صفحه اصلی » سیاسی » کاخ شیر تو شیر شاهنشاهی؛ از سفرهای دو نفره فرح و جوادی تا رفتار مشمئز کننده رضا پهلوی با بازیگر مراکشی در ملا عام

کاخ شیر تو شیر شاهنشاهی؛ از سفرهای دو نفره فرح و جوادی تا رفتار مشمئز کننده رضا پهلوی با بازیگر مراکشی در ملا عام

فسادهای اخلاقی، فرهنگی، اقتصادی و اتفاقات سیاسی که درون دربار شاهنشاهی و کنار گوش شاه علیه وی در حال وقوع بوده است نشان دهنده اوج بی لیاقتی پهلوی است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۹ - سه شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ دربار شاهنشاهی محمدرضا پهلوی به قطع لکه سیاهی در تاریخ تمدن ایران است. پادشاهی که با وجود حکومت 50 ساله، حتی نمی‌توانست دربار خود را کنترل کند.

در این نوشتار به عنوان مشتی نمونه خروار به اوضاع نابسامان و به بیان بخشی از فسادی می‌پردازیم که در دربار ایران وجود داشت و می‌بینیم چگونه شاهنشاه آریامهر بزرگ حتی از عهده اداره و کنترل دربار خود نیز برنمی‌آمده است.

بخشی از این فسادها اخلاقی و مربوط به روابط نامشروع بوده که آن قدر از طرف اشخاص مختلف بیان شده که برای هیچ کس جای شکی باقی نگذاشته است و بدتر از همه این که درباریان از اظهار روابط نامشروع خود و یا انجام این روابط نزد دیگران ابایی نداشتند.

بخشی دیگر مربوط به فسادهای اقتصادی بوده که توسط دربار رخ می‌داده است مانند مافیای مواد مخدری که توسط اشرف پهلوی، خواهر شاه، اداره می‌شد و یا واردات بدون مالیات شمس پهلوی، خواهر دیگر شاه.

سومین بخش از فساد دربار پهلوی مربوط به جریان‌های سیاسی و خط بازی‌هایی بوده که در دربار شاهنشاهی چه از طرف شخص دوم مملکت یعنی ملکه فرح و چه از طرف سایر اطرافیان شاه جریان داشته است.

دیگر انواع فساد همچون فساد فرهنگی و مذهبی و غیره نیز در کاخ شاهنشاهی پهلوی وجود داشته است که در این نوشتار به آن‌ها پرداخته نشده است.

این گزارش بر اساس مصاحبه‌های تصویری نزدیکان شاه و مصاحبه‌هایی که طی چند سال اخیر داشته‌اند تنظیم شده است تا همان طور که گفته شد با بیان مشتی نمونه خروار، اوضاع نابسامان و فساد دربار شاهنشاهی ایران پیش از انقلاب به تصویر کشیده شود و مخاطبان عزیز متوجه شوند چه اوضاعی پیش از انقلاب در کشور حاکم بوده است.

احمدعلی مسعود انصاری، پسرخاله فرح پهلوی و از نزدیکان محمدرضا شاه پهلوی، اخیراً در مصاحبه‌ای ویدئویی که با امید توانا، صاحب تلویزیون ملی‌گرای خارج نشین، داشته است از ارتباطات نامشروع فرح پهلوی سخن می‌گوید.

سفرهای دو نفره فرح و جوادی!

وی با بیان این که از بین همه صحبت‌هایی که پیرامون این موضوع می‌شود آن چیزی را به زبان می‌آورد که خود شاهد آن بوده است از فردی به نام فریدون جوادی نام می‌برد که همکلاسی سابق فرح بوده است و آن قدر ارتباط این دو به گوش همه رسیده بود که حتی زمانی که فرح و جوادی برای سفر به کیش می‌روند دو سرهنگ را برای مراقبت از این دو می‌گمارند تا حتی یک لحظه چشم از این دو برنداشته و آن دو با هم خلوت نکنند.

مسعود انصاری از ماجرایی سخن می‌گوید که یکی از محافظین کاخ اتفاقی ارتباط نامشروع فرح را می‌بینید و چون نسبت به این موضوع نزد فرمانده خود اعتراض می‌کند، مجبور می‌شوند با دادن حق السکوت زیاد وی را ساکت کرده و شغل دیگری برای وی فراهم کرده و او را از کاخ بیرون کنند.

جالب این که رسانه‌های ضدانقلاب فرح را به عنوان یکی از پاک ترین ملکه‌هایی نام می‌برند که بعد از محمدرضا پهلوی، به وی وفادار ماند و ازدواج نکرد در حالی که او در زمان حیات محمدرضا، حرمت وی را نگه نداشته و با وجود این که همسر وی بود، با افراد دیگری هم بستر می‌شده است.

پسرخاله فرح که بعد از انقلاب تا سال‌ها مسئول امور مالی خانواده پهلوی به ویژه رضا پهلوی بوده است، از دلارهای سعودی که در اختیار رضا پهلوی قرار داده شده است و از ارتباط ولیعهد ناکام پهلوی با سازمان سیا سخن رانده است.

وی درباره شخصیت سست رضا پهلوی مطالبی اظهار می‌کند که با شخصیتی که روح الله زم در رکب اطلاعاتی خود از وی تعریف می‌کند و در تلویزیون ایران نیز به نمایش گذاشته شد، مطابقت دارد.

رفتار مشمئز کننده رضا پهلوی با بازیگر مراکشی در ملا عام

مسعود انصاری تعریف می‌کند در سفر رضا پهلوی در مراکش در جایی رضا پهلوی خانم هنرپیشه‌ای را دید و در میان جمعیت و در حالی که این دو در مسیر حرکت مردم ایستاده بودند به طور مبتذل و مشمئزکننده‌ای شروع کرد به بوسه گرفتن از این خانم که من مجبور شدن با هل دادن این دو، راه را برای عبور مردمی که منتظر بودند باز کنم و به این وضعیت اعتراض کردم.

وی از جریان سیاسی کمونیستی در دربار شاه پرده برمی‌دارد که به واسطه نفوذ بر فرح به دربار راه پیدا کرده و برای خود جایگاهی تشکیل داده بود. پسرخاله فرح که در دربار جایگاه ویژه‌ای داشته است اظهار می‌کند این جریان سیاسی درون کاخ، از افرادی تشکیل می‌شد که با فرح ارتباطات بعضاً جنسی داشته و از نفوذ فرح برای تأثیر گذاشتن بر روی شاه استفاده می‌کردند و همین افراد پشت سر شاه نشسته و علناً شاه را مسخره می‌کردند.

مسعود انصاری اظهار می‌کند این افراد سودای در دست گرفتن حکومت بعد از شاه را در سر داشتند و برای این موضوع طرح و برنامه داشتند و حتی شخص فرح نیز گمان می‌کرد می‌تواند بعد از خروج شاه از کشور و ساقط شدنش، بازگشته و با این جریان سیاسی حکومت را قبضه کند.

حسین فردوست، دوست و همکلاسی محمدرضا شاه که 52 سال از نزدیکان وی و افراد برجسته و بانفوذ دربار بود، در سلسله مصاحبه‌های ویدئویی در سال 1359 به بیان جزئیاتی از فساد پهلوی می‌پردازد.

وی ماجرای ارنست پرون، همکلاسی شاه در سوئیس، را تعریف می‌کند که با آمدن به کاخ چقدر بر پادشاه مملکت تأثیر می‌گذاشت. فردوست که در زمان پهلوی ارتشبد و از نظامیان رده بالا بود اظهار کرده است این فرد مأمور انگلیس بود و هر آن چه انگلیس اراده می‌کرد را به شاه ارائه کرده و به طور غیرمستقیم کشور را اداره می‌کرد.

فردوست به فساد دیگری در دربار پهلوی اشاره می‌کند و آن ماجرای قتل پالانچیان ارمنی از متمولان آن زمان بوده است که مجید بختیار از دیگر درباریان در جریان آن بوده است.

وی می‌گوید اشرف پهلوی در حالی که همسر داشته است به پالانچیان علاقمند می‌شود و چون از وی جواب نه می‌شنود وی را به زندان می‌اندازد تا متنبه شود. اما بعد از خروج پالانچیان از زندان باز نیز تن به خواسته اشرف نمی‌دهد پس اشرف از طریق واسطه‌ای او را بدون این که نامی از اشرف برده شود، به کاخ نوشهر دعوت می‌کند تا در یک مهمانی شرکت دهد.

در آن مهمانی یک بار دیگر اشرف در مقابل او ظاهر شده و خواسته خود را مطرح می‌کند اما پالانچیان مجدداً دست رد به سینه اشرف می‌زند که این بار اشرف آن را می‌پذیرد. اما آن شب در حالی که پالانچیان در حال بازگشت به سمت تهران بود، به دلیل دستکاری هواپیمای خصوصی او، دچار حادثه هوایی شده و با سقوط هواپیما و برخورد با رشته‌کوه‌های البرز جان خود را از دست می‌دهد.

گقته های علی پاتریک پهلوی علیه فرح

یکی دیگر از نزدیکان شاه که دست به افشاگری علیه خانواده پهلوی زده است، علی پاتریک پهلوی (علی اسلامی) بوده است که برادرزاده محمدرضا شاه و نوه پهلوی اول است.

وی در مصاحبه با مجله همشهری ماه در مورد اوضاع دربار و کاخ شاهنشاهی اظهار می‌کند: فرح عامل مهمی برای انقلاب بود، به قدری که کارهای زننده کرد. اطرافیان همه دزد بودند، دربار شاه اعجوبه‌ای بود. از زمانی که مسلمان شدم دیگر به دربار نرفتم ولی قبل از آن می‌رفتم و اوضاع را می‌دیدم، واقعاً خجالت‌آور بود.
یک بدی که شاه داشت این بود که به راحتی می‌شد هندوانه زیربغلش گذاشت. احتیاج داشت که بهش بگویند: قربان شما فوق‌العاده هستی، شما نور جهان هستی، اگر این حرف‌ها را می‌زدی، هرچی که می‌خواستی از این بابا می‌گرفتی. شاه از این لحاظ ضعیف بود.

علی پاتریک پهلوی ادامه می‌دهد: شاه فرح را عصبانی کرد. شاه خیلی بی‌وفائی کرد. فرح خیانت زیادی از شاه دید که من به چشم عوض شدنش را دیدم، فرح خواست خواست جبران کند. شاه در 1975 سرطان گرفت و ضعیف شد و تحت درمان قرار گرفت، فرح از روی عقده خواست بگوید من مملکت را در دست دارم و شاه هیچ کاره است و کارهای نابه‌جائی کرد که مردم عصبانی شدند.

به غیر از افراد ویدئوهایی از دوران شاهنشاهی به جای مانده است که فساد دربار را ثابت می‌کند. مصطفی مهذب، از مسئولان محافظ کاخ‌های سلطنتی بعد از انقلاب، در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم این گونه سخن می‌گوید: زمانی که من معاون وزیر دارایی بودم، «بند جیم» یعنی حفاظت اموال قصرها با بنده بود. ما در ساختمان “فرح” که رفتیم یک سالنی در حدود 150 متر فقط کمد وجود داشت. یک طرف فقط شامپو و کلاه‌های “فرح” بود، یک طرف مانتو بود، یک طرف لوازم آرایش بود. یک چیز عجیب و غریبی بود. بعد هم رفتیم اتاق “اشرف” و یک وضعیت عجیب و غریبی دیدیم. آنجا یک ویدئوهایی پیدا کردند که محرمانه بود و افشا نکردند. ویدئوهایی از روابط­ جنسی اشرف با افراد دیگر که در سریال معمای شاه فقط گوشه­‌هایی از آن را نشان دادند. مثلاً یکی از ویدئوهایی که من  از گفتنش شرم دارم اما برای ثبت در تاریخ می‌گویم، فیلمی بود که در آن اشرف با حیوان خانگی‌اش رابطه جنسی برقرار می‌کند؛ در آن کمد، پُر بود از این چیزها. این فیلم همان ایام به مسئولان مربوطه تحویل داده شد.

برای بیان انواع فساد در دستگاه پهلوی آن قدر مطلب گفته و بیان شده است که در یک گزارش که هیچ بلکه در چندین جلد کتاب نیز نمی‌گنجد و تنها یک کتابنامه باید در این رابطه منتشر شود و در مورد شواهد و مدارک و خاطراتی که به فسادهای مختلف اخلاقی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و غیره دربار شاهنشاهی اشاره دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد