صاحب نیوز

نخلک-2

افتتاح چند پروژه و طرح درمجتمع سرب نخلک

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت در آیین افتتاح چند طرح عمرانی و خدماتی در مجتمع معدنی سرب نخلک انارک گفت: این معدن در سال ۹۵ با سیاست واگذاری به بخش خصوصی و با حمایت‌های سازمان ایمیدرو توانست رونق خوبی را در منطقه کویری ایجاد کند.

کدخبر: 1039969
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ @ ۰۹:۲۴


به گزارش صاحب نیوز؛ وجیه‌الله جعفری در آیین افتتاح چند طرح عمرانی و خدماتی در مجتمع معدنی سرب نخلک انارک با اشاره به اینکه عملیات اجرایی پنج طرح با هزینه حدود هزار میلیارد ریال در این مجتمع آغاز شده است افزود: این نشان از زنده بودن این معدن قدیمی است و می‌تواند در آینده بیش از ۵۰ درصد از نیاز کشور را تولید کند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه عملیات اجرایی پنج طرح با هزینه حدود هزار میلیارد ریال در این مجتمع آغاز شده است، افزود: این نشان از زنده بودن این معدن قدیمی است و می‌تواند در آینده بیش از ۵۰ درصد از نیاز کشور را تولید کند.

وی گفت: بخش خصوصی در سال ۹۵ با سرمایه گذاری توانست ۱۶۰ نفر نیروی کار این مجتمع را به بیش از ۴۵۰ نفر برساند و به دنبال فراهم کردن طرح‌های توسعه میزان اشتغال این معدن کویری ۷۰ درصد افزایش خواهد داشت.

با حضور معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو معاون استاندار اصفهان فرماندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان نایین کارخانه هزار و هشتصد تُنی تولید کنسانتره سرب با عیار ۵۵ درصد و با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

همچنین طرح مکانیزاسیون استخراج از معدن و اجرای طرح اسپیرال برای نخستین بار در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران توسط مسئولین به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/