صفحه اصلی » اجتماعی » امدادرسانی به زلزله‌زدگان سی سخت توسط جمعیت هلال احمر استان اصفهان/ ارسال 200 تخته چادر و 10 تن نایلون برای کمک به زلزله زدگان و حفظ سلامتی ایشان

مدیر عامل هلال احمر استان خبر داد؛

امدادرسانی به زلزله‌زدگان سی سخت توسط جمعیت هلال احمر استان اصفهان/ ارسال 200 تخته چادر و 10 تن نایلون برای کمک به زلزله زدگان و حفظ سلامتی ایشان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان از اعزام چهار تیم تخصصی به سی سخت از از اولین لحظات وقوع زلزله برای امدادرسانی خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز از حضور تیم‌های امدادرسانی این استان به محل وقوع زلزله سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد خبر داد.

علی محمدهاشمی گفت: از همان لحظات اولیه وقوع زلزله مطابق درخواست انجام شده، سه تیم اسکان و تغذیه اضطراری از استان اصفهان به محل اعزام شدند و یک تیم کامل شرایط اضطراری از این استان هم روز گذشته به محل اعزام شد.

وی همچنین اظهار کرد: جمعیت هلال احمر این استان تاکنون 200 تخته چادر و 10 تن نایلون برای کمک به زلزله زدگان و حفظ سلامتی ایشان به محل حادثه ارسال کرده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر اصفهان تصریح کرد: زلزله 5.4 ریشتری روز چهارشنبه سی سخت برخی نقاط استان اصفهان از جمله سمیرم را هم درگیر کرده بود که بعد از انجام ارزیابی در منطقه مشخص شد تخریب به مقداری نبود که نیاز به اسکان اضطراری و امدادرسانی باشد.

محمدهاشمی اظهار کرد: سیستم فرماندهی حادثه در این استان از همان لحظه اول در حالت آماده باش بودند و مسائل مربوط به زلزله را هدایت می‌کردند.

وی با خوب خواندن سطح آمادگی نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، خاطرنشان کرد همین آمادگی موجب شد که با وجود درگیر بودن نقاطی از خود استان در زلزله، از ما درخواست اعزام نیرو به سی سخت در استان همجوار بشود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: جمعیت هلال احمر این استان جانشین جمعیت هلال احمر استان تهران است و در منطقه 9 امدادی هر اتفاقی در استان‌های همجوار رخ بدهد مانند زلزله کنونی استان کهکیلویه و بویر احمد به عنوان معین وارد عمل خواهد شد.

زلزله سی سخت 29 بهمن ماه در شهر سی سخت و تعداد زیادی از روستاهای اطراف آن رخ داد که موجب وارد آمدن خسارات فراوان به منازل مسکونی مردم و بدون سرپناه شدن ایشان شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد