صفحه اصلی » اجتماعی » بازگشت نطنز و اردستان به وضعیت نارنجی/ استان میزبان مسافران نوروزی خواهد بود!

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا:

بازگشت نطنز و اردستان به وضعیت نارنجی/ استان میزبان مسافران نوروزی خواهد بود!

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: در صورتی که در ایام نوروز شرایط استان در وضعیت زرد و آبی بماند پذیرش مسافر متناسب با شعار ستاد خدمات سفرهای نوروزی و به شرط رزرو هتل و اماکن دارای گواهی ایمنی و با توجه به رعایت ظرفیت‌ها انجام خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ - دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الله غلامی در حاشیه برگزاری هفتادمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: در جلسه امروز، گزارش‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان مطرح شد که حاکی از توقف روند نزولی ابتلای افراد به بیماری کووید ۱۹ و تغییر روند به وضعیت منفی بود.

وی ادامه داد: زنگ خطر وضعیت زرد ویروس کرونای انگلیسی در کشور و استان به صدا درآمده است زیرا این ویروس هم سرعت انتقال و هم شتاب کشندگی بیشتری دارد.

 افزایش بیماران سرپایی و بستری‌ها در اصفهان

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: از همین‌رو امروز در جلسه ستاد استانی بر استمرار طرح مشترک سپاه، بسیج و بهداشت استان با عنوان طرح سلیمانی در خصوص غربالگری، شناسایی، آموزش و بهره‌گیری از ظرفیت حافظیان سلامت  تاکید شد.

وی ادامه داد: همچنین محدودیت‌های طرح جامع هوشمند متناسب با رنگ‌بندی‌های جدید به همه شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود و محدودیت‌ها تردد، اجتماعات و فعالیت‌ها براساس این طرح اجرا خواهد شد.

غلامی اظهار کرد: متاسفانه دو شهرستان نطنز و اردستان در روزهای اخیر با وضعیت نارنجی مواجه شده‌اند و لذا همه ترددها به اردستان و نطنز اعم از تردهای بومی و غیربومی کنترل می‌شود.

وی اضافه کرد: از کلیه هم‌استانی‌ها تقاضا داریم از سفر به دو شهرستان نظنز و اردستان و همچنین سفر به استان‌های جنوبی و شمالی از جمله خوزستان، گلستان، گیلان و مازندران که دارای شهرهایی با وضعیت قرمز و نارنجی هستند، خودداری کنند.

معاون استاندار اصفهان با بیان اینکه ستاد خدمات سفرهای نوروزی امسال شعار سفرهای ایمن و هوشمند را مطرح کرده است، افزود: در صورتی که در ایام نوروز شرایط استان در وضعیت زرد و آبی بماند پذیرش مسافر متناسب با شعار ستاد خدمات سفرهای نوروزی و به شرط رزرو هتل و اماکن دارای گواهی ایمنی و با توجه به رعایت ظرفیت‌ها انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: امسال پذیرش مسافر در هر شرایطی در قالب خانه های استیجاری، کمپ‌ها و مدارس امکان‌پذیر نیست و تنها مدارسی که از امکانات بهداشتی مناسب برخوردار باشند و گواهی ایمن را از بهداشت و درمان استان دریافت کرده باشند، می‌توانند جذب مسافر داشته باشند.

غلامی با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی کمیته معنوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در خصوص ماه رجب و برگزاری نمازهای جمعه، گفت: این طرح‌ها به منظور تایید و تصویب به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارائه و درصورت تایید این ستاد ابلاغ خواهد شد.

 وی با اشاره به برگزاری برخی مراسم جشن و شادی در ماه‌های پیش‌رو، خاطر نشان کرد: در صورت تخلف تالارها و اماکن از مجوزها بر اساس طرح جامع هوشمند با متخلفان برخورد و اماکن متخلف پلمپ و جریمه خواهند شد و نظارت‌ها و بازرسی‌ها نیز در این ایام‌ تشدید می‌شود.

معاون استاندار اصفهان تصریح کرد: در خصوص ترددها و صدور مجوزهایی که پیش از این توسط فرمانداری‌ها صادر می‌شد و قرار بود نیروی انتظامی صادر کننده این مجوزها شود، نیز مقرر شد طی جلسه‌ای مشترک بین فرمانداری و نیروی انتظامی مساله بررسی و مجوزهای جدید با شکل جدید و  مشخص شدن مبدا، مقصد، مدت سفر بر اساس کد ملی و شماره گواهی‌نامه راننده صادر شود و پس از گذشت مدت اعتبار منقضی شود.

وی یادآور شد: در زمان حاضر استان دارای ۲ شهرستان نارنجی، ۸ شهرستان زرد و ۱۴ شهرستان آبی است که در شهر اصفهان با توحه به اینکه در وضعیت زرد قرار دارد، همه محدودیت‌های وضعیت زرد متناسب با طرح جامع هوشمند  اعمال می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد