صفحه اصلی » استان اصفهان » اصلاح ساختار بورس مهمترین دستور کار این روزهای کمیسیون اقتصادی مجلس

نماینده سمیرم خبر داد؛

اصلاح ساختار بورس مهمترین دستور کار این روزهای کمیسیون اقتصادی مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تصمیمات این کمیسیون برای شفافیت هر چه بیشتر بورس و اصلاح ساختارهای بازار سرمایه خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲

اصغر سلیمی در گفتگو باخبرنگار صاحب نیوز از پیگیری مشکلات بازار سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد و اظهار کرد:  این کمیسیون در روزهای گذشته جلسات متعددی با وزیر اقتصاد، معاونان این وزارتخانه، رئیس سازمان بورس و معاونان این سازمان برگزار کرده است و پیگیر آن بوده که شرایط بورس را به ثبات نسبی برساند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد در جلساتی که در روزهای گذشته کمیسیون اقتصادی برگزار کرده مقرر شده است دسترسی به سامانه برخط بورس، دسترسی به پرونده‌های تخلفات بازار سرمایه، دسترسی به سامانه شکایات مردم از بازار سرمایه، دسترسی به نرم افزارهای نظارتی بورس و همچنین دسترسی به مصوبات شورای عالی بورس به این کمیسیون داده شود.

وی با بیان این که کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال این است که فضای بورس را واقعی کند تا سرمایه گذاران با شفافیت بیشتری بتوانند راجع به سرمایه گذاری در بازار سرمایه تصمیمی گیری کنند از تشکیل کارگروه ویژه‌ای با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، نماینده سازمان بورس و نمایندگان قوه قضائیه به منظور بررسی مسائل و مشکلات بورس و اتخاذ تصمیمات لازم در این رابطه خبر داد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: کمیسیون به سازمان بورس و وزارت اقتصادی اعلام کرده است اگر پیشنهاداتی برای اصلاح ساختار بورس دارند به مجلس ارسال کنند تا بعد از بررسی، قوانین لازم در این رابطه را برای تصویب به صحن علننی ببرد.

سلیمی با اشاره به نقش فضای مجازی و فضاسازی‌هایی که در برهم خوردن تعادل بورس تأثیر داشته است، گفت: در کمیسیون مقرر شد تا دو هفته دیگر سازمان بورس نسبت به مدیریت فضای مجازی و جوسازی‌های این فضا اقدام کند تا از آثار این جوسازی‌ها که منجر به ضرر و زیان مالی مردم در بازار سرمایه می‌شود جلوگیری به عمل آید.

نماینده سمیرم تصریح کرد: این تصمیمات کمیسیون اقتصادی مجلس برای شفافیت هر چه بیشتر بورس و ایجاد فضای واقعی در بازار سرمایه است تا دیگر شاهد اتفاقاتی مانند آن چه در ماه‌های اخیر در این بازار رخ داد نباشیم و مردم راحت‌تر بتوانند نسبت به سرمایه گذاری کردن یا نکردن در این فضا تصمیم گیری کنند.

وی به سرمایه گذاران توصیه کرد صبور باشند تا نتایج تصمیمات مجلس بر بازار سرمایه حاکم شده و ثبات به این بازار برگردد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد