صفحه اصلی » اقتصادی » نوسان قیمت و عدم بهره مندی از امنیت شغلی دو چالش پیش روی قلمزنان/ نمی شود هم هنرمند بود و هم بازاریابی کرد

نوسان قیمت و عدم بهره مندی از امنیت شغلی دو چالش پیش روی قلمزنان/ نمی شود هم هنرمند بود و هم بازاریابی کرد

سرپرست یک کارگاه قلمزنی گفت: از آن جایی که حرفه قلمزنی وقت گیر است و زمان زیادی سپری می شود تا ظروف آماده شوند، نمی شود هم هنرمند بود و هم بازاریابی کرد و بهتر است برای رفع مشکل کسادی بازار در این کار اقدامی کنند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲

فرشته دری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: از سال 90 وارد کار قلمزنی شدم در سال 91 مدرک فنی حرفه ای، پروانه کسب انفرادی از میراث فرهنگی و پروانه کسب از اصناف را اخذ کردم.

این سرپرست کارگاه قلمزنی در شرق اصفهان بیان کرد: در سال 92 به عنوان مربی در فنی و حرفه ای به آموزش قلمزنی پرداختم واز سال 91 تا 96 در کمپ نوروزی کوهپایه  شرکت داشته و در سال 91 در جشن رمضان سوهانک شرکت کردم و در کنار آن فعالیت های نمایشگاهی نیز انجام می دادم.

دری تصریح کرد: درسال 92 نمایشگاه بین المللی قزوین و ارومیه شرکت کردم در سال 93 در نمایشگاه بین المللی شهرکرد و تهران سئول حضور داشتم سال 94 نمایشگاه عالی قاپو قزوین و نمایشگاه باغ موزه قصر تهران جشن رمضان غرفه گرفته داشته ودر سال 95 نیز در نمایشگاه نوروزی باغ غدیر فعالیت داشتم.

این هنرمند اصفهانی که سابقه حضور در نمایشگاه های بسیاری را دارد در مورد مشکلات خود می گوید: بزرگترین مشکل ما در این کار نوسان قیمت و نبود امنیت شغلی است که متاسفانه مسئولان پاسخگو مشکلات صنف قلمزنی نیستند و وقتی به مسئولان می گوییم قدرت خرید مردم به دلیل افزایش قیمت ها پایین آمده است می گویند کاری از دستمان بر نمی آید.

فرشته دری اضافه کرد: از آن جایی که حرفه قلمزنی وقت گیر است و زمان زیادی سپری می شود تا ظروف آماده شوند، نمی شود هم هنرمند بود و هم بازاریابی کرد و بهتر است برای رفع مشکل کسادی بازار در این کار اقدامی کنند.

سرپرست کارگاه قلم زنی اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت بازار به گونه ای است که امروز کار را با دستمزد ناچیز به فروش می رسانیم و فردا که برای خرید مواد اولیه به بازار می رویم قیمت ها بالا رفته است و این شرایط برای هنرمندان خوب نیست چرا که در حق ما بی انصافی می شود و متاسفانه هیچ کس توجه نمی کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد