صفحه اصلی » اجتماعی » 14 هزار درخت به فضای سبز شهر اصفهان افزوده شد

در محل پل آفتاب و لوپ های بزرگراه شهید اردستانی؛

14 هزار درخت به فضای سبز شهر اصفهان افزوده شد

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: با افتتاح پل آفتاب در مسیر رینگ چهارم در محل بلوار فرزانگان و لوپ های اتوبان شهید اردستانی، بیش از 14 هزار درخت در این بخش ها کاشته شد.  

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ فروغ مرتضایی نژاد اظهار کرد: در بلوار 36 متری فرزانگان مساحت 53 هزار و 830 متری با شش هزار و 778 اصله درخت توسط سازمان پارک ها در حوزه فضای سبز طراحی و کاشت شده است.

وی ادامه داد: اجرای شبکه آبرسانی در این بخش شش هزار مترمربع و مساحت آبیاری تحت فشار 53 هزار و 830 مترمربع است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان افزود: در مسیر رینگ چهارم لوپ های اتوبان شهید اردستانی واقع شده که با مساحت 67 هزار و 920 مترمربع دارای هفت هزار و 546 اصله درخت است که در این لوپ ها هم طراحی فضای سبز از سوی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری انجام شد.

وی با اشاره به اجرای شبکه آبرسانی 9 هزار متری در لوپ ها، جمعا مساحت آبیاری تحت فشار در این بخش را 67 هزار و 920 مترمربع عنوان کرد.

*اجرای شبکه پساب در پروژه برای استفاده از پساب تصفیه شده

مرتضایی نژاد افزود: در مجموع در این دو بخش که منطقه 14 و 10 را شامل می شود، 121 هزار و 750 مترمربع مساحت آبیاری تحت فشار است و درختان کاشته شده فقط در این دو بخش 14 هزار و 324 اصله با 15 هزار متر شبکه آبیاری را شامل می شود.

وی اجرای شبکه پساب در لوپ های رینگ چهارم را از ویژگی های فضای سبز این پروژه دانست و گفت: برای آبیاری فضای سبز این دو پروژه اجرای شبکه پساب از میدان فرزانگان تا تصفیه خانه پساب شمال به طول شش هزار و 500 متر با اعتبار 1.2 میلیارد تومان انجام گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد