صفحه اصلی » اقتصادی » شپنا سهام پرتقاضای بازار سرمایه/ ذوب در بازده سه ماهه مثبت شد

شپنا سهام پرتقاضای بازار سرمایه/ ذوب در بازده سه ماهه مثبت شد

یکی از نمادهایی که در هفت روز اخیر در بازار سرمایه بسیار مورد توجه بوده است، شپنا است، سهام پالایش نفت اصفهان از روز سه شنبه هفته گذشته مورد توجه قرار گرفت و تقریبا هر روز بیش از مثبت 4 رشد کرد و در بسیاری از ساعت ها با صف خرید قابل توجه همراه بود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ بازار سرمایه که تا آخرین روز معاملاتی هفته جاری با استعفای رئیس تحت تاثیر این اتفاق بود، هفته پر نوسانی را پشت سرگذاشت، بعد از اینکه از سه شنبه هفته گذشته بازار روند رو به رشدی را پیدا کرده بود اما از یکشنبه بازار شرایط متفاوتی پیدا کرد و سه شنبه هفته جاری  بیشتر نمادها روز قرمزی را پشت سرگذاشته اند.

اما از نیمه روز کاری چهارشنبه و بعد از معرفی رئیس جدید کمی از شدت فروش ها و صف های فروش کاسته شد هر چند که شاخص کل نیز در این روز همچنان منفی ماند اما امیدها برای هفته آینده را ایجاد کرد؛ در آخرین روز معاملاتی این هفته شاخص هم وزن با افت 2 هزار 148 واحدی در محدوده 424 هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل با افت 7 هزار 283 واحدی در محدوده یک میلیون و 207 واحد قرار گرفت.

در روز چهارشنبه 153 نماد صف خرید داشتند و 170نماد صف فروش داشتند که نسبت به روز سه شنبه 345 نماد صف فروش داشتند؛ سپیدار و رافزا از جمله نمادهایی بودند که در مدت هفته با صف خرید همراه بودند و گدنا نیز در کل این هفته با صف فروش همراه بود و صف فروش آن نیز قابل توجه بود؛ شاخص در نقطه بسیاری حساسی قرار گرفته است و روز شنبه در هفته آینده بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

بعد از اینکه دو صندوق دولتی دارایکم و پالایش یک با افت قابل توجه ای رو به رو شد و خصوصاً صندوق پالایشی برای خریداران با ضرر نزدیک به 50 درصد همراه بود؛ صحبت های دولت مردان از بین رفتن این صندوق سخن گفتند که همین امر باعث شد توجه خریداران به این دو صندوق بیشتر شود.

البته شرایط برای این دو صندوق یکسان نبود و در حالی که پالایش یکم در بسیاری از سساعت ها با صف خرید همراه بود، دارایکم روزهای پر نوسانی داشت اما در پایان روز معاملاتی قیمت آن به 15 هزار تومان رسید؛ اما صندوق پالایش یکم در این هفته روز منفی به خود ندید و رشد کرد و در آخرین روز قیمت آن به بیش از 9 هزار تومان رسید، سهام این صندوق با 30 درصد تخفیف، 10 هزار تومان عرضه شده بود که همچنان نیز زیر این قیمت قرار دارد.

یکی از نمادهایی که در هفت روز اخیر در بازار سرمایه بسیار مورد توجه بوده است، شپنا است، سهام پالایش نفت اصفهان از روز سه شنبه هفته گذشته مورد توجه قرار گرفت و تقریبا هر روز بیش از مثبت 4 رشد کرد و در بسیاری از ساعت ها با صف خرید قابل توجه همراه بود؛ توجه به این نماد به دلیل اخبار مثبتی که از پالایشی ها بیان شد و همچنین اصلح قابل توجه ای که قبل از این، این سهم در قیمت انجام داده بود و همچنین صورت های مالی پالایشگاه است.

علی رغم این توجه و این رشد سرمایه گذاران در این سهم در یک ماه با بازده منفی 14 درصد و در سه ماه با بازده منفی 22 دردص رو به رو هستند؛ به نظر می رسد این روند برای هفته جاری نیز برای این سهم در صورت رشد بازار ادامه داشته باشد.

سهام فولاد مبارکه اصفهان که یکی از نمادهای لیدر بازار به حساب می اید نیز روز چهارشنبه قیمت بالاتری را نسبت به آغاز هفته ازآن خود کرد و با قیمت در محدوده یک هزار و 180 خرید و فروش شد که در شروه هفته قیمت هر سهم از این شرکت یک هزار و 120 تومان بود؛ البته سرمایه گذاران در این سهم در بازه یک ماهه با منفی 14 درصد رو به رو هستند  و در سه ماهه نیز این بازده منفی 5 درصد است.

اما در مقابل سهام شرکت ذوب آهن که بسته بود با افزایش 18 درصدی آغاز به کار کرد اما در این هفته روند نزولی داشت و در پایان هفته نیز با قیمت 450 توامن به فروش رسید، بازده یک ماهه این سهم منفی 10 درصد است اما بازده سه ماهه این سهم مثبت 5 درصد است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد