صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » برگزاری همه برنامه های سنواتی دهه فجر همانند سال های گذشته با اقتضائات روز/ دهه فجر به نماد وحدت، یکپارچگی و شادابی تبدیل شود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور:

برگزاری همه برنامه های سنواتی دهه فجر همانند سال های گذشته با اقتضائات روز/ دهه فجر به نماد وحدت، یکپارچگی و شادابی تبدیل شود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به تشکیل 24 کارگروه در استان ها که ارگان های دولتی و مردمی در آن عضو هستند، گفت: اعلام کردیم همه برنامه های سنواتی دهه فجر همانند سال های گذشته با اقتضائات روز برگزار می کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ نصرت الله لطفی شامگاه  سه شنبه در نشست هماهنگی برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره جایگاه ویژه اصفهان در عرصه های مختلف در کشور، اظهار کرد: یکی از نمونه های صمیمیت و همراهی در سطح کشور در حوزه کاری اصفهان است که یکی از امتیازات ویژه این استان است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه برای بزرگداشت دهه فجر سه حوزه را باید مورد توجه قرار دهیم، اظهار کرد: اولین حوزه به عنوان سرآغاز حکومت الله بر جهان و انقلاب اسلامی است که وظیفه هرساله ما است و مقام معظم رهبری بر برگزاری هرچه باشکوه تر این روز همانند اعیاد مذهبی مانند نیمه شعبان تاکید دارند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری 22 بهمن را عید اسلامی بزرگ می دانند، گفت: نمایش مردم سالاری دینی و آثار و برکات در خنثی کردن توطئه های دشمن و ایجاد انگیزه و انسجام در نیروهای خودی از دستاوردهای بزرگداشت 22 بهمن است.

لطفی با اشاره به ویژگی 22 بهمن امسال به عنوان ویژگی دوم اشاره کرد و گفت: ما در دهه فجر امسال از دهه فاطمیه عبور کردیم و در ایام میلاد حضرت زهرا(س) قرار داریم که نیاز است که یک نشاط و شادابی در جامعه جاری شود و دهه فجر به نماد وحدت، یکپارچگی و شادابی تبدیل شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به برنامه های امسال، عنوان کرد: ما از ابتدای کرونا بر تعطیل نکردن برنامه های انقلاب اسلامی و مذهبی تاکید کردیم و اجرای آن ها با اقتضائات روز را در دستور کار قرار دادیم که خوشبختانه هیچ مراسمی تعطیل نشد.

وی با بیان اینکه ما خود را ملزم می دانیم که مصوبات ستاد کرونا را اجرا کنیم، گفت: لبیک یا حسین شب عاشورا، اجرای نورافشانی در کل کشور در نیمه شعبان و زیارت اربعین با هماهنگی اقداماتی بود که انجام دادیم.

لطفی با اشاره به تشکیل 24 کارگروه در استان ها که ارگان های دولتی و مردمی در آن عضو هستند، گفت: اعلام کردیم همه برنامه های سنواتی دهه فجر همانند سال های گذشته با اقتضائات روز برگزار می کنیم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه 22 یهمن به دنبال اجرای راهپیمایی خودرویی هستیم که برای روز قدس هم برنامه ریزی کردیم، عنوان کرد: در جلسات کارشناسی این طرح برای روز قدس تایید شد اما تصمیمات سیاسی مانع اجرا این برنامه شد.

وی با بیان اینکه راهپیمایی همانند سنوات گذشته امکان پذیر نیست، خاطرنشان کرد: اعلام تجمع هم در 22 بهمن امکان پذیر نیست و قرار بر این شد با یک کار تخصصی با همان سبک و سیاق سال های قبل و ترجیحا همان مسیرهای سنواتی با یک انسجام و هماهنگی خانواده ها از داخل خودرو برگزار شود.

لطفی با اشاره به تهیه پرچم های خودرو در سطح وسیع برای این برنامه عنوان کرد: اجرای کار با این عظمت دارای یک پیام است و ما همان شور و هیجان را در مراسم امسال خواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد