صفحه اصلی » ورزشی » طلسم برد، برای ذوب آهن شکسته نشد/ شرط باشگاه برای ماندن رحمان محقق نشد

طلسم برد، برای ذوب آهن شکسته نشد/ شرط باشگاه برای ماندن رحمان محقق نشد

ذوب آهن اصفهان در مصاف با نفت مسجد سلیمان به تساوی رسید تا این نتیجه هشتیمن تساوی سبزپوشان باشد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۲ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ در ادامه بازی های لیگ برتر و در هفته دوازدهم ذوب آهن اصفهان در مقابل نفت مسجد سلیمان قرار گرفت؛ این بازی برای سبزپوشان بسیار حیاتی به حساب می آمد و علی رغم اینکه می توانست برد در این بازی آرامش مقطعی را به اردوی سبزپوشان تزریق کند، فرصتی بود تا از انتهای جدول نیز فاصله بگیرند.

اما این اتفاق نیفتاد و این بازی نیز با تساوی بدون گل پایان یافت تا سبزپوشان هشتمین تساوی خود را در لیگ بیستم کسب کنند و همچنان بردی را نداشته باشند؛ ذوب آهن با این یک امتیاز 8 امتیازی شد و خبر خوب برای این تیم می تواند این باشد که نساجی با مربی جدید خود به شهر خودرو باخت تا در دسترس ذوب آهن باشد.

*شاید یک نابینا هم می‌فهمید گل ما آفساید نیست/ داور زحمت‌مان را هدر داد

رحمان رضایی در نشست خبری پس از تساوی تیمش برابر نفت مسجدسلیمان در هفته دوازدهم لیگ برتر اظهار داشت: درباره گل ما که آفساید اعلام شد باید بگویم اگر محوطه جریمه شلوغ بود و داور و کمک داور دید نداشتند، بحثی نبود، اما داور به این صحنه دید داشت و شاید یک نابینا می فهمید این گل آفساید نیست و متأسفانه هرچه زحمت می‌کشیم با این اشتباهات به هدر می‌رود.

وی افزود: تیم نفت جسته و گریخته ضدحملاتی داشت، در جریان بازی 95 دقیقه مسلط بازی کردیم و یک گل زدیم که داور روی خط بود و دید که بازیکن ما در آفساید نیست، اما برایم جالب بود که آفساید اعلام شد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن خاطرنشان کرد: تیم 5 روز زحمت می‌کشد و داور با یک اشتباه فاحش نتیجه را از ما می‌گیرد. هر چه زحمت می‌کشیم با یک اشتباه که آدم از آن خنده‌اش می‌گیرد زحمت ما به هدر می‌رود.

رضایی خطاب به مسئولان فوتبال تصریح کرد: از ابتدا خودتان تعیین کنید کدام بازی مساوی شود و چه کسی ببرد یا ببازد، برای چه آن‌قدر تشکیلات و داور و ناظر تعیین می‌کنید و مقدمات می‌چینید، بس کنید!

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا از عملکرد تیمش رضایت داشته است، بیان کرد: عملکرد تیم خوب بود و هرکس که مغرضانه هم قضاوت کند می‌گوید تیم خوب بازی کرد. حریف فضای وسط زمین را بست و از کناره‌ها خوب پیش رفتیم و گاهی از قلب تیم حریف صاحب موقعیت شدیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان درباره اینکه آیا مربی به کادر فنی تیمش اضافه می‌شود، گفت: از نظر کادر مشکلی نداریم و امیدوارم بتوانیم این روند را برای بازی بعدی ادامه دهیم.

رضایی درباره عملکرد تیمش اظهار داشت: هر کارشناسی بازی را ببیند تأیید می‌کند که تیم فوق‌العاده بازی کرد و 90 دقیقه مسلط بازی کرده و بیش از 20 سانتر انجام دادیم اما آنجا که باید شانس می‌آوردیم، شانس با ما یار نبود و موقعیت تک به تک هم از دست دادیم. در واقع داور تعیین کرد بازی چگونه رقم بخورد.

وی درباره اینکه تیمش نسبت به 11 بازی گذشته بهتر بود اما بازیکنان در ضربات آخر آن‌طور که باید دقت ندارند، افزود: آن‌طور که باید و شاید از ضربات آخر خوب استفاده نکردیم. از روز اول مصر به این بودیم بازیکنانی به جمع تیم اضافه شوند اما همه دلایل را می‌دانند. اصرار داشتیم تیم تکمیل‌تر شود و باشگاه این اجازه را نداد و ما جوابی نشنیده‌ایم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان خاطرنشان کرد: امیدوارم در پست‌هایی که خلأ داریم در نیم‌فصل دوم یارگیری کنیم و برای بازیکنان، جایگزین خوبی داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم این نتایج را جبران کنیم و باشگاه قول داده در نیم‌فصل جبران کند. اگر که بتوانند این خلأ را پر کنند و بازیکنان جدید به خدمت بگیرند، ممنون می‌شوم.

رضایی در پاسخ به سوالی درباره اولتیماتوم 11 امتیازی به این مربی و محقق نشدن این موضوع تصریح کرد: الان جای صحبت در این خصوص نیست و به‌موقع صحبت می‌کنم.

*حداقل موقعیت را به ذوب‌‌آهن دادیم/ درباره داوری صحبت نمی‌کنم

سید مجتبی حسینی در نشست خبری پس از تساوی بدون گل تیمش برابر ذوب‌آهن اصفهان در هفته دوازدهم لیگ برتر اظهار داشت: با توجه به شرایطی که هر دو تیم به‌خصوص ذوب‌آهن داشتند و جایگاهی که این تیم دارد که واقعاً شایسته آن نیست، ذوبی‌ها آمده بودند به هر شکلی ما را شکست دهند و دیدار امروز، بازی دشواری برای ما بود.

وی افزود: می‌دانستیم که باید با دفاع تیمی خیلی خوب و پرسینگ قوی نقاط قوت حریف را کور کنیم. فکر می‌کنم حداقل موقعیت را به ذوب‌‌آهن دادیم؛ آنها در نیمه نخست یک موقعیت خوب داشتند و در نیمه دوم در یکی دو ضدحمله خود شانس گلزنی داشتیم که متأسفانه به ثمر ننشست اما باز هم از تلاش تک‌تک بازیکنان خود تشکر می‌‌کنم و امیدوارم بتوانیم هفته به هفته پیشرفت کنیم.

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان درباره فشاری که ذوب‌آهن در نیمه دوم به تیمش وارد کرد، ادامه داد: بالاخره ذوب‌آهن در زمین خودش بازی می‌کرد و طبیعی بود که به ما فشار بیاورد تا به موقعیت برسد، اما فکر می‌کنم شانس چندانی به این تیم ندادیم. سازماندهی تیمی ما فوق‌العاده بود و توانستیم بازی را کنترل کنیم و حتی در ضدحملات خوبی که ترتیب دادیم، موقعیت گلزنی هم داشتیم.

حسینی درباره اینکه به نظر می‌رسد تیمش امروز با ترس بازی می‌کند، گفت: این نظر خبرنگار است. می‌دانستیم مقابل چه تیمی بازی می‌کنیم باید راه‌ها را می‌بستیم و بازیکنانم به خوبی این کار را انجام دهند.

وی درباره داوری این دیدار بیان کرد: هیچ‌گاه درباره داوری صحبت نکرده‌ام. داور جوان بود و تمام تلاش خود را انجام داد. در برخی صحنه‌‌ها تیم حریف و در برخی صحنه‌ها هم تیم ما به داور اعتراض داشت. نمی‌خواهم درباره داوری صحبت کنم و به داوران خسته‌نباشید می‌گویم.

ذوب آهن در دقیقه 79 این دیدار و توسط مجتبی حق‌دوست به گل رسیدند اما این گل آفساید اعلام شد، این در حالی است که نوید مظفری کارشناس داوری فوتبال در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی دیدار برتر شبکه استانی اصفهان این گل را سالم اعلام کرد.

وی گفت: لحظه‌ای که پاس داده می‌شود کمک‌داور در تصمیم خود اشتباه می‌کند و گل ذوب‌آهن سالم بود.

مظفری درباره ضررهای پی در پی ذوب‌آهن از اشتباهات داوری افزود: بدون‌شک ذوب‌آهن در سه فصل اخیر بیشترین ضرر را از اشتباهات داوری متحمل شده است.

هر چند که بسیاری از کارشناسان دیگر نیز سالم بودن گل ذوب آهن و اشتباه داوری را اذعان داشتند و این در حالی است که شاگردان رضایی به صورت ویژه در این بازی و بازی ابتدایی فصل ود در مقابل فولاد با اشتاهات داوری سه امتیاز را از دست دادند، اما در این بازی عملکرد سبزپوشان چنگی به دل نمی زد.

ارسال و استفاده از توپ های بلند بی هدف، فاصله بین خطوط و عدم هماهنگی تیمی در ذوب آهن در بسیاری از دقایق بازی به چشم می خورد؛ با توجه به الولتیماتومی که به رحمان رضایی داده شده بود فرصت این مربی تمام شده است که باید منتظر بود تا باشگاه ذوب آهن در این باره تصمیم بگیرد.

حمایت از رضایی تا نیم فصل، تغییر این مربی و یا تقویت کادر این مربی گزینه های احتمالی باشگاه است که به نظر گزینه دوم و سوم محتمل تر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد