صفحه اصلی » استان اصفهان » مراسم 22 بهمن امسال؛ راهپیمایی خودرویی با پیوست رسانه‌ای

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور:

مراسم 22 بهمن امسال؛ راهپیمایی خودرویی با پیوست رسانه‌ای

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان این که به دلیل اپیدمی کرونا مراسم 22 بهمن امسال به صورت خودرویی با پیوست رسانه‌ای برگزار خواهد شد، از برنامه‌ریزی مراسم بزرگداشت ایام الله دهه فجر امسال بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۰:۵۱ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ نصراله لطفی در مراسم تشریح برنامه‌های بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر در اصفهان با بیان این که با تصمیم مسئولان کشور برگزاری راهپیمایی 22 بهمن امسال همچون سنوات قبل به دلیل خطرات ناشی از شیوع ویورس کرونا امکان‌پذیر نیست، تأکید کرد برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر تعطیل نخواهد شد و تنها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهند شد.

 

*راهپیمایی 22 بهمن امسال خودرویی خواهد بود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: سه گزینه برای برگزاری راهپیمایی 22 بهمن پیش رو بود که عبارت بودند از راهپیمایی همچون سنوات قبل، تجمع بدون راهپیمایی و راهپیمایی موتوری و خودرویی که با توجه به ملاحظات مربوط به اپیدمی کرونا در کشور، گزینه سوم که پیشنهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز بود، مورد توافق مسئولان قرار گرفت.

وی اما از لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای انتقال پیام راهپیمایی 22 بهمن و انعکاس وقایع دهه فجر خبر داد و اظهار کرد: هر چند باید به ویژه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا از این فضا استفاده کرد اما باید حرکت میدانی وجود داشته باشد که بتوان آن را در فضای مجازی به طور گسترده انتشار داد.

لطفی خاطرنشان کرد برنامه‌های دهه فجر امسال به روال سال‌های قبل تا حد امکان با درنظر داشتن دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهند شد و به همین منظور 24 کارگروه برای هماهنگی و اجرای برنامه‌ها تشکیل شده‌اند که از این بین مسئولیت برگزاری راهپیمایی خودرویی 22 بهمن به سپاه و بسیج واگذار شده است.

 

*برنامه‌ریزی بزرگداشت دهه فجر امسال با تأسی از بیانیه گام دوم انقلاب صورت گرفته است

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین با اظهار این که شعار و محوریت اصلی برنامه‌های بزرگداشت یوم‌الله 22بهمن امسال برگرفته از بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری است، ضمن راه‌گشا و گران‌سنگ خواندن این بیانیه، تصریح کرد: ما در مورد بیانیه گام دوم انقلاب دغدغه داشتیم که مبادا مثل موارد دیگر دچار واکنش هیجانی برای عمل به آن بشویم‌.؛ ابتدا خیز خیلی خوبی برای اجرای آن برداشته شد و حتی کتاب‌هایی در این زمینه تدوین شد اما امسال عمل به مفاد آن کمرنگ شده است.

وی افزود: بالندگی و اقتدار دو موضوع این بیانیه است و محور فعالیت ما امیدآفرینی برمبنای مفادی است که در بیانیه عنوان شده است.

لطفی با عنوان اینکه فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرگز مبتنی بر تفکر جناح‌ها و دولت‌های مختلف نبوده است، گفت: این نهاد با توجه به سخنان مقام معظم رهبری و مسیر اصلی انقلاب حرکت می‌کند و در مراسمات باید به‌نوعی فعالیت می‌کند که اقشار مختلف مردم باانگیزه باشند و برای انتخابات پیش‌رو، همچون دوره‌ها قبل وظیفه شورا برنامه‌ریزی و پیگیری برای حضور حداکثری مردم با آگاهی و شناخت و انگیزه است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان نقش این شورا در ساماندهی حرکت‌های مردمی در برهه‌های حساس نظام همچون دفع توطئه‌های که در سال 96 و 98 در کشور انجام شد، گفت: به رغم تبلیغات سوء گسترده در فضای مجازی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هیچ ردیف بودجه‌ای نداد. این شورا در کل کشور  نفر۳۰۰ نیرو دارد و با کمترین بودجه و تجهیزات بیشترین بازدهی را کسب کرده است.

 

*عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی تأسف برانگیز است

وی در پاسخ به سؤالی درباره میزان کارایی شورای عالی انقلاب فرهنگی در کشور نسبت به عملکرد غیرقابل قبول این شورا در سال‌های اخیر اظهار تأسف کرد و عنوان داشت: عملکرد این شورا منحصر شده است به کارهای روزمره‌ای همچون انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها، در حالی که وظیفه اصلی آن جریان‌سازی فرهنگی است.

لطفی درباره ارتباط با دولت جدید آمریکا گفت: دولت جدید آمریکا و انتخابات پیش روی کشور ما نقشی بر نحوه مذاکره با آمریکا ندارد چرا که این کوته فکری است که از تغییر دولت در آمریکا خوشحال شویم زیرا دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در آمریکا با وجود تاکتیک‌های متفاوت، مانند دو لنگه کفش هستند و هیچ کدام بر دیگری اولویت ندارند. این دو حزب اراده‌ای هم از خود ندارند و تحت فرمان کامل لابی صهیونیستی هستند. ما در چهل سال هر دو روی این سکه را دیده‌ایم و هیچ کدام گشایشی برای کشور ما حاصل نکرده‌اند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان را جزء استان‌های موفق و مثال‌زدنی در طول انقلاب دانست و از هماهنگی خوب بین بخش‌های مختلف این استان ابراز خرسندی کرد و تصریح کرد: ما در گذشته و حال چیزی جز خیرخواهی و دلسوزی از مردم اصفهان ندیده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد