صفحه اصلی » سیاسی » کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز کشور برگزار می‌شود

کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز کشور برگزار می‌شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز و آزاده گفت: برای برگزاری این کنگره نشست‌های استانی و در نهایت کنگره سراسری و ملی برنامه ریزی شده است که این جلسات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - سه شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ معصومه ابتکار  پیش از ظهر سه شنبه در سفر یکروزه به اصفهان و در نشست با فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان گفت: هشت هزار شهید زن در هشت سال دفاع مقدس تقدیم شده است؛ زنان همواره پا به پای مردان در همه صحنه‌های انقلاب حضور داشته‌اند و از هیچ کمکی دریغ نکرده‌اند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تصریح کرد:  همچنین  هفت هزار زن شهید جانباز در کشور هستند؛ شهادت و جانبازی جنسیت نمی‌شناسد و زنان و مردان در این زمینه ایثارگری و فداکاری کردند.

وی با اشاره به برگزاری کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز و آزاده عنوان کرد: برای برگزاری این کنگره نشست‌های استانی و در نهایت کنگره سراسری و ملی برنامه ریزی شده است که این جلسات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

ابتکار ادامه داد:  هدف اصلی برگزاری کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز کشور  معرفی زنان شهید و جانباز هر استان به جامعه است، همچنین یکی دیگر از اهداف برگزاری این کنگره برقراری ارتباط با نسل جوان است تا آنان بداند چه زنان و مردانی فداکاری کردند که امروز کشوری امن و پیشرفتی داشته باشیم و در برابر جنگ اقتصادی و تحریم مقاومت کنیم.

وی افزود: یکی از رویکرد‌های مهم و ارزشمند ما به لحاظ معنویت، مسئولیت و جایگاه که مورد توجه امام (ره) و مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری بوده تجلیل از خانواده معظم شهداست که این مهم یک وظیفه و یادآوری به خودمان است، زیرا مسئولیت ما برگرفته از خون شهدا بوده و نباید فراموش کنیم جمهوری اسلامی از چه خاستگاهی شکل گرفته است.

معصومه ابتکار اذعان کرد:  استمرار تفکر ایثار و شهادت در کشور امری ضروری است؛ خانواده معظم شهدا همواره برای ما منشأ امید، استقامت و صبر بودند و مادران و همسران شهدا برای همه جامعه الهام بخش، الگو و نمونه‌ای از خانواده‌های صبور و مقاوم هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد