکاری خواهیم کرد، ادامه داد: بدیهی است طی بازی‌های مذکور به روال گذشته از هرگونه حمایتی از وی اعم از جذب هر بازیکنی که مدنظر ایشان باشد و به لحاظ قانونی منعی نداشته باشد دریغ نخواهیم کرد و همه امکانات لازم را کمافی‌السابق در اختیار ایشان خواهیم گذاشت.

این اولتیماتوم در شرایط حساس ذوب آهن که بسیاری از کارشناسان عملکرد این تیم را خوب ارزیابی کرده بودند و کسب اولین برد را راهگشای این تیم می دانستند باری مضاعف بر دوش تیم شد که در نوع خود جالب توجه است.

شاید اولتیماتوم باشگاه ها به مربیان خود امری عادی باشد اما رسانه ای کردن آن کمی دور از انتظار است چرا که مرسوم بوده حتی وقتی هیات مدیره تصمیم به برکناری یک مربی می گیرد و تیم بازی دارد، این موضوع بیان نشود تا فشار مضاعفی به تیم وارد نشود و جالب است در حالی که تیم نیاز زیادی به اولین برد دارد و به نظر می رسد با کسب اولین برد برخی از مشکلات حل شود این اولتیماتوم به جای مطرح شدن آن در جلسه ای محرمانه با رضایی، به صورت رسانه ای مطرح می شود.

درست در زمانی که فشار زیادی بر روی تیم ذوب آهن است با این اولتیماتوم باید فاتحه حضور رضایی را خواند چرا که باید رضایی خیلی خوش شانس باشد که هم بتواند بازی مقابل را برده و هم با فشار نبردن و در سکوی اخراج قرار داشتن کنار بیاید.

البته این قبیل رفتارها به یک سناریو در این باشگاه تبدیل شده است که شروع آن را باید از برکناری دقیقه نودی سعید آذری، حمایت بیش از حد از منصوریان، داستان های انتخاب مربی، حضور لوکا بوناچیچ در این تیم و بعد از آن اتفاقات در هیات مدیره و حتی انتخاب رحمان رضایی جدایی بازیکنان و جذب بازیکن بدون اطلاع مربی دید.

حال رحمان رضایی فقط می تواند یک بازی، بازنده باشد چرا که در این صورت باید با نیمکت ذوب آهن خداحافظی کند؛ سبزپوشان در هفته های اخیر در فاز هجومی عملکرد خوبی داشته اما در کار دفاعی چه در کار تیمی و چه در انفردای عملکرد خوبی نداشته و فاصله بین خطوط به شدت این تیم را آزار می دهد؛ همچنین ذوب آهن در ضد حملات و ضربات ایستگاهی نیز اسیب پذیر نشان داده اند، البته بازی با سایپا جدال دو تیمی است که شاید در بسیاری از شرایط مشابه یکدیگر هستند و هر دو تیم نیز 7 تساوی به دست آورده آند

امید است تیم پر افتخار و با سابقه اصفهانی بتواند به روزهای اوج خود بازگردد و شاهد حضور مقتدرانه و درخشش دوباره این تیم باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد