صفحه اصلی » اقتصادی » خطوط قرمز برای بررسی لایحه بودجه از زبان سخنگوی کمیسیون اقتصادی/ طغیانی: بودجه به صورت سه شیفت بررسی می شود

خطوط قرمز برای بررسی لایحه بودجه از زبان سخنگوی کمیسیون اقتصادی/ طغیانی: بودجه به صورت سه شیفت بررسی می شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد مخالفت مجلس نگاه قالب نماینده ها بر اساس نگاه تخصصی و این بار با حرکت رو به جلویی که اتفاق افتاد کلیات تصویب شد؛ اگر بخواهیم زندگی مردم آرام شود و گرانی نباشد باید کسری بودجه را کنترل کنیم و چاره ای جز این نداریم البته این کسری تنها دلیل تروم نیست.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - سه شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی طغیانی بعد از تصویب کلیات لایحه بودجه 1400 اظهار کرد: امروز لایحه بودجه با اصلاحاتی به مجلس رسید؛ همان طور که قبلا گفته بودم در قوانین کوتاه مدت، کمتر  طرح یا لایحه ای به اندازه قانون بودجه روی زندگی مردم می تواند تاثیر داشته باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مهمترین اولیت مردم را اگر امروز تورم و گرانی بدانیم قطعا یک از موتورهای مولد تورم کسری بودجه  و این کسری به شدت تورم زا است؛ قبلا یکبار دولت یکبارلایحه را به مجلس آورد که متاسفانه سطحی ازاستاندارد های  مد نظر را بوجود نیاورده بود و مجلس یکبار رای مخالف داد و حتی اصلاحات کمیسیون تلفیق را کافی ندانست.

وی افزود: نتیجه اصرار مجلس این بود که دولت برخی موارد را اصلاح کرد و من امروز در صحبت های خود در صحن گفتم این یک گام کوچک در اصلاح  بودجه و در پی آن  در تبعاتی که بر زندگی مردم داشت، بود.

طغیانی در مورد اصلاحاتی که دولت انجام داده است، گفت: اصلاحاتی چون کاهش کسری تراز عملیاتی، 40 هزار میلیارد تومان صرفه جویی در هزینه ها، کاهش 50 هزار میلیارد تومانی در انتشار اوراق، کاهش فروش نفت به میزان 35 درصد که البته در مجموع نغییر نکرده و پیش بینی قیمت نفت 50 دلار است.

مهدی طغیان گفت: در ارز ترجیهی نیز دولت همراهی کرد و درآمد مالیاتی 11 درصد افزایش پیدا کرد و این حداقل  گام رو به های جلو بود که باید برداشت می شد.

این نماینده اصفهان خاطرنشان کرد: در مورد مخالفت مجلس نگاه قالب نماینده ها بر اساس نگاه تخصصی و این بار با حرکت رو به جلوی که اتفاق افتاد کلیات تصویب شد؛ اگر بخواهیم زندگی مردم آرام شود و گرانی نباشد باید کسری بودجه را کنترل کنیم و چاره ای جز این نداریم البته این کسری تنها دلیل تروم نیست.

وی در مورد خط قرمز ها در بررسی لایحه بودجه گفت: کاهش کسری تراز، اعدم هزینه تراشی،  شفاف سازی بودجه، رانت زدایی از بودجه و همچنین دارایی فروشی برای هزینه های جاری نیز باید متوقف و در قبال این فروش ها باید ثروت جایگزین ایجاد شود.

طغیانی عنوان کرد: کاهش شکاف طبقاتی از خطوط قرمز دیگر است و همچنین قرار نگرفتن پایه حقوق ها ی نجومی در بودجه  و درآمدهای پایدار برای بودجه از نکات دیگر است.

این نماینده مردم اصفهان شروع بررسی بودجه به صورت سه شیفت را از یکشنبه هفته آینده اعلام کرد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد