صفحه اصلی » استان اصفهان » خور و بیابانک » انتقاد امام جمعه خوروبیابانک از برخی گروه های گردشگری/ با هنجارشکنی ها برخورد می کنیم

امام جمعه خوروبیابانک

انتقاد امام جمعه خوروبیابانک از برخی گروه های گردشگری/ با هنجارشکنی ها برخورد می کنیم

امام جمعه خوروبیابانک با تاکید براینکه این شهرستان نباید به حیاط خلوت عده ای گردشگر برای بی بند و باری و بی حجابی تبدیل شود گفت: اجازه نمی‌دهیم عده ای با عنوان گردشگر امنیت مردم شهرستان را به خطر بیاندازند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۵۷ - جمعه ۱۳۹۹/۱۰/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سعید جاویدی در خطبه‌های نماز جمعه شهر خور با انتقاد از حضور تورهای گردشگری که اعتقادات فرهنگی و مذهبی مردم شهرستان خوروبیابانک را زیر پا می گذارند اظهار کرد: خور و بیابانک محل امن گردشگران بی بند و بار نیست ومردم  این شهرستان با ترویج فرهنگ بد حجابی، مصرف مشروبات الکلی  توسط برخی از گردشگران مخالف هستند.

وی با بیان اینکه مسئولان با ورود گردشگر به خوروبیابانک مخالف نیستند، گفت: ورود گردشگر به شهرستان  یک فرصت است برای معرفی آثار تاریخی، فرهنگی و مذهبی، جاذبه‌ها و آداب و رسوم منطقه، ولی آنچه ما را نگران می‌کند آسیب‌هایی است که از ورود بعضی گردشگران به خاطر رعایت نکردن موازین شرعی و اخلاقی وارد می شود.

امام جمعه خوروبیابانک افزود: اگر تورهای گردشگری و گردشگرانی که می‌خواهند برنامه‌های خلاف شئونات اسلامی را در این شهرستان پیاده کنند قاطعانه برخورد می کنیم.

حجت الاسلام جاویدی بوم گردی را سفری مسئولانه که موجب حفظ محیط زیست و بهبود زندگی مردم محلی می‌شود بیان کرد و گفت: نباید گروهی با ورود به این شهرستان اوضاع، آداب و رسوم و اعتقادات مردم انقلابی را دگرگون کنند.

امام جمعه  خوروبیابانک  همچنین از جولان بی ضابطه آفرود سواران انتقاد کرد و افزود: مناطق گردشگری و کویر بکر شهرستان به جولانگاه بی‌ضابطه خودرو ها تبدیل شده است و ادامه این روند منجر به آسیب‌های جبران ناپذیری خواهد شد.

وی گفت: اگر روند بی‌ضابطه تردد انواع خودروها به کویر با شرایط کنونی ادامه یابد، به زودی شاهد فاجعه زیست محیطی در منطقه خواهیم بود.

حجت الاسلام جاویدی خاطرنشان کرد: تخریب محیط زیست ومنابع طبیعی مناطق کویری این شهرستان با رفت ‌وآمد بی‌ضابطه خودروهای بدون مجوز بسیار جدی است و نیاز به ساماندهی فوری دارد.

وی رشد قارچ گونه بوم گردی‌ها را از چالش‌های گردشگری بیان کرد و افزود:  از سال ۹۲ بدون کارشناسی و برنامه ریزی مجوز فعالیت بوم گردی در این شهرستان صادر شد که مهم‌ترین چالش‌های این صنعت رشد قارچ‌ گونه اقامتگاه‌های بوم‌گردی، نیروی انسانی آموزش ندیده و غیر متخصص، عدم آمادگی و توانمند سازی جامعه محلی برای پذیرش گردشگری و عدم تنوع در ارائه خدمات اقامتگاهی و بوم گردی است.

امام جمعه خور و بیابانک از بی توجهی و بی تفاوتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان به وضعیت گردشگری شهرستان گلایه کرد و گفت: متاسفانه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان نسبت به وضعیت گردشگری، دغدغه مسوولان و مدیران بوم گردی های شهرستان و ارتقا، تامین نیرو و تجهیزات اداره میراث فرهنگی خور و بیابانک بی تفاوت است.
حجت الاسلام جاویدی ادامه داد: اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خوروبیابانک تنها با  دو نفر نیرو اداره می شود و این حق شهرستان با این تعداد بوم گردی و وسعت جغرافیایی نیست.

وی افزود: به خاطر کوتاهی کردن و عدم رسیدگی اداره کل میراث فرهنگی استان، گردشگران به نیروی انتظامی، مسوولان شهرستان و متصدیان بوم گردی‌ها  بدبین شده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد