صاحب نیوز

1397100921474495516267354 (1)

معاون هماهنگ‌کننده سپاه صاحب الزمان(عج):

باید زمین بازی جدیدی در عرصه رسانه در برابر غرب ایجاد کنیم/ رسانه های جمهوری اسلامی نجابت رسانه ای به دنیا معرفی کنند

معاون هماهنگ‌کننده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان عرصه رسانه را یکی از عرصه هایی دانست که باید در گام دوم انقلاب اسلامی بر روی آن تمرکز کنیم دانست و گفت: یکی از عرصه هایی که می توانیم خودمان را نشان دهیم نجابت رسانه است، یعنی از فضای زر و زوری که غرب مطرح کرده دوری کنیم و براساس نظام توحیدی اصول رسانه ای خود را مطرح کنیم.

کدخبر: 1040347
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ @ ۱۱:۱۷


به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ مرتضی عمومهدی در آیین اختتامیه جشنواره رسانه ای ابوذر در سالن استاد فرشچیان استان اصفهان با بیان اینکه چهل سال گام اول انقلاب با موفقیت طی شد؛ اظهار کرد: البته نواقضی هم در این عرصه وجود داشت، اما ما در گام اول انقلاب اسلامی موفق بودیم؛ قانون اساسی ما براساس مبانی توحیدی نوشته شده و هر آنچه براساس قانون اساسی و براساس مباحث انقلابی عمل کردیم، موفق شدیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با بیان اینکه هر کجا به شکست برخوردیم به دلیل دور شدن از مسیر انقلاب و ولایت فقیه است، عنوان کرد: در چهل سال اول انقلاب اسلامی ما یکسری اقدامات خوبی انجام دادیم و در بسیاری از عرصه ها انقلابیون خوب ورود کردند.

وی با بیان اینکه باید در برخی از مسائل ورود کنیم و خود را تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: باید بپذیریم در بعضی از زمینه ها ضعیف هستیم و باید روی خودمان کار کنیم که قوی شویم و اگر این ضعف را نپذیریم، تلاش هم نمی کنیم.

عمومهدی عرصه هنر را یکی از عرصه هایی دانست که کم تر در چهل سال اول انقلاب به آن توجه شده است و خاطرنشان کرد: هنر عرصه ای است که اگر به آن توجه نکنیم نمی توانیم پیام خود را با زبان زیبا به دنیا منتقل کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان عرصه رسانه را یکی دیگر از عرصه هایی دانست که باید بر روی آن تمرکز کنیم، دانست و گفت: اکنون در دنیا جنگ، جنگ رسانه ای است و کسانی که از ابزار رسانه بعه خوبی استفاده کنند، افکار عمومی دنیا را با خود همراه کنند.

وی با طرح این سوال که آیا ما وقتی می خواهیم در عرصه رسانه فعالیت کنیم باید پای خود را در جای پای کسانی که در غرب با استفاده از این ابزار یک غلبه در دنیا پیدا کرده اند، بگذاریم، اذعان کرد: به نظر می رسد ما اگر صدسال هم تلاش کنیم از این طریق به آن ها نمی رسیم چون آن ها زودتر از ما شروع کردند؛ باید زمین بازی خود را ترسیم کنیم و هرکسی که بخواهد با ما در ارتباط باشد او را به این زمین بازی بیاوریم.

عمومهدی با اشاره به پیشرفت های غرب در عرصه زیرساختی و محتوایی، گفت: از لحاظ زیرساخت های فنی ما مشکلی نداریم اما در بحث محتوایی با غرب مشکلاتی داریم، سوال این جا است که آیا ما در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از لحاظ محتوای رسانه ای حرف نویی برای گفتن داریم می توانیم این را به عنوان یک الگوی صحیح که از آن استفاده می کنیم به دنیا معرفی کنیم و یا در این عرصه هم می خواهیم برای بیان مفاهیم خود جا پای غرب بگذاریم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان تاکید کرد: اگر خودمان حرفی برای گفتن داشته باشیم، می توانیم رشد کنیم؛ یکی از عرصه هایی که می توانیم خودمان را نشان دهیم نجابت رسانه است، یعنی از فضای زر و زوری که غرب مطرح کرده دوری کنیم و براساس نظام توحیدی اصول رسانه ای خود را مطرح کنیم.

وی ادامه داد: این نجابت رسانه ای یعنی اگر غرب با استفاده از اغواگری و فریبکاری مطالب خود را به دنیا می خوراند، ما محتوای خود را با استفاده از یک فضای صادفانه به دنیا منتقل کنیم که دنیا متوجه بشود خبری که از جانب رسانه های جمهوری اسلامی مطرح می شود، خبری ناب، نجیب و صحیح است.

عمومهدی خاطرنشان شد: اگر ما در گام دوم انقلاب بتوانیم یک تعریف جدیدی از خبر برای دنیا معرفی کنیم می توانیم عقب افتادگی 100 ساله از رسانه های دنیا را جبران کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در پایان گفت: امیدوارم بتوانیم در گام دوم انقلاب اسلامی در عرصه رسانه حرف محکمی برای زدن داشته باشیم و در چهل سال دوم به برکت حضور جوانان عزیز آنچه به عنوان اهداف انقلاب اسلامی بود و نرسیدیم، دست یابیم

انتهای پیام/