صفحه اصلی » اقتصادی » کشف بزرگترین مزرعه رمز ارز غیرمجاز در جنوب استان اصفهان

کشف بزرگترین مزرعه رمز ارز غیرمجاز در جنوب استان اصفهان

رئیس اداره برق شهرستان شهرضا گفت: 651 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز به ارزش بیش از 140 میلیارد ریال در شهرک صنعتی رازی شناسایی شده است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶ - جمعه ۱۳۹۹/۱۰/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ مجتبی باقی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با سومین مانور تعدیل روشنایی معابر، اصلاح انشعابات غیر مجاز و برخورد با مراکز ماینردار غیرمجاز در شهرستان شهرضا، بزرگترین مزرعه رمز ارز غیرمجاز در جنوب استان کشف شد.

رئیس اداره برق شهرستان شهرضا گفت: 651 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز به ارزش بیش از 140 میلیارد ریال در شهرک صنعتی رازی شناسایی شده است؛ با همکاری و رصد کارشناسان متخصص موفق به کشف این مزرعه بزرگ شدیم و شناسایی سایر نقاط نیز با قوت در حال رصد و پیگیری است.

وی افزود: برخورد با مشترکانی که برای بهره مندی از سودهای نجومی با استفاده از تعرفه های خانگی و کشاورزی و صنعتی به طور غیرقانونی اقدام به استخراج بیت کوین می کنند و مشکلات زیادی جهت صنعت برق ایجاد کردند در دستورکار امورهای برق استان قرار گرفته است.

باقی با توضیح اینکه طبق بررسی کارشناسان صنعت برق، برای تولید هر واحد بیت کوین حدود 72 هزار کیلو وات ساعت برق مصرف می شود، خاطر نشان کرد: بطور میانگین بامصرف سالانه برق 24 مشترک خانگی برابری می کند و اینگونه مصارف باعث آسیب رسانی  به تاسیسات و لوازم برقی مشترکان و خاموشی ناشی از کمبود برق و درنتیجه موجب نارضایتی مشترکین می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد