صفحه اصلی » سیاسی » اگر ماسک بزنید مخالف دولت هستید!

آمریکا بدون روتوش؛

اگر ماسک بزنید مخالف دولت هستید!

فعال رسانه ای ساکن آمریکا گفت: در ایالات متحده کرونا به بازی سیاسی تبدیل شد؛ یعنی گفته بودند اگر ماسک می زنید عنصری که مخالف دولت هستید و اگر ماسک نمی زنید، شما به یکی از افرادی که موافق دولت هستند تبدیل می شوید.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛  حسام الدین مقدس زاده در همایش ملی مجازی پاندمی کرونا و پدافند غیر عامل گفت: با شروع شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده شاهد این بودیم که دو دستگی واضحی بین رسانه ها رخ داد و این دو دستگی مانع انتشار صحیح اخبار و اطلاعات مورد نیاز مردم می شد.

فعال رسانه ای آمریکا در این همایش ادامه داد: این دو دستگی رسانه ای و صحبت های ضد و نقیض به جامعه هم سرایت کرد و همین دو دستگی بین مردم هم رخ داد که به سرعت تبعات فاجعه بار آن شروع شد.

وی افزود: در این خصوص شاهد سه پدیده بودیم؛ یکی اخبار ضد و نقیض از سوی مسئولان که برخی صحبت ها را ارائه می کردند، از سویی اظهارات مقامات بهداشتی درمانی که مردم را به مسائل دیگری تشویق می کرند و مورد سوم این که همین تناقض ها برای رسانه ها هم سردرگمی ایجاد کرده بود.

مقدس زاده خاطر نشان کرد: در همان ایام به دلیل این نحوه اطلاع رسانی ها، هجوم بی سابقه ای به فروشگاه ها را شاهد بودیم و کمبود اقلامی مانند ماسک و سایر اقلام بهداشتی لازم به وجود آمد؛ به طوری که خیلی از بیمارستان ها هم ماسک نداشتند؛ در ابتدا می گفتند ماسک ها فایده ای ندارند تا بلکه با این اظهارات از شدت این تهاجم مردم کم کنند.

این فعال رسانه ای که از آمریکا در این همایش شرکت داشت، گفت: نکته مهم تری که پیش آمد این بود که کرونا به بازی سیاسی تبدیل شد؛ یعنی گفته بودند اگر ماسک می زنید عنصر مخالف دولت هستید و اگر ماسک نمی زنید و با انتخاب خودتان این موارد را رعایت نمی کنید، شما به یکی از افرادی که موافق دولت هستند تبدیل می شوید.

مقدس زاده ابرازکرد: همه این اتفاقات باعث شد تا مردم در مقابل به اظهارات مسئولان اعتماد نداشته باشند؛ چرا که یک از هم گسیختگی بین رسانه ها به وجود آمد و همان طور که گفته شد هم مسئولان اظهارات ضد و نقیضی داشتند و هم کرونا را دستاویز مسائل و بازی های سیاسی کردند.

وی اعلام کرد: نتیجه این به هم ریختگی اظهارات و فعالیت های رسانه ای، باعث شد که کنترل بحران کرونا در ایالات متحده به سخت ترین شکل برسد و نزدیک به 450 هزار کشته روی دست ایالات متحده گذاشت که این رقم در کل تاریخ کشور بی سابقه بود؛ همچنین بیش از 25 میلیون نفر تا به حال به این ویروس مبتلا شدند.

مقدس زاده گفت: همچنان که دولت جدید وارد کار شده یکی از مهمترین چالش هایی که پیش روی آن ها قرار دارد مهار ویروس کرونا با این وضعیت بحرانی است.

این فعال رسانه ای در پایان خاطر نشان کرد: در شرایط بحران و اتفاقاتی مانند پاندمی، مهمترین نکته دریافت اطلاعات و پیام واحد از جانب مسئولان است. این چیزی بود که کاخ سفید به صورت مشخص اعلام کرده بود اما در عمل چنین چیزی رخ نداد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد