صفحه اصلی » ورزشی » ذوب آهن بالانس لازم را ندارد/ فوتبال نوین در بازی سبزپوشان دیده نمی شود

ذوب آهن بالانس لازم را ندارد/ فوتبال نوین در بازی سبزپوشان دیده نمی شود

مربی فوتبال اصفهان با بیان اینکه تیم ذوب آهن اصلاً بالانس لازم را ندارد، گفت: فوتبال امروز با همکاری و هماهنگی و حرکت های تیمی باید انجام شود اما ما شاهد این فاکتورها در تیم ذوب آهن نبوده و تک روی و عدم هماهنگی در تیم دیده می شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به ترکیب ابتدایی ذوب آهن اظهار کرد: تیم فوتبال ذوب آهن که در 10، 15 دقیقه اول حملات بیشتری داشت توانست چند کرنل به دست آورد اما برای این کرنل ها و ضربات ایستگاهی تیم هیچ برنامه ای نداشت.

مربی فوتبال اصفهان با اشاره به اینکه قاسم حدادی فر از سوی تیم مقابل مهار شده بود، تصریح کرد: در حالی که رضایی سرمربی تیم ذوب آهن ادعا می کند که سبک بازی ذوب آهن نوین است اما ما شاهد این بودیم که در این بازی بعد از یک پاس کاری در زمین خود، دفاع های ذوب آهن توپ را بلند و بی هدف ارسال می کردند که دفاع حریف به راحتی این توپ را دفع می کرد.

دبیر کانون مربیان اصفهان ادامه داد: حتی ذوب آهن برای این توپ های سوم نیز برنامه ای نداشت؛ این اتفاق در این بازی به دفعات تکرار شد.

پیشکسوت فوتبال اصفهان با بیان اینکه تیم ذوب آهن اصلاً بالانس لازم را ندارد، گفت: فوتبال امروز با همکاری و هماهنگی و حرکت های تیمی باید انجام شود اما ما شاهد این فاکتورها در تیم ذوب آهن نبوده و تک روی و عدم هماهنگی در تیم دیده می شد و نشانه های فوتبال نوین در تیم دیده نمی شد.

وی اذعان کرد: یکیاز ایرادات دیگر تیم ذوب آهن این بود که وقتی مدافعان این تیم صاحب توپ بودند، پاسی را به هافبک وسط های تیم نمی دادند و ارتباط آن ها با این هافبک ها قطع بود و حتی وقتی بازسازی تیم انجام نمی شد ما دیدیم که قاسم حدادی فر تا قلب دفاع عقب می آمد.

حسن شفیعی با اشاره به اینکه بازیکنی نیز جاگیری مناسبی برای استفاده از توپ های ارسالی در 18 قدم نداشت، خاطرنشان کرد: وقتی فاصله ها بین بازیکنان در خط های مختلف در عرض و طول رعایت نمی شود، منجر به این اتفاق می شود.

شفیعی با شاره به اینکه به نظر من اشتباه داوری باعث شد گل سالم ذوب آهن مردود شود، تصریح کرد: امروز باید دفاع های وسط بازی ساز باشند که متاسفانه در تیم ذوب آهن اینگونه نیست؛ این موضوع باعث می شود که تیم ذوب آهن راحت توپ را از دست دهد.

این مربی فوتبال گفت: در نیمه دوم تیم نفت مسجد سلیمانی با رویکرد جدیدی وارد میدان شد و کمی جلو تر بازی کرد، زیرا می دانست که ذوب آهن در نیمه دوم تهاجمی تر و برای سه امتیاز بازی خواهد کرد و هر چه به پایان بازی نزدیک تر می شد این تیم پلن های متفاوتی را به کار می بست.

دبیر کانون مربیان اصفهان ادامه داد: در کرنل ها تیم ذوب آهن یارگیری خوب و درستی نداشت و در حالی که باید کوتاه قد ها مامور گرفتن بازکنان کوتاه قد حریف باشند و بلند قدها نیز باید بازیکنان بلند قد حریف را مهار کنند، اینگونه نبود، و ذوب آهن از همین ایراد نزدیک بود گل دریافت کند.

پیشکسوت فوتبال اصفهان بیان کرد: در نیمه دوم تیم فوتبال ذوب آهن یک بازی احساسی انجام داد و کار دیگه ای را انجام نداد؛ این نکته خیلی مهم است که بازیکنان تیم بدانند در چه منطقه ای چگونه به توپ ضربه بزنند، از این جهت توپ های نزدیک به دروازه باید نرم و با آرامش زده شود و توپ های با فاصله بیشتر با شدن بالاتر که بازیکنان ذوب آهن بین این دو اصلاً تفاوتی قائل نیستند و باعث شده موقعیت ها از دست آن ها برود.

وی ادامه داد: در دقیقه 76 رحمان رضایی تیم را دو مهاجمه کرد و تغییراتی در تیم داد و قاسم حدادی فر کمی عقبت به کار گرفته شد و حسینی کمی جلوتر قرار گرفت تا بتوانند از توپ های بلند استفاده کنند اما با فوتبال احساسی نتیجه نگرفتند.

شفیعی با بیان اینکه اگر تیمی بتواند در ذوب آهن قاسم حدادی فر را مهار کند، تیم افت زیادی می کند، گفت: در این بازی حسینی مربی نفت مسجد سلیمان توانست به نتیجه دلخواه خود برسد و ذوب آهن سه امتیاز حساس را از دست داد.

حسن شفیعی عنوان کرد: من اعتقاد دارم اگر رحمان رضایی در تیم ماندنی شد باید کادر خود را حتماً تقویت کند و بیشتر مشاوره گرفته تا بتواند عیب و ایرادات تیم را برطرف کند.

مربی فوتبال اصفهان گفت: تیم ذوب آهن در شرایط بدی قرار گرفته است و ما دلسوز این تیم هستیم؛ رحمان رضایی بازیکنان بزرگی است اما تجربه در مربی گری ندارد که باید با مشاوره بیشتر ایرادات تین را برطرف کند.

پیشکسوت قوتبال اصفهان اظهار کرد: در جدول این مهم است که از تیم هایی هم رده و پایین تر از تیم امتیازات لازم گرفته شود و ذوب آهن بناید به راحتی در بازی های راحت تر خود در لیگ امتیاز از دست دهد که این موضوع باعث می شود این تیم نتواند جایگاه خود را بهبود ببخشد.

شفیعی در پایان گفت: امیدواریم ذوب آهن شرایط بهتری پیدا کند و باید همه کمک کنیم که این شرایط برای این تیم تغییر کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد